ČZ 150 (1950)

Vlastník Dami
Vloženo 29.12.2012
Aktualizováno 19.4.2017

Moje výstavní kráska, za kterou se každý ohlédne.

První dojmy - Každý má novou motorku(ani já nejsem vyjímkou), ale už ne všichni poznali kouzlo svezení na starém stroji. Je to něco úžasného, když pod sebou máte opravdu nefalšovaný stroj, který je starší než vy a pořád má spoustu elánu do života. A je celkem vtipné, když zastavíte na světlech a přecházející chodec se zastaví a kouká na vaší motorku(to se mi doopravdy stalo :D)

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych jí asi každému, kdo uvažuje nad tím, že by začal s veterány nebo lidem, kteří se při svých vyjížďkách nechtějí nikam hnát a při tom si užít jízdu na něčem, co má svou cenu a obrovskou krásu.

Zetka měla do naší garáže celkem dlouhou cestu, ale naštěstí jsem se celé té cesty účastnil společně se svým tátou. Nebylo to vůbec jednoduché jí dostat do takové podoby jakou má nyní, ale stálo to za to. Začalo to koupí rámu, nádrže, kastlíků, blatníků a motoru. Vzápětí jsme však zjistili, že motor byl vlastně úplně prázdný...respektive plný, ale něčeho úplně jiného. Kdybych měl popisovat celou tu dlouhou štreku, kterou si prošla, než byla dokončená, tak bych se tu asi upsal :D Řekněme jen příkladem, že byla plná práce, shánění originálních dílů a ještě více práce :D

Když člověk viděl, jak mu pod jeho vlastníma rukama roste něco tak nádherného, tak to bylo neskutečné. V den dokončení jsem byl šťastný jako blecha a nemohl jsem se dočkat první jízdy.

Jakmile jsem našlápl motor, tak se ozval ten nejluxusnější zvuk, který jsem kdy od motorky slyšel. Všichni mi stále říkají, že nejlepší zvuk má stejně jenom Zetka. Jako oběť tomu ale musí být přineseno "pohodlí"...protože pokaždé, když jsme někde byli na vyjížďce a cestou jsme se domlouvali, tak přes mojí motorku jsem vůbec nic neslyšel.

Jízda je čistým požitkem...pouze v určitém rozmezí otáček se objevují trochu nepříjemné vibrace, kdy brní celý zadek, ale to je zaprvé daň staré motorce a zadruhé se v těch určitých otáčkách zas tak často neocitáte. Krásně táhne od spoda a celkově se nejlépe cítí v nižších otáčkách, ale dokáže se i docela rozjet.

Má přece jenom pár chyb, ale to všechno jsou konstrukční vady a dají se odstranit, ale v zájmu zachování originality jsme je neřešili. Jsou to například již zmiňované vibrace(ty jsou způsobené hlavně klikou). Potom při razantnějším brždění se jakoby klepe celá přední část motorky(to je způsobeno hlavně uchycením vidlic)

Je to motorka na krásné kochačky plné zatáček a klidu...nebo k různým veteránským srazům samozřejmě :) Byla doba kdy jsem ji používal i jako klasický dopravní prostředek, ale člověku je to líto, protože vidí, že to pro ni není úplně nejlepší. Proto jsem ji ihned po pořízení nové motorky zaparkoval v garáži, kde se jí pravidelně věnuji a ona tam na mě za odměnu čeká pokaždé, když je nějaký motocyklový sraz, kam by se hodila.

Pravidelné čištění a údržba :)

Další fotky snad dodám později :D

Dan66
Dan66 napsal 11.02.21 v 22:16 10b.

Ahoj, motocykl je opravdu nádherný. Je fajn, že je a dělá svět krásným.

čz475
čz475 napsal 19.04.17 v 09:59 10b.

Pěkná

chevyr
chevyr napsal 19.04.17 v 09:25 10b.

Super

vojtas3
vojtas3 napsal 26.05.15 v 09:31 10b.

Krásný stroj

hofi01
hofi01 napsal 06.07.14 v 19:56

nádherný stroj a souhlasím s tebou, svezení na starém stroji je něco vyjímečného..