ČZ 175/477 (1971)

Vlastník ROURA
Vloženo 1.2.2022
Aktualizováno 2.2.2022

Konečně mám opravdovou prašifku!

První dojmy - Když mě majitel vedl k hromadě bordelu, tak jsem se ho nevěřícně zeptal jestli si mě s někým nespletl, že se jedu podivat na Čízu! =D

Motorku bych doporučil pro - mohu doporučit těm, co neřeší jak motorka vypadá

Kde tu motorku máte? ,,No tady za těma krámama, aby nebyla vidět od potoka" pravil. No a na druhý pohled tam vskutku stála motorka =D

Z pána začaly padat docela zajímavé informace, jak si pro motorku jel do mototechny a že na ní moc nenajel. Že je první majitel atd. Hned jsem vyhrknul když jsem spatřil nečitelně orezlou SPZ, ,,Odhlásil jste to někdy z evidence?" Pán pravil, že určitě ne, ale že techničák asi nenajde. Inu škoda, tak alespoň plnou moc sepíšem a já si to nějak vyběhám.
Motorku jsem dovezl domů a kochám se jejím minimálním opotřebením používáním navzdory opotřebení časem a stáním kdesi v ,,hampejzu" od roku 76.
Válec a píst, který měla motorka demontovánej z nezjištěných důvodů a neznámo jak dlouho mě odrazoval od toho, že to bude fungovat.

Navzdory tomu všemu byl válec a píst OK, i klika byla pohyblivá ikdyž byla ledabyle zakrytá nějakým starým hadrem ve kterým měly myši hnízdo. Pohledal jsem doma pístní kroužky, které chyběly a zrovna to byly oni. No paráda! šup nový těsnění pod válec a sborka byla hned ten den hotová. No nebudu vás napínat, samozřejmě že jsem ji našláp. Vždyť je to ČEZETA !

Motorka byla na STK teda připravená. Jen jsem neměl ten TP. Pána jsem uháněl tedy skoro 4 měsíce aby ho našel, že to pro mne má velkou cenu abych mohl bejt zapsanej v TP hned po něm atd.. TP není prostě. Jenže se blížil sraz patynovek u MOTOKENNY a tam jsme s prašifkou samozřejmě nemohli chybět! Tak jsem naposledy zkusil původního majitele a smutný šel na dopravku pro duplikát.
STK proběhla hladce. Zkušební jízdy taky, takže hurá na sraz patynovek k Prostějovu. A jelikož nejsme žádný ,,Béčka" vyrazilo se od Kolína v pátek po práci po ose. Největší problém nebyly závady, který se samozřejmě nevyskytly, ale počasí! ,,Boha! vždyt támhle bude chcát jako prase a ta motorka se mi nesmí umejt!!!"

Dopadlo to o fous! Nebejt tam ten kravín tak se můžu otočit a jet umytou mašinou zase domů =D objížďky dešťových mraků nás přišly aspoň na 50 km navíc, takže zhruba 250 km za odpolko číza s oilmástrem dobrý =D

Prašifka se nám tímhle vejletem pěkně rozjezdila, tak s ní teď vozím děvčata na koupák a sebe občas do práce.. je to parádní motorka do města. Všichni ji očumujou, ne proto, že by ji snad chtěli ukrást, ale proto, že nechapu jak je možný, že to jezdí. =D
Nejlepší na tom všem je, že mi po půl roce přišla SMSka od pána, jestli mám stále zájem o ten techničák k čezetě, že ho nakonec našel.. Tak mám doma i tu fakturu z mototechny a záruční list na akumulátor a návod k obsluze no.. Jen v tom TP už já nikdy na druhé kolonce nebudu

VGT
VGT napsal 31.03.23 v 13:28

Pěkný příběh, pěkný stroj (historicky neznehodnocen). Také mám "patinovku" rok 1971. Jenom byla lépe uskladněna - takže patina proti Tobě minimální. Též nastartovaná po 32 letech odstávky na druhé šlápnutí. Jen mně z výfuku po tom prvním startu nekouřila ani trošku !!! Teď už kouří jako všechny ostatní tehdejší dvoutakty.
Tak ať slouží k potěše majitele

Jofré
Jofré napsal 08.02.22 v 19:39 10b.

Doufám, že Ti za ten odvoz ten pán řádně zaplatil. Uvolnil jsi mu místo pro další bordel. Body za statečnost.

Milan1963
Milan1963 napsal 08.02.22 v 12:29 10b.

Zajímavý popis, historie stroje. Tak at' dělá radost. A 10...

CadLubeen
CadLubeen napsal 08.02.22 v 12:12 10b.

Dost dobrý

tomcruise77
tomcruise77 napsal 08.02.22 v 09:55 10b.