Yamaha FZ6 Fazer (2005)

Vlastník Jesper
Vloženo 21.3.2014
Aktualizováno 28.6.2023

Prvá motorka a splnený sen. Dlho som vyberal a nakoniec sa oplatilo počkať. Ako som ju uvidel na vlastné oči, vedel som, že musí byť moja.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

Honda CB 600F Hornet: Chcel som Hornet 2007 a vyššie, ale finančné možnosti nedovolili.

První dojmy - Hneď ako som si na ňu sadol tak som bol doma. Riaditka tak akurát do ruky, stupačky ani vysoko ani nízko a kolená mi zapadnú takmer presne do výklenkov nádrže. Do 6 tisíc je kľudná a poslušná, ale potom sa rozparádi a to je z nej malý diabol.

Motorku bych doporučil pro - Kľudne aj pre začiatočníkov. Len človek musí mať v hlave všetko v poriadku a zdravý rešpekt pred stádom 100 koní.

Doplňky na motorce - Ladené výfuky ixil

Uvideľ som ju tu v inzeráte a hneď mi padla do oka. Dovezená z Nemecka v roku 2006. Odvtedy jeden majiteľ, podľa popisu dobrý stav, laďáky a aj z fotiek vyzerala schopne. Po tom, ako som prišiel do predajne som vedel, že pokiaľ bude OK tak bude moja. Neďaleko od nej stála ešte jej nahatá sestra, ale táto polokapota má proste svoje čaro. Ten šikmý japonský pohľad ma úplne dostal.

Na testovacú jazdu ju zobral kamarát (ja som si ešte netrúfal) a keď z nej zosadol tak jeho úsmev hovoril za všetko. Mala síce nejaké tie škrabance a chybičky, ale nič cez čo by som sa nepreniesol. Je to predsa len používaná motorka, takže s nimi som rátal. Niekto iný by asi ohrnul nos a šiel by ďalej, ale mne proste učarovala. Plus ten zvuk s laďákmi IXIL ma dostal. Papierovačky, naložiť na vozík a už sme s ňou aj šli domov. Celé to trvalo asi hodinu a pol a už bola moja. Účet síce krvácal, ale ja som nikdy nebol viac vysmiaty.

Je to mojá prvá motorka a mám ju len asi dva týždne, takže nemôžem s ničím porovnať (ak nerátam XJ600 na ktorej som jazdil v autoškole). Ale nejaké tie prvé dojmy už sú. Zatial máme spolu najazdené cca. 60 km a ako prvá motorka po autoškole je ideálna.

Skúsil som ju v meste, na okreskách a na Brnenskom veľkom okruhu. Do 6 tisíc si pekne pradie, je kľudná, poslušná a nie je ani moc ucukaná. Teda je trošku ucukaná, ale to je skôr mojím grambľavým zápästím Do mesta super, ľahká a obratná a aj v kolónach sa s veľkou rezervou prepchá medzi autami.
Mimo mesto je to ale o inom. V šiestich tisícoch pekne zaberie a letí do výšin. Ten záťah je pre nováčika ako ja prudko návykový. A znova a znova a ešte raz Ale pritom sa to dá pekne kontrolovať a nie je to žiadne extrémne ródeo. Teda až pokým sa nedostane nad 10k.
Tam som bol len raz a od prekvapenia, šoku a aj strachu mi zovrelo zadok ako ešte nikdy. Na toto proste ešte nemám ani nervy ani skúsenosti. Nech si vraví kto chce čo chce, ale 600-vka letí vo vyšších otáčkach ako šialená a pre nováčika je to už proste pekelný výkon, s ktorým sa neradno zahrávať. Na výlety do tohto pásma si ešte musím počkať, ale radšej sa tam dostanem postupne malými krokmi, ako by som sa tam nemal dostať nikdy

K prevodovke asi len toľko, že je presná, kvalty naskakujú ľahko a nepodarilo sa mi ešte zaradiť falošný neutrál. Keď je studená tak jednotka tam zapadne s mierným klepnutím, ale po ohriatí ide všetko ako po masle. Proste predcízna japonská strojovňa

Podvozok je na české cesty (a slovenské detto) pekne mäkký a vychytáva nerovnosti. Ale zároveň sa nehúpe a ani nevlní (nieže by som to zatiaľ nejako vedel rozoznať). Je pohodlný, avšak zároveň aj viem, čo sa deje na ceste podomnou.

Brzdy sú nastavené tak akurát. Na plné brzdenie je síce treba trošku razantnejšie stlačiť páčku, ale zase sa aspoň hneď nezablokujú. To sa mi už podarilo, keď bolo po daždi a pred križovatkou mi podšmyklo predné koleso (blatko na ihrisku), ale aspoň viem kde je limit. Inak sú jemné a dobre dávkovateľné. Zadná brzda tam je, moc ju ale zatiaľ nepoužívam, ale časom to príde.

Toľko k mojej prvej "partnerke". Snáď nám to spolu vydrží dlho a bez újmy na zdraví

IRRY
IRRY napsal 19.12.15 v 11:42 10b.

Taky mam ...moc pěknej kousek

KoPa
KoPa napsal 11.04.15 v 23:59 10b.

Pěkná

sky.angel
sky.angel napsal 13.07.14 v 22:29 10b.

Taky parádní kousek at to jezdí bez nehod.Ty ixilly bych taky bral

AZNX89
AZNX89 napsal 13.07.14 v 00:15