Honda NTV 650 Revere (1994)

Vlastník pavelntv
Vloženo 11.8.2012
Aktualizováno 28.11.2013

Jednoduchá, technicky dobře vyřešená a spolehlivá mašina na pohodovou jízdu
při cestování.

První dojmy - Zátah motoru hned od spodu je parádní, Je na ní vše tam kde má být, takže jsem si hned zyikl na ovládání. Řazení je celkem přesné. Brzdy jsou ná váhu motorky dostačujicí. Spotřeba je o fous vyšší než na fichtlu (: Dostala mě na poprvé.

Motorku bych doporučil pro - Reverka je pro lidi kteří mají radí starší stroje a jezdí srdcem. Umí se za trochu údržby odvděčit spolehlivým svezením.

Doplňky na motorce - nosič, padací rám

Motorku mám asi 2 měsíce, koupil sem jí nepojizdnou, ale za tři dny práce šlape jako hodinky. Dlouhou dobu stála, takže bylo potřeba roschodit lanka, vyčistit nádrž a karburátory a vyměnit veškeré náplně. Byla špatná jedna membrána, ale sehnal sem starší karburátory kde byly membrány jako nové.
Dále sem vyměnil svíčky a dal sem novou baterku.
Po téhle menší údržbě došlo na to nejnapínavější, první start.
Na první start chvilku trvalo než se naplnily komory benzínem, na druhy start krásně naskočila.
Již při pohledu na otáčkoměr zjistíte že se nejedná o žádnou stíhačku, řekl bych že motor má spíš charakter chooperu. Nízka spotřeba kolem 5 litu a nádrž na 19 litrů
vysvětluje to proč mi jde s tuha otvírat víčko nádrže, za těch 18 let se to ještě nestačilo vychodit . :)

Zvuk mě překvapil, na obsah 650 a a málý výfuk který byl zatim všem k smíchu ma
lepší zvuk než kamarádova suzuki 800 s laufem jak z tatry. Jízdní vlastnosti zatím
zjišťuju, jsem začátečník na ,, vyšším obsahu" ale zatím můžu říct že je dobře ovladatelná, jde hezky za plinem a v otáčkách od 4000 má pěknej zvuk.
Není dělaná na nějaký prasárničky a závodění, je spíš na poklidnější jízdu, ale když člověk chce může se projet i svižnější jízdou a užít si zatáčky v náklonu až na stupačky.
Není zrovna nejrychlejší, ani nejsilnější, ale má přednosti ve spolehlivosti, nízké spotřebě a v motoru V2 který údajně vydrží i nemožné, a kardan ani nemluvje.
Moje reverka je v originálním stavu po prvním majiteli s kompletní historijí, výkon 42 kw a má najeto 64 000 km.

Po více najetých kilometrech napíšu další dojmy z REVERKY.
Momentálně můžu doporučit, je to kvalitní a dobře zpracovanej stroj.

květen.2013
Tak mi přibylo na tachometru 5 tisíc kilometrů a zatím žádný technický problém.

Listopad 2013 .
Reverka už odpočívá v garáži pod plachtou, přes zimu udělám větší údržbu a přetěsním přední vidlu, a pak už jen aby bylo jaro. :)
Jízda je příjemná tak do těch 120 km, možná kdybych měl štít pohodlý by se zlepšilo. Posez i odpružení je příjemné. Nejvíc si na ní uživám klikatější silničky, když sem na ní získal větší jistotu, jde parádně nahnout a dobře sedí i ve větším náklonu. Zvuk reverky je paradní, hodně novejm mašinám takovej zvuk chybí. Vždycky když vezmu za heft, začnu se tlemit do helmy, a asi nejsem sám (:
Za dalších pár kilometru přidám zase nějaký moudro...

28.8.2013
Tak sem konečně namontoval padací rám, a myslím že to nevypadá špatně. (:

pkKun
pkKun napsal 19.09.13 v 14:31 10b.

Dává to co má... úsměv do helmy, mraky km kolama na zemi

basejezek
basejezek napsal 19.08.13 v 14:40 8b.

Suprovej bike :) Tyhle "starší" mašiny se mi líběj mnohem víc, než ty nový. Palec hore a přeju spoustu šťastnejch kilometrů :)

Flat_Eric
Flat_Eric napsal 26.06.13 v 20:46 10b.

Slušná kára

kuzmič
kuzmič napsal 04.06.13 v 23:30 10b.

Parádní mašinka pro začínající myslím ideální...
Já mám najeto přes 100 tisíc tak Tobě přeji totéž s plnou spokojeností!

Finvarra
Finvarra napsal 25.05.13 v 16:44 9b.

Hezky napsáno a zdá se, že zaslouží takového majitele.