MZ ETZ 150 (1990)

Vlastník jiri04
Vloženo 6.9.2020
Aktualizováno 6.9.2020

Stříbrná sestřička(větší a dospělejší) k mému S51 enduro.

První dojmy - Popisovat Simsona nebudu-dobrá trochu: Je to padesátka,takže maximálka 60km/h po rovině,zrychlení - žádná sláva,brzdy(bubny) katastrofa,ale při té maximálce se to dá.Na pole a kolem komína parádní stroj. A teď si sednu na MZ.Po nakopnutí nádhernej zvuk,vůně 2taktu:),posez jak král. Zařadím za 1 a hned pouštím spojku(no co,u Simala se stejne rozjiždím jak šnek) a hle,skoro mě shodila na zem,nečekal jsem takový nárůst výkonu(ikdyž je to pouhých 9kw). Okamžitě jsem věděl,že budem kamádi,je lehká,krásně ovladatelná a konečně to i jede a brzdí.Chudák Simson,nějak se mi na něm už nechce jezdit.

Mztku jsem koupil přes inzerát,měla slušný lak a celkem vypadala k světu.
Navíc má od předchozího majitele zapalování Vape,takže snad odpadou bolístky soudruhů z NDR.
Na tacho 22tis,po kontrole podle vin má víc jak 55tis. Ale táhne slušně,starty bez problémů.
Problémy začaly,když jsem sundal kola a komplet dal nové pneu. přední kotoučovka se začala zadírat. Vyndal jsem třmen,vylil z něj bláto nebo co to bylo,komplet vypucoval střeva a dal nové těsnění,pístky,desky,hadičku a brzdovku. Poté brzda v poho.
Jinak jsem dál vyměnil prim.řetěz,startovací segment,náhon,tachometru,poudro tyčky náhonu tacho a čeká mě spojka(lamely a následné seřízení).

I přes tyhle malé problémy(těžce zanedbaná udržba) je Mz fajnová ,dá se na ní jezdit i trochu dál od baráku,akorát si musim dávat bacha na PHM. Nádrž není moc velká,zato spotřeba celkem jo.Mám v kufru záložní Petku s Mixem a samozřejmě olej na tankování na benzínce(plechovkáři s údivem koukají,co to tam leju za lektvar).

Nejraději mám cesty do bývalé NDR(kousek od domova),vždy svoji přítomností vykouzlím zasněný pohled místních obyvatel(40 a výše).

MZtka je vhodná předevsím pro začátečníky jako jsem já,kteří se nebojí trochu mechanické a nezbytné práce na stroji.

Čadil
Čadil napsal 08.09.20 v 09:35 10b.

pamatuju

Milan1963
Milan1963 napsal 07.09.20 v 15:32 10b.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 07.09.20 v 05:55 10b.

fotopetrnovy
fotopetrnovy napsal 06.09.20 v 23:32 10b.

Taky jsem ji jezdil. Zvuk je parádní.

hruso25
hruso25 napsal 06.09.20 v 21:16 10b.

Pekna recenzia a pekna zbierka z IFA koncernu.