ČZ 175/477 (1972)

Vlastník Hykycz
Vloženo 18.5.2014
Aktualizováno 27.1.2016

Nejede to, trochu to brzdí, hlučný to je, smrdí to, hulí to, vibruje to ale přesto ji mám rád.

Motorka koupena od Kudílek - Dobré

ČZ 125/476: nebyla k sehnání za normální cenu

První dojmy - Tak když jsem ji uviděl na inzerci hned mi padla do oka, po domluvě s majitelem jsme se na ni vyrazili podívat, uviděl jsem ji a zamiloval jsem se do ní, hned jsem věděl že ji chci a tak se stalo. Koupil jsem, hodili jsme ji na vozejk a vezli domů, chuděra mokla na vozejku dobrejch 53 km. Po přivezení a osušení v garáži jsme ji hned nakopli, chytla pěkně na poprvý což jsme nečekali. Druhý den jsem se byl projet, nádherný pocit, chvíli jsme se seznamovali ale pak už to šlo.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky a milovníky české klasiky, ikdyž zrovna toto klasika není

Doplňky na motorce - Budík z asi 487, světlo asi taky 487, totéž s blinkry, dále ve předu dvouklíč a tím pádem i jiné vidle protože do origo by se dvouklíč nenarval, koncovka do tvaru trumpety z nějaký hondy, 6V Vape, zrcátka, dal jsem si práci se štětečkem a vybarvil jsem nápis ČZ na nádrži na bílo, přední blatník taky origo nebude, nově jsem instaloval nová řídítka o 4 cm širší, nové gripy a závažíčka firmy Oxford

Vybral jsem si ji protože mám slabost pro poctivé české motocykly. Druhý důvod je že jsem sháněl levný motocykl kvůli financím, dlouhé chvíle projíždění inzercí se vyplatili.
Po koupi šla do servisu kde těm exotům spadla ze stojanu a tím urvaly jednu packu na nádrži. Tím jsem s nimi skončil. Svezení kupodivu pohodlné ale není to na nějaké extra dlouhé projížďky v kuse protože z vibrací od motoru začnou bolet nohy a z hluku občas i uši. Motor jede pěkně, nic co by nějak moc překvapilo,nic divokýho, poté co jsme konečně naštelovali volnoběh tak si na něj pěkně přede. No brzdy... je to ČZ tak to nějak moc nebrzdí ale ve předu je pokročilá technologie dvouklíčové brzdy díky které aspoň nějak brzdí. Ovladatelnost tohoto stroje je překrásná, je to lehkej stroj kterej přejede pomalu všechno. Jízda se spolujezdcem není žádná sláva, přecejen je to spíše pro jednoho, druhej se za mě sotva vejde a když už tak to nejede vůbec. Úložnej prostor? Co to je? Tam se nic nevejde, je tam místo na baterku a tím to končí, přidělal jsem si na držák spolujezdce malou ledvinku kde je to co potřebuju jako lékárna a našla by se i zelená karta. Na spotřebu se nejezdí.
Servis? Jeden po koupi, v zimě výměna pneu a jinak nic. Poruchy... když to stojí víc jak dva dny tak se to ani za boha nenakopne a přichází moje milované za 2 a utíkej.
Tak číza se cejtí dobře všude, silnice, polňačky, prostě to projede a hotovo. Na cestování to moc není protože to strašně vibruje ale když by se dávala každých tak 50 až 100 Km pauza tak by to přežít nějak šlo.

Hykycz
Hykycz napsal 27.01.16 v 20:45

jojo, je tam policajt, nějaký kutil domácí tam navařil platlu na rám kolmo k zemi s dírou, ve který je přidělanej stojánek a ještě tam je o něco chycená pružina stojánku, ta pružina mi ho ale stejně nevrací jednou jsem ho nezakopl až nahoru a pak jsem se na kruháči divil, co to škrabe o ze jestli chceš, můžu ti to vyfotit zejtra

Dawes
Dawes napsal 27.01.16 v 19:21 7b.

Hlavně že dělá radost. Koukám že na ní máš policajta, jak je to vyřešené? Nikde jsem ho nesehnal, neviděl... nemám :(

Jenda29
Jenda29 napsal 22.06.14 v 21:51

Ahoj,mám též čz 175/477.Blatník je MZ a dvouklíč se dělal,tak vidle podle fotek je original a vífuk taky MZ.Je pěkná,ať slouží.

KennyL
KennyL napsal 21.05.14 v 21:46

Dávám přednost originálnímu stavu, ale motorka se mne moc líbí, v něčem i víc, jak origo. Ta nádrž je hezká.

BorekS
BorekS napsal 21.05.14 v 21:37

Mě se teda ta kulatá nádrž taky dost zamlouvá