Kawasaki ZX-12R Ninja (2006)

Vlastník mastersuicide
Vloženo 17.12.2013
Aktualizováno 12.9.2017

Moje čtvrtá Kawasaki ZX-12R Ninja

První dojmy - Nádhera už na fotkách a ve skutečnosti byla ještě hezčí... Tomu prostě nešlo odolat.

Motorku bych doporučil pro - Já myslím, že Kawa ZX-12R je hodně specifická motorka, kterou dnes již chce jen pár lidí. Plasty všeobecně rychle stárnou vzhledem, takže pro žádný borečky co si chtějí tahat trika před babama to není. Navíc cena u těchto motorek stoupá. Už je jich jen pár a těch zachovalých za rozumnou cenu ještě míň.

Doplňky na motorce - Zatím jsou tam jen LED blinkry a LED zadní světlo. Po technické tam předělám výfuk - mám nachystaný Scorpion ovál na origo přírubu.
Pak mám takový homemade držák na Navi - zkoušel jsem to nafotit, ale nevím jestli to půjde dobře vidět.

Ahojte, tak je to tady, konečně jsem si dovezl svoji již čtvrtou Kawu ZX-12R . Ve středu se objevila na internetu, ve čtvrtek už jsem měl po kupě peníze a začal nadávat na ČNB, že kurz Koruny vůči Euru je katastrofální. Díky tomu, mě mašina vyšla o 15 000,- Kč dráž:( Naštěstí měli otevřeno v sobotu od 10ti do 1dné. Takže ve 2 hodiny ráno se zapřáhlým vozíkem hurá do Němec do Dortmundu. Na místě jsem byl v 8 ráno, takže paráda, ještě mi to vyšlo na šlofíka...a najednou mě budí přítulka, že už je čtvrt na 11 a že je tam nějaký ruch. Řízek s okurčičkou, studený kafe, cigárko a jdu se podívat jak to ve skutečnosti vypadá. Chvíli shánění druhého kolegy, který uměl anglicky a najednou zjištění, že už je tam nějaký zákazník, který má o motorku zájem, ať chvíli počkám. S ledovým klidem jsem odpověděl, že jsem ve čtvrtek volal a že mám rezervaci do soboty. Ahááá, přetlumočeno potencionálnímu zájemci a hurá na obhlídku.
Kawsaki ZX-12R , černo-zlaté provedení, poslední modelový rok (2006), uvedeno do provozu 2008, kotouče jako nové, vůbec se nehýbaly (žádné vůle na nýtech), tloušťka 4,6mm, vidlice čisté, žádné stopy po oleji, motorka chytla na brnk a nádherný čistý zvuk. Prodejce mi povykládal, co všechno bylo vyměněno a proč se mnou nebude smlouvat o ceně: nové pneumatiky vpředu i vzadu, vyměněné simerinky a olej ve vidlicích, nové brzdové obložení, nová řetězová sada a vyměněný motorový olej. Na motorce byly jen dvě optické vady: naprasklý plastík u nádrže co spojuje kapotu a pravá stupačka měla orvanou gumu. Vzhledem k počasí - byly asi 3 stupně nad nulou a poprchávalo - jsem se na projížďku vykašlal. V Německu to ani tak nevadí, protože i v bazaru je ze zákona povinnost záruky 12ti měsíců na prodané zboží.
No a bylo jasno, tahle musí být moje. Než vypsali papíry, tak jsem si dal ještě jedno kafe (tentokrát mi jej prodejce udělal teplé;)), přistavit auto a nasoukat mašinu na vozík. Jak cestuji s vozíkem a mašinou, tak už to mám tak nacvičené, že za 2 minuty je motorka přikurtovaná a můžu vyrazit. Ještě jsem "zneužil" jejich záchod a zpět do Čech. V Dortmundu byly Vánoční trhy nádherné, ale těch lidí... Ukecal jsem nakonec přítulku na Aldi, kde tolik lidí nebylo. Nakoupila takovejch hovadin a nakonec byla spokojená taky, takže jsem to raději ani nekomentoval a byl jsem rád, že na cestu nazpátek bude klid:)
Takže motorka stála 5990,- Euro - s aktuálním kurzem to bylo 165000,- Kč. Dvě nádrže vyšly na 4000,- Kč. Ještě mě čeká technická dovoz a přihlásit moto na naše značky, což bude - technická dovoz 1500,- (dnes 1.4.2014 jsem byl na technické na Praze 10 a stálo to 1080,- Kč), čistopis 1500,- a 500,- (platil jsem to stejné i dnes) značka. Takže bratru za 175000,- Kč mám tuhle krásku v garáži.

Našel jsem na netu rozdělení po letech:
2000: Kawasaki ZX-12R byla uvedena na trh
2002: úprava karoserie, převodovky, vstřiků paliva do motoru, zesílení klikové hřídele. V tomto roce se model nedal koupit pro Kawasaki v typické zelené barvě
2003: přibyly nové barvy. Zelená, černá a zlatá
2004: byly přidány radiální třmeny brzd a nové mapy motoru kvůli zlepšení odezvy na plyn
2005: beze změn

Zadní brzdy: jednoduchá kotoučová
Průměr kot. brzd - přední: 320 mm
Průměr kot. brzd - zadní: 230 mm

Další vlastnosti
Čištění škodlivin ve výfukových plynech: neřízený katalytický systém
Akumulátor: 12 V
Kapacita akumulátoru: 12 Ah
Standardní výbava: boční stojánek, ukazatel stavu paliva, denní počítadlo km, hodiny

mastersuicide
mastersuicide napsal 15.09.22 v 14:48

Ahoj, je to obyčejný tankvak, na který jsem našil ze spodu gumycuky tak, aby se daly přetáhnout přes ty vystouplý šrouby a drželo to:)

Lišoun
Lišoun napsal 15.09.22 v 14:40 10b.

Ahoj krásnej stroj , mam ho jako druhou mašinu také ročník 2003. Zaujala mě ta brašna co máš na spolujezdci. Prosím, poradil bys mi kde a jak si jí sehnal? Co je to za typ atd. Díky moc, když si najdeš čas a poradíš mi. Měj se hezky a hodně KM bez potíží přeje Lišoun

Kali88
Kali88 napsal 31.08.21 v 23:27 10b.

velice pěkná, ať dělá radost i nadále

Charlie_KM
Charlie_KM napsal 09.05.16 v 18:08

krásný kousek. ať to jezdí. 10b,

Starling
Starling napsal 12.07.15 v 11:35 10b.

Tak tahle tvoje čtvrtá dvanáctka je přesně ta, kterou jsem měl vylepenou v pubertě nad postelí a měl z ní nejeden sen s polucí Nejkrásnější japonská raketa všech dob