Yamaha FZ6 Fazer (2007)

Vlastník JiriFialaCZ
Vloženo 13.9.2022
Aktualizováno 13.9.2022

Yamaha Fazer 6 S Polokapota s 4 válcovým motorem a laděnýma vejfukama od Leo Vince SBK + plotna a Topcase od yamahy origo

První dojmy - Z motorky jsem byl hotovej co Vám budu povídat, jednoválce který jsem sedlal doposud to bylo jak nebe a dudy ... Po nastartovaní mě odrovnal ten zvuk a krásnej sametovej chod toho úžasnýho 4 válu.

Motorku bych doporučil pro - pro každýho úžasně univerzální motorka umí jezdit klidnou jízdu a bejt hodnej jako koťátko ale kdy člověk zatáhne a začně točit jede to až překvapivě rychle

Doplňky na motorce - Laděné vejfuky LEO vince SBK
Top case (Yamaha originál)
padáky

Jak to všechno bylo Dne 16. května 2016 jsem jel s svým dobrým kamarádem Davidem se podívat na Fazera. David motorkám rozuměl mnohem víc jak já a hlavně v tu dobu sedlal R1 od Yamahy takže na výkon byl zvyklej. Jelikož mi bylo jasný, že když na Fazera sednu a projedu se zaprvé mi to utrhne ruce i s pinďourem a za druhé bude to boží :D prostě, že nedokážu vnímat nic jinýho než ten výkon a že to pojede jako kráva protože přesedlat z jednoválce na tohle s jednou takovým výkonem to se ani nedalo na místě subjektivně zhodnotit proto jel semnou David. Pro motorku jsme jeli do Jihlavy. Na to, že motorka měla relativně víc najeto oproti jiným na bazarech tak vypadal úžasně proti italkám co měli udajně 25 tis km. Fazer mel 47 tis km ale servisku a jasnou historii. Ale jak vzdycky říkali kluci motorkári lepší víc najeto a pořádná historie nez mrdiny z od italu zmotany nejmin o pulku. Takze na první pohled byl Fazer neskutečně zachovalej a peknym stavu. Chlapík byl 2. majitel a převážně s ním cestoval Alpy atd. Fazer byl koupenej v čechách u dealera Yamahy. Po nastartování jsem si málem skříknul do textilu doteď jsem neměl pořádnou motorku, ale když to chlapík nastartoval na hlavním stojanu a začlo se pomalu otáčet zadní kolo a rozezněly se ty Leo Vince byl jsem KO Prostě jsem si říkal ty vole to je bomba to chci ... Ale teď co ?? musím se trochu uklidnit a domluvit se na projížďce, ale ne pro mě, ale pro Davida ten jedinej mohl bez okolků a s čistou hlavnou říct jak na tom motorka je. David sedl na motorku a jel se projet. Mě lítaly hlavou myšlenky co když to bude v prdeli a bude to vylítaná mrdina před smrtí no hrozný a David to moc dobře věděl říkal jsem mu to celou cestu tam. David Přijel sesedl z motorky a říkám mu tak co ???
David : no je to úplně v prdeli skoro to ani nebrzdí a celkově je v hajzlu ... Tak jsem si řekl no tak mám po prdeli. Ale jelikož david je hajzl a chtel si ze me udelat prdel tak mu to vyslo :D ale kdyz videl muj strnulej výraz rika, delam si prdel je uplne v pohode a jede to pěkně a bez problému. Lidi musim Vám říct spadl mi kámen ze srdce, chtěl jsem ho zabít ne že ne , ale byl jsem rád, že je motorka v pohode. Takže anižbych na motorce jel a vyzkousel, koupil jsem ji, hodili jsme ji na káru za auto a jeli směr Jižní Čechy. První projíždka byla hned ted den s klukama směr Strakonice na letistě. Motorka jela jako hovado, chod úžasnej sametovej ctyřválec, prostě doted jsem na ničem takovym nejel proste balada. Když se pěkně vytočila k červenýmu jelo to neskutečně a do toho ten zvuk těch laďáků no paráda. Když člověk ubral hodně plyn vejfuky dělaly krásnej zvuk Popcornu no nádhera !!!
S fazerem jsem už 6 let (2022) a mám s ním tak krásný vzpomínky na různý místa a pozitek z jizdy prostě moje v podstatě první pořádná motorka s nějakým slušným výkonem.
Motorka bude mít teď 60 tis km a nechávám ho servisovat v autorizovaném servisu když už tak už no a nedám na něj dopustit, vždycky mě dovezl kam jsem potřeboval řazení brzdy prostě všechno funguje pořád stejně dobře a najede jeste jednou tolik. Já poslední roky jezdím spíš cestovní/ kochací tempo a jelikož v práci najezdím na motorce hodně tolik už na něj není čas, ale občas ho protáhnu a připomenu mu, že i do červenýho umí jezdit aby nezakrněl a nezvykl si na tu klidnou jízdu. Takže díky Fazere si dobrá mašina !!!

context
context napsal 25.01.24 v 19:31 10b.

Super mašina ty fazery se jim povedly přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu a ať ti dělá jenom radost

JenyYamaha
JenyYamaha napsal 17.09.22 v 20:40 10b.

super motorka, taky jí mám a ten zvuk je pecka

pali3x
pali3x napsal 14.09.22 v 12:35 10b.

Skvelá motorka Hlavne všetky šťastné kilometre
Len taký detail:
"Kolikrát jsem ve večerních hodinách jezdil po městě a poslouchal jak krásně zní ten zvuk a rozléhá se v ulicích."
Ľudia okolo museli mať veeeeľku radosť
Je nás veľmi málo, pre ktorých je zvuk motorky symfóniou. Väčšina ľudí by najradšej vzala do ruky pušku a išla poľovať na drzého hlučného motorkára

Paulano
Paulano napsal 14.09.22 v 09:44 10b.

Parádní mašina!

milec
milec napsal 13.09.22 v 21:43 10b.