Honda VFR 800X Crossrunner (2011)

Vlastník Žorž.
Vloženo 13.4.2012
Aktualizováno 22.3.2015

Honda VFR 800 Crossrunner, bílá perleť

První dojmy - První dojmy byly ze zkušební jízdy v Letech a musím říci, že mi motorka sedla do ruky. Konzultoval jsem své dojmy i odborníkem v Hondě a také potvrdil ze svých zkušeností, že jde o velmi hravou motorku, na které se užije více zábavy než na samotném cesťáku.Šel jsem si původně pro CB 1000R, ale to mi bohužel manželka se svými spolu-cestovatelskými ambicemi rozmluvila. Také jsem pokukoval po CBF1000, ale ta galuska vzadu mě zarazila.

Doplňky na motorce - Zásuvka na 12V, laďák Akrapovič

Mám za sebou přes 14000 km a jsem spokojen, je to čím dál lepší. Skutečně na záda pohoda a na cestování ve dvou super. Do 6 500tis. ot. je to cestovní pohoda, nad tyto otáčky je to dračice. Mohla by být lehčí na manipulaci na místě (parkování, tlačení), ale při jízdě to nijak nevadí, těžiště je nízko a o váze motorky ani nevíte. Průměrná spotřeba je 5,7-6,3 l/100km při cestovním tempu ve dvou. Počítadlo ukazuje 6,3, ale realita na benzíně je 5,7. Na cestě k moři jsem měl na počítadle 6.0 l/100km, tzn. realita do 5,5 l/100km. Někde se uvádí, že klouže sedlo, to mi ale nepřijde - mám na textilu na zadku protiskluzové pásky už z výroby, takže se nekloužu. Honda na Crossrunnera dala pneu Pirelli Scorpio Trail, jako další pneu (po 10tis.km) jsem zvolil Metzelery Z8 Interact a ty lepí o poznání lépe. Výdrž by měly mít tyto pneu podobnou,tj. 8-10tis.km. Motorka je chováním cestovní-silnice a na šotolinu nepatří. Myslím, že ji Honda špatně zařadila do cestovních endur, ale je to tím, že jde o hybrid bez možnosti zařazení. Já bych jí spíš řadil k cestovním - jako je CBF1000.

Byl to super stroj a můžu jen doporučit! 20.3.15 jsme se s ní s manželkou se slzou v oku rozloučili. Snad i další stroj do kterého půjdu, podobný koncepcí, bude tak pohodlný a obratný v zatáčkách.

Sadu posledních fotek mi udělal Scala, který sedlá předchozí cestovní VFR 800. Tzn. motoricky identickou mašinu. Nejen, že mi udělal tyto skvělé fotky, ale hlavně se rád podělí o své bohaté zkušenosti, za čož mu velmi děkuji.

speroure
speroure napsal 28.12.15 v 13:20 10b.

Nádherná Hondička :) bílou barvu zbožňuji

wsbk
wsbk napsal 26.06.15 v 21:00 10b.

krysoid
krysoid napsal 07.01.15 v 17:15

10b hned ze startu ať ti to jezdí

Petr_TA
Petr_TA napsal 23.12.13 v 11:43 10b.

Mooooc pěkná hondice
Taky pěknej mastodont
10b

RT
RT napsal 19.06.12 v 13:10

Nádherná. Vybíral jsem mezi Crossrunnerem a NC-X. Nakonec rozhodl účel i cena (rozdíl 100tisíc je přece jen značný). Na dálkové cestování bych se přiklonil k C-runneru nebo C-toureru. Všehny tři modely se mi líbí. Ta bílá tomu dává šmrnc! A s kuframa to je ještě lepší!!