MZ ETZ 150 (1989)

Vlastník DaNo.
Vloženo 13.3.2012
Aktualizováno 16.4.2013

Je to překrásná motorka, která na cestách vzbuzovala, ale i bude vzbuzovat v lidech úžas nad její krásou. Posuďte sami.

První dojmy - :-)

Když jsem byl ještě malý kluk, asi tak malý, že jsem sotva dosáhl na kliku od dveří, nedokázal jsem si představit, že až budu větší budu jezdit na motorce. Ale vše se změnilo v jeden den, když se přijel kamarád pochlubit novou motorkou, která už od začátku ve mě budila respekt, tak velká masa kovu a plastu, která při nastartování hrála melodii v mých uších. V tu dobu ještě mojí hlavou ani neproběhla myšlenka o koupi nějaké motorky. Vše se změnilo až doma, kdy se mi vše rozleželo v hlavě a najednou mě popadl pocit vlastnit motorku! Vše jsem měl promyšlené, nějaké tipy na krásnou motorku byli, ale můj plán měl jeden háček, kde obstarám tolik peněz, když jsem pouhý student. I přesto má touha po vidině tak krásné motorky zaslepila problém, že jsem na ní neměl peníze.

Už tomu byla dlouhá doba a stále se můj sen o krásné motorce neuskutečnil. Po večerech před spaním se mojí hlavou míhala jedna a ta samá myšlenka, jak si to pádím v letním dnu na svém krásném stroji.
Ale vše se změnilo, když mi otec řekl o jedné motorce, rychle jsme nastartovali auto a pelášili se podívat na onen stroj. Nabídka byla velice lákavá a já jsem získal ,,za málo peněz hodně muziky‘‘. Na svou motorku jsem potřeboval řidičské oprávnění, které jsem si udělal v krátké době, jak jen to šlo. Ale další problém byl na světě, opravit motorku tak, aby při jízdě na silnici směřovaly pohledy lidí, jen a jen na ní. Dalo to sice velikou práci, ale společnou sílou s otcem jsme ji dokázali opravit. S ohledem času a pozastavením nad obdobím její renovace, to beru s úsměvem, i když jsem se dokázal rozčílit i nad maličkostmi, které se při opravě vyskytly.

Můj sen se splnil dnes už si jen užívám jízdu na mém ,,pekelném stroji‘‘ v okolí krásné přírody. Někteří si mohou říkat, že se ze mě stal dobrovolný dárce orgánů. Já si ale s velkou nadsázkou říkám proč ne! Když mé orgány dobře slouží mě, proč by nemohly dobře posloužit i někomu jinému, ale za ten pocit, když proplouvám vzduchem po silnici, spolu se svým strojem je přenádherný.

JindraM
JindraM napsal 26.01.13 v 16:30 10b.

Hezká MZ, máš ji ještě? Minimálně 3x do roka pořádáme MZ srazy, tak by ses někdy mohl přijet ukázat

www.MZ-WORLD.cz - staré fórum na nové adrese!

DaNo.
DaNo. napsal 28.03.12 v 19:50

Všem moc děkuji. Jem rád, že se vám ta 2T mrška líbí :)

Jarda-z-Úpice
Jarda-z-Úpice napsal 23.03.12 v 13:43

Musím jen doplnit Dančiče. Vzhledem k Tvému krásnému věku Tě čeká jistě ještě několik motorek. Pokud ti tedy ta láska k nim vydrží. To ti ze srdce přeji.

dančic
dančic napsal 18.03.12 v 11:48

velmi pěkný stav! takto má vypadat MZta když je v pořádku, to se musí nechat.. Jenom Ti přeju, abys v životě poznal i další a to opravdu nádherné stroje... stroje, které budou ještě někde úplně jinde, než je tato MZ... Vidím, že máš k motorce velmi pečlivý přístup, zasloužil by sis to

Barney
Barney napsal 18.03.12 v 08:36