Kawasaki ZX-12R Ninja (2004)

Vlastník witcher951
Vloženo 17.7.2014
Aktualizováno 17.7.2014

superbike pro velký kluky;-D Mám 188/105kg a v pohodě se vlezu, tlak na zápěstí při uvolněné jízdě skoro není.

Motorka koupena od dovoz IT

První dojmy - Táhne jak postřelená svině...táhne jak postřelená svině ... táhne jak postřelená svině:-D Tolik k prvním dojmům. Druhý a další dojem je v podstatě stejný a míchá se to s pocitem nadpozemského podvozku.

Motorku bych doporučil pro - Není to pro lekavý a neurotický kluky (hlavně s tou radiální pumpou). Lekneš se, vezmeš za brzdu a už jdeš na boudu. Cukne ti v pravém zápěstí a máš highsider:-D

Doplňky na motorce - zadní pružina Hyperpro, tlumič řízení Hyperpro, radiální pumpa, zubaté disky

Přesednul jsem ze Z750. Přestávala stačit výkonem a podvozkem nestíhala nikdy. Docela jsem se sám se sebou pral co vlastně vybrat. Něco na blbnutí po okreskách nebo co zvládne i delší štreky ale půjde na tom i trochu sportovní střelba?
V první skupině bylo jasno. KTM 990 SMR.
Ale v té druhé to byl ořech. Pohodlně jsem se dokázal usadit leda na KTM RC8. Ale to je stroj i z druhé až bůhvíkolikáté ruky za hříšný peníz. A pak se to tak jednou sešlo, že jsem se projel v jednom dni na R1 (2003) a pak sednul na ZX-12R (2002). V tu ránu bylo jasno. Rozdíl ve váze ZX nebyl vůbec poznat (jel jsem na běžné silnici) a mám dojem, že ergonomii snad dělali přímo pro mě. A ten výkon od spoda, prostě paráda.
Se supersporty a superbiky zkušenosti nemám, jen porovnání s krátkou vyjížďkou na R1. V tom porovnání ale pro mě ZX vede ve všech směrech. Podvozek mi přijde živější a motorka je tak nějak celkově lépe na silnici "usazená". V každé chvíli mám pocit naprosté "pevnosti" a precizní stopy, především v náklonu. R1 bylo třeba trochu víc přemlouvat, než se zlomila a do nějakých 6tis se nic moc nedělo. ZX táhne jak lokomotiva skoro od volnoběhu.
Oproti Z750 snad ani nemá cenu moc porovnávat. Je výkonově i technikou a nakonec i zaměřením o několik tříd jinde. Hlavní důvod pro změnu pro mě byl nevyhovující podvozek Z750 a tady je ZX z jiného světa. Určitě se ještě dost dlouho budu zbavovat špatných návyků ze Z750, kde byl v ostrých zatáčkách často problém nasadit dobrou stopu, především když byly hrby. V první chvíli po náklonu jako by mi "uhnula". ZX drží jak skála. O zátahu se není třeba rozepisovat, 60 koní neukecáš
Zatím mám na ZX najeto jen pár stovek včetně města a:
a. po městě se dá, ale je to trápení. Motorka topí jak kotelna pro středně velké sídliště. Sice se nepřehřívá (v zácpě jsem ale zatím dlouho nepobyl), ale především na pravou nohu jde tepla až dost. Na rám se skoro nedá sáhnout. A ve městě ta hromada výkonu spíš vadí - práce s plynem by potřebovala projít školením na chirurgii.
b. kupodivu to jde dost dobře i na horších zakroucených třetích třídách. Podvozkově naprosto super, ale problém je správná rychlost nájezdu v pomalejších pasážích. Člověk hne pravým zápěstím o milimetr a hned má o pade víc a nějak mi zatím chybí odhad rychlosti (ale to přijde. Mašina jde ze strany na stranu skoro sama, ale je třeba opravdu dobře hlídat práci s plynem. Zatím to řeším vyšším rychlostním stupněm a časem se uvidí. Taky odezva na přidání v nižší rychlosti a nižším kvaltem není zrovna sametová, ale to může být otázka seřízení (už má něco najeto a velký servis chystám až po sezoně).
Takže aktuální pocit: naprosté štěstí Asi si jí nechám

Joshua.VFR
Joshua.VFR napsal 17.04.15 v 12:26 10b.

Móóc pěknej kousek , gratulace ke koupi a ať slouží co nejdéle k tvé plné spokojenosti. Už se těším až ji uvidím naživo

mastersuicide
mastersuicide napsal 07.01.15 v 11:39 10b.

Ať slouží. Já mám taky pocit, že ji vyrobili přesně pro mě Už mám čtvrtou ZX-12 a zatím nemůžu najít nic, co by mi tak sedělo do ruk a pod prdeli Taky jsem na ni přesedl ze Z750, takže tvoje pocity si dokážu živě připomenout! Good luck!

PokyXX
PokyXX napsal 15.10.14 v 18:23 10b.

ať slouží a doufám že se ještě pár krát potkáme

selkie
selkie napsal 17.07.14 v 12:49

kokso..jeden ZZR, druhej ZX12R...kucí, vám s tou mojí mršinou nebudu stíhat

motobiky
motobiky napsal 17.07.14 v 11:54 10b.