ČZ 150 (1952)

Vlastník tviks
Vloženo 7.2.2008
Aktualizováno 22.9.2011

Strakonický motocykl v lidové verzi, legendární poválečný stroj a zároveň můj mazel.

Zkušenosti: Tento motocykl jsem zakoupil v létě roku 2006 a od té doby prošel renovací v lidové verzi (tzv. Kominíček). Motorka byla dost zrezivělá a chybělo na ní dost částí. Například na ní byl namontován nepůvodní karburátor Jikov 2920-Č namísto Jikov 2918 HC. Chyběly na ní rukojeti, stupačky, náhon tahometru, elektroinstalace a mnoho různých drobností. Navíc byl problém se zapalováním, kde byly poškozeny cívky - přerušené vinutí a prasklá vačka na rotoru - nešlo pořádně dotáhnout a stříhal se neustále klínek. Nakonec vyřešeno sehnáním jiného zapalování. Byl zrepasován motor - výbrus dost vyběhaného válce, repase klikové hřídele a převodovky, která neřadila. Všechny části se mi podařilo poshánět po burzách či přes inzerci na internetu a nakonec jsem v květnu roku 2007 svou čízu konečně nastartoval a projel, i když ze začátku byly nějaké problémy se seřízením karburátoru a nakonec se musel sehnat jeste jeden karburátor, jelikož ten co jsem sehnal, měl malou prasklinku uvnitř, která ale způsobovala neustálé problémy. Ted už Zetka konečně jezdí a jízda na tomhle starém stroji stojí za to.

Srazy:

1.9.2007 - 3. Sjezd Jawistů po 70 letech Luhačovice
29.8.2009 - 4. Sjezd Jawistů po 70 letech Luhačovice - video z této akce najdete v deníku
20.8.2011 - 5. Sjezd Jawistů po 70 letech Luhačovice

Ještě nějaká videa:

Videa z jiných akcí, vyjížděk, atd. najdete v deníku.

Zetkám zdar!

Jirka4137
Jirka4137 napsal 16.03.14 v 23:34 10b.

Zetkám zdar.

BadRX
BadRX napsal 25.02.11 v 15:39

Krasna! Blahopreju!

Dolin
Dolin napsal 08.12.10 v 08:44

Krásná!! 10b

Taky mě to čeká, jen se rozmýšlím jestli kominíčka (výhodná cena renovace) nebo nechat originál export co mám červenou a nacpat tam chromy (o dost vyšší cena)

chAZz
chAZz napsal 27.08.10 v 23:35

fešná ! taky teď budu dávat do hromady, tak ať dělá radost 10 B

PesiRR
PesiRR napsal 12.08.10 v 21:49

Krásná . Taky jsem o ni premyslel, ale nakonec se naskytla prvni kývačka.