BMW K 1200 S (2005)

Vloženo 27.4.2012
Aktualizováno 7.7.2015

K1200S ESA, ABS - Cestovní střela

První dojmy - Pecka

Po zkušenostech s minulou Aprilií RST1000 Futura jsem se rozhodl vybrat za jejího nástupce něco spolehlivějšího. Mám rád velké silniční cestovně / sportovní motorky. VFR jsem měl, Busa se mi moc nelíbí a ZZR14 mi taky designově nic neříká. A tak volba byla vcelku jasná. Chci BMW a bude to něco z káčkové řady

Zpočátku jsem zvažoval i K1200GT. GTéček je ale málo a někde uvnitř ještě cítím, že by to trochu té sportovnosti chtělo. Výběr se tedy velmi zúžil. Už jen vyřešit poslední dilema. Bude to K1300S, nebo starší K1200S.

Byl jsem takřka rozhodnutý pro koupi K1300S r.v. 2009 v oranžové metalíze. S prodejcem jsme se domluvili, že se na ni jeden pátek přijedu podívat a rovnou bych si ji odvezl.
Den před tímto osudovým pátkem mě na inzerci zaujala ještě jedna K1200S, která nebyla ani nijak daleko. Rozhodl jsem se, že se na ní, pro klid duše, pojedu podívat. Chtěl jsem se v podstatě ujistit, že to nestojí za to a že bude lepší si připlatit a koupit tu oranžovou krásku. Jel jsem se na ni podívat jak na nechtěné dítě.

Když jsem dorazil na místo a viděl v jakém je tato 12ka S stavu, padla mi brada. Ta motorka vypadá jako když sjede z linky. Právě po výměnách olejů a pravidelném servisu. To mě přesvědčuje, že si ji vyzkouším. Po prvních pár kilometrech je mi jasné, že budu prodejci muset oznámit, že tu už mi nevezme. Stejně tak mi bylo jasné, že páteční cesta za K13S odpadá.

Naprosto úžasný chod, síla a ten podvozek. To je potřeba vyzkoušet. Cenový rozdíl 100.tis. mezi K1300s a toutu kráskou rozhodnutí definitivně uzavírá.

Zatím ji mám doma dva týdny. Mám za sebou prvních cca 600Km. S každým dalším kilometrem se jen a jen přesvědčuju, že jsem zvolil správně. Už asi 5 lidí se mě ptalo, jestli je ta motorka nová

Nejúžasnější na této motorce je nejen motor, ale především podvozek s ESA. Když jedete s baťůžkem a nastavíte ESA do příslušného módu, tak o spolujezdcovi ani nevíte.
Jak bude chvilka a na kontě dalších pár kilometrů, napíšu sem další postřehy.

Ihma
Ihma napsal 07.07.15 v 21:21

Dnes šla bohužel do světa. Nedostatek času mě přinutil udělat tento krok. Bude se mi po ní stýskat.

Welis
Welis napsal 26.01.15 v 10:57 9b.

ZRX
ZRX napsal 29.08.13 v 21:11 10b.

Bez debat 10.b

Bat_CB
Bat_CB napsal 28.11.12 v 13:39 10b.

Měl jsem stejné dilema (Busa-ZZR1400-K12S) a rozhodl jsem se stejně. Prima barva a 10b

Bronnie
Bronnie napsal 30.04.12 v 19:32