BMW K 1200 S (2005)

Vlastník wencz
Vloženo 1.7.2017
Aktualizováno 30.7.2018

Úplně mi jeblo a z pohodového a nenáročného Intrudera jsem přesedlal na dálniční letadlo. To prostě nejde vysvětlit.

BMW K 1300 S: vyšší výkon, vychytané některé mušky... nevzal jsem ji z důvodu vyšší cenovky
BMW K 1200 R: Nakonec jsem zvolil kapotu

První dojmy - Poslušná mašina, jezdec je dobře zakrytovaný. Přední brzdy jsou neuvěřitelné, opravdu fantastické. Ze sedadla bolí zadek a mám stesk po stupačkách z K1200RS. Pozice jezdce je hodně skrčená.

Motorku bych doporučil pro - Musíš to mít v hlavě v pořádku a musíš umět sedět na lopatě, jinak se brzy zrakvíš.

Jeblo mi, jeblo mi, jeblo mi. Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, ale prostě se to stalo. Cítil jsem, že po změně K1200RS ---> VL1500 zůstalo mezi mnou a Báwem něco nedořešenýho... Prostě jsme si to ještě nedopopovídali... Zároveň jsem se začal na Introušovi nudit a zastesklo se mi po dálničních přesunech. Tak jsem do toho šel znova, rychlá dálniční motorka.

Zatím spolu máme zásnubních 330 km a dialog se nám slušně rozbíhá. O výsledcích budu informovat.

Tak za sebou máme první větší výlet do Alp a paráda, více info v deníku. Co mě teda trošičku nevyhovuje, to je pozice jezdce, budu se muset poohlédnout po nějakém snížení stupaček, bo je to hodně skrčené. Po 400 kilometrech se začínají ozývat kolena.

Ale jinak... jinak je to opravdu pecka. Konečně jsem zchladil svou žízeň po rychlosti.

Káčko je prostě specifická motorka a člověk na ní musí být nastavený. Není to supersport, ale má ty ambice (ikdyž je na to moc velká a těžká - ale snaží se a to se cení). Taky to není cestovní motorka, protože není nějak závratně pohodlná, větší kilometrová nálož se prostě vykazuje "bolavým člověkem".

Ale má od všeho trochu a to se mi na ni právě nejvíc líbí. Ta všestrannost. Chceš zatáčky? O.K. - sice se kapku nadřeš (ale zase tuhle mašinu si nekupujou trpaslíci, ale velký kluci hromotluci), ale dáme si kolínko... Chceš cestovat? O.K., není problém. Sice budeš kapku zbitej, ale odvezu tě až na kraj světa. Chceš letět nízko nad zemí? O.K., není problém, do 200 km/h nepocítíš absolutně žádný diskomfort. 250 km/h? O.K. žádný problém... ale chce to mít oči na stopkách a v hlavě jasno. Chceš ještě víc? No tak jestli na to máš koule, tak žádnej problém... Potřebuješ rychle na brzdy? Taky umíme...

Prostě ta mašina má od všeho kus a je to tak správně.

hujaduja
hujaduja napsal 17.04.22 v 21:08 9b.

chápu tě,
v r. 2015 jsem jí prodal a v r. 2022 jsem tu samou koupil zpátky.
asi opravdu něco zůstalo nedořešeno, nebo to bylo prostě to správný rozhodnutí

tak at se kola točí

twinrider
twinrider napsal 30.07.17 v 15:32

gratulace k letadlu

Kulliš
Kulliš napsal 27.07.17 v 11:32 10b.

StB
StB napsal 08.07.17 v 10:53 10b.

Krásná, ať slouží.

joker.j
joker.j napsal 03.07.17 v 12:41 10b.

Moc pěkná motorka