renocar_brezenPROFIL MOTORKY

Yamaha FZ6 Fazer (2009)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník kasaka
Vloženo 14.3.2010
Aktualizováno 20.9.2012
Zobrazeno 6 904x
HODNOCENÍ PROFILU OD 20 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 8.6

Popis motorky


Po menším a o kousek větším skútru, který byl původně koupen hlavně na dopravu při rybaření a jízdy do zaměstnání jsem si pořídil moji první opravdovou kočku. No a protože je kočička opravdu kočka, bude se jmenovat Kočička.

Více fotografii

Recenze

Ani jsem netušil, že mě to ježdění tolik chytí. A protože už v autoškole se pro mě stal Fazer srdeční záležitostí, tak mě ani moc nepřekvapilo, že po anabázi po prodejnách motocyklů, bazarech, inzerátech, jsem se nakonec "nečekaně" rozhodl pro Fazer FZ 6 - S. No a jelikož je teprve únor, tak si budu muset na první pořádné seznámení ještě malou chvíli počkat.
Jen co bude přijatelné počásko, tak spolu vyrazíme na první delší svezení ...

Trochu nesmělý začátek společně se zajížděním nového člena rodiny, mě velice rychle přesvědčil o tom, že Kočička bude, a to velice brzo mazlíkem, který dokáže nejen potěšit, ale i pěkně pozvednout adrenalin.
Prvních 1.000 nesmělých kilometrů uteklo jako voda a několik dalších vyjížděk byla Kočička stále živější a dychtivější dostat se do červeného.
Po výměně oleje a mírné úpravě rachtající ochranné mřížky chladiče jsme najeli ještě několik málo kilometříků na občasných vyjížďkách s raketovým Lubomem (sedlá B-Kinga), kdy jsem občas jen obtížně dojížděl svého kolegu . Jednoho odpoledne jsme zavítali na bývalé vojenské letiště v Milovicích, kde jsem poprvé vyzkoušel čeho je Kočička vlastně schopná, když se naštve.
Musím přiznat, že to byl mazec a že jsem byl velice spokojen, protože maximálka se pohybovala někde okolo 220km/hod, ale to už se asi zdálo motoru o všech čertech!!! Pohodová maximálka je tedy skutečně někde okolo 200km/hod a to je na 57Kw verzi si myslím více než slušné . Originál polokapotáž překvapivě umožňuje i při této rychlosti docela pohodlně sedět.
Nyní máme najeto 2.000 km ...

Několik dalších vyjížděk...zatím jen u nás v čechách, několik plných a zas prázdných nádrží, nových přátel na cestách a máme tu 7000.
Musím říci, že teprve teď mám pocit, že jsme s Kočičkou jeden celek. Já vím co ona chce a nechce, oná ví co chci já...
Poznáváme spolu spousty nových míst a připravujeme se na cesty "ven". Máme v plánu Alpy, Itálii po obou stranách až dolů a další a další místa...
Nebude trvat dlouho a pokoříme hranici 10000km. Je nutno podotknout, že mi stále čím dál tím víc schází ukazatel zařazené rychlosti. Nějak si na to počítání ne a ne zvyknout. Asi si ho tam nechám nechám při nejbližší příležitosti namontovat. Jo a taky až šrajtofle dovolí
Nutno dodat, že tento koníček, který je momentálně číslo jedna, zcela vymýtil ostatní zájmy...to jsem nečekal...Rybyření a cyklistika je zatím v nenávratnu a já začal žít motorem. A to hnedle dva krát...žena taky jezdí
No už je tady těch písmenek až moc a venku je hezky... asi někam pojedu
Nyní máme najeto 7.000 km ...

Pár vyjížděk, pár motovýletů, pár hezkých míst a jsme na 10.000 km .
Čeká nás tedy druhá servisní prohlídka. Výměna oleje, filtru...vzduchový zůstal původní...byl ještě v pohodě.
Nechal jsem holce dát i novou brzdovku...no za krásných 3.382 zlatých a čistejma rukama si myslím, že to rozhodně není drahé.
Nutno poznamenat, že Kočička jede čím dál tím lépe. Hranice maxilmální rychlosti se pozvolna přesunula na 220 km/h , to už nám ale fouká do zad. Na slabší 57kw verzi si myslím, že dobrý.
Jezdíme s Čičínou po krajích, poznáváme nová místa, děláme hvězdičky navštívených míst do googlu, obklopeni fajn lidma se kterým vyprazdňujeme nádrž za nádrží a přičítáme hromadu kilometrů...
Myslím, že za těch pár tisíc kilometrů, jsem propadl vůni benzínu a cestovatelské vášni.

Blíží se konec. Konec sezony, letošek asi už hranici dvaceti tisíc nepokoří, ale myslím že krásných 18.000 km za letošní sezónu 2010 je více než krásné.
projeli jsme po boku super lidiček spousty nezapomenutelných míst, rozervali jsme gumy na hadry, podpořili petrolejářskou společnost o pěkných pár tisíců zlatých no a pozvolna chystáme zimní spánek...

Je jaro Silnice osychají, štěrků ubývá a tak je čas vrátit Kočičce " život ". Montáž baterie, plastů a sedla zabral jen chviličku a tak je čas vydat se na nová, ale i staronová místa.
Ještě jen je třeba, díky již na mnoha místech vykukujícímu plátnu z gum, udělat zásadní krok a zajet ke gumaři Fugovi pro nové botky pro Čičínu

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
context
context napsal 01.04.14 v 18:42 9b.

krásna čičina tak hlavně ať slouží a přeji hodně km v sedle bez nehod a vždy šťastný návrat a dlouhou sezonu

Jízda
Jízda napsal 18.06.11 v 17:03

moc pěkná číčina přeji moho pohodových km v sedle a bez poruch 10 jasná

Sphere
Sphere napsal 11.05.11 v 18:25

hezkej Fazerník, zdá se , že má majitele, co ho má opravdu rád..nebo ji? kočičku? za 10

Ales600
Ales600 napsal 04.12.10 v 23:13

Zdravím moc hezkej Fazer nová je nová teď to prožívám ať slouží a posílám 10b

CharlitoCZ
CharlitoCZ napsal 14.09.10 v 14:59

Hezká číča, skoro ji je škoda pro takovýho blázna

Více komentářůTOPlist