renocar_unor

ČZ 150 (1950)

Vlastník rohlicimuz
Vloženo 14.7.2010
Aktualizováno 9.6.2013

Motorka od nás z vesnice.Láska na první pohled!!
Za flašku rumu od staršího pána od nás.
Fotky jsou od přivezení domů po současnost,přičemž první čtyři fotky jsou foceny bezprostředně po přivezení domů na kárce :)

První dojmy - První dojmy? nadšení z této motorky i když sem si na první svezení musel počkat.. Motorka je lehce ovladatelná a překvapil mě i její výkon docela to jede :)

Čz 150c rok výroby 1950(motor),rám vyměněn za odpružený(r.v1956).Motorce chybělo spoustu dílů,mezi hlavní patřilo přední kolo a sedlo,z motoru byly jen kartery a převodovka jinak jsem koupil nový motor,a složil ho od původních karterů kvůli číslům aby seděli kdyby pán našel doklady(pokud existují)postupně dokupuji díly a až jí budu mít kompletní pustím se do renovace-bude z ní klasická verze(chrom-černá).

8.9.2011
Všechny díly sehnány,motorka komlpetně obroušene-některé díly kde to bylo nutné jsou i opískovány,nádrž je již v chromu viz foto.Moto stříknuto dvousložkovou epoxidovou základovkou,ted uspořím pár peněz a koupim už vrchní barvu-akrylát.

Kde byl potřeba plnič sem dal plnič teď přebroušeno připraveno pro finální barvu.

Barva koupená-akrylát RAL 9005,docela drahá.. Díly už jsou nastříkány první vrstvou, tu lehce obrousím a dám druhou vrstvu,pak už se jen těším na skládání.

Kompletní fotogalerie tady: http://rohlicimuz.rajce.idnes.cz/Cz_150_c

Je to vůbec můj první veterán a moje první renovace,není nad stroj v původním stavu ale tady to jinak nešlo. Renovaci se snažím dělat co nejpečlivěji,nic neodbít a investovaných peněz nelituji, dodržuji i třeba černěný spojovací materiál,což na jiných renovovaných strojích není vidět,nedat na motorku více linek nebo chromu jen tak kolik bylo z výroby,řídím se dobovými fotkami a fotkami zachovalých strojů v původním stavu.A o tom to je!

Už jsem naštěstí v té příjemnější části-skládádní,ovšem těď přijde palba za ráfky,výfuky a tyhle drahý věci,ale to k tomu patří.
20.2.2012
Sehnal jsem originální nepoužité pneumatiky Barum Super Sport.
Už z načrněných šroubů jsem obrušoval pevnostní hodnoty odlité na hlavách šroubů,pak sem si je musel znovu načernit.
18.7.2012
Zakoupil jsem rnové ráfky,tak jsem si vypletl kola.
16.10.2012
Přišla většina chromů a už je témě hotovo,dokonce jsem se i přes déšť projel v ulici.

Motorku jsem opět rozebral,jelikož jsem nebyl spokojený s lakem, vrchní vrstvu jsem přebrousil a udělal se nová, ta už vypadá lépe. Dnes tj. 9.6.2013 jse začal se zajížděním,zatím s náhradním zapalováním a hlavně se starou zapalovací cívkou, takže než se ohřeje a zdechen dám tak 2 projížďky po vesnici tam a zpět. Do týdne ale bude moje zapalování po repasi a s novou cívkou.

chevyr
chevyr napsal 22.02.16 v 08:41 10b.

Nááádhera

koudelka_v
koudelka_v napsal 24.01.15 v 01:25

Povedená práce!

Jardas444
Jardas444 napsal 09.06.13 v 18:15 10b.

Moc krásná práce,klobouk dolu před tebou .Jasných 10b.

pstros01
pstros01 napsal 09.06.13 v 17:40 10b.

Krásná práce

Bawaria
Bawaria napsal 15.01.13 v 20:26 10b.

Pěkná práce,a ta jízda na ní,to je paráda,co? Taky jsem si dovezl takovou hromádku šrotu,a uvedl ho do provozu. Tak ať ti slouží!