Suzuki SV 650 (2000)

Vlastník Liandro
Vloženo 3.3.2012
Aktualizováno 20.2.2023

Suzuki SV 650 - Síla dvou válců

První dojmy - zvuk motor zvuk

Rozhodl jsem se přepsat deníček, pač mám k dnešku najeto 6179km od koupě, takže pár zkušeností přibylo :)

Začátek:
Mašinu jsem náhodně objevil při brouzdání na netu. V té době jsem už plánoval koupi a SVčko byla jedna z motorek po kterých jsem koukal. Na fotce nevypadala nic moc a trochu jsem měl strach z počtu km (42tis.). Ani žlutá barva nebyla zrovna to co jsem chtěl... A cesta téměř 350km (tam + z5) se mi nechtěla absolvovat jen tak "for fun" . Jenže odpoledne na bruslích přišla nějak řeč na motorky a já kámošovi řekl o tom SVčku :D. Jeho reakce byla : "A kdy se na ní jedeš podívat? Zitra mám volno!" . No tak jsme druhý den(asi úterý) vyrazili :D

Mašina:
Od té cesty jsem nečekal nic, vlastně jsem si říkal že dělám blbost, že je to zbytečně projetý benzin atd.. No přijeli jsme a majitel ji vyvezl ven.. První dojem byl skvělej !! SVčko vypadalo mnohem lip než na fotkách! Poté mi ji nastartoval a já si říkal to není možný, ten zvuk byl nádhernej (do té doby jsem nerozuměl tomu, proč majitelé dvouválců říkají že zvuk jejich máši je silně návykový ). Za těch pár měsíců ježdění jsem se mnohokrát přistihl, jak při pomalé jízdě s pootevřeným plexi nechávám spadnout otáčky a poslouchám ten krásný brumlavý zvuk :). Mno, kamarád co rozumí mašinám o dost vic než já, SVčko prohlídnul a konstatoval že nenašel nic vážného ((nepočítám oděrky od ježdění, někde odřený lak atd..ale nic co bych nečekal), co by vadilo jízdě :)

Úplně první jízda:
Mno, tak jsem na sebe narval helmu a vyrazil. I když je lehká, měl jsem při jízdě skvělej pocit mohutné motorky s velkou silou (2V :D) Ze začátku jsem jel velmi pomalu, přece jenom jsem motorku neznal a položit ji hned při zkušební jízdě jsem opravdu nechtěl..
Postupně jsem zrychloval a z mašiny jsme měl čím dál lepší pocit, a pořád větší úsměv na rtech Kvalty tam šli nádherně, pohoda :) . Pak jsem zastavil a poslouchal zvuk, paráda :) Tak fajn, vrátím se z5. Zařadil jsem za 1 a motorka chcípla.. Heh, co se děje? Znovu jsem nastartoval, zařadil 1 a zase chcípla. Mno nakonec sem zařadil s přidáním plynu a dojel z5 k majiteli. Říkám mu co stalo, tak to taky zkusil a to samé , takže aspoň tak (později jsme zjistili že byli v háji spojkové lamely, takže pohoda) . Domluvil jsem se s majitelem, že se mu druhý den ozvu, a vyrazili jsme dom.

Pro mašinu:
Celou cestu z5 jsem mluvil jen o SVčku (sry kluci :D), popisoval kámošům dojmy z jízdy a taky obavy z koupě, přece jenom zkušenosti žádné, krom motoškoly a letiště :D (děkuji za půjčení Bandita a Viraga - SUPER mašiny!!! )
Dojeli jsme a šel sem spát, tedy zkoušel to :). No ale ráno už bylo jasno!
Musel jsem čekat až do čtvrtka, ale od 3.11.2011 je moje!

Servis:
První co mě čekalo bylo udělat základní údržbu, měl jsem na to zimu, takže super. Vyměnili jsme olej + filtr (motul ester), zadní brzdové destičky, brzdovou kapalinu, spojkové lanko, svíčky, chladící kapalinu, zadní pneu (Dunlop Sportmax Roadsmart) přední pneu byla nová (Dunlop Sportmax Qualifier D209). Výměna simerinků a oleje v tlumičích. Poté seřízení karburátorů, udělány ventily a kompletni prohlídka v servise. A taky konečně úplně nová spojka :) sice nebylo třeba ji měnit, nejspíš by stačili ty lamely.. Ale co, první servis je nejdůležitější a takhle mám aspoň na dlouho klid :)

Před jízdou:
Servis dopadl ok, takže super! :) no teď už jen padáky :) Takže objednávka k Rutanovi a čekaní než přijdou :) Mezitím koupě oblečení - jeans od 4SR, rukavice jsem už měl, ještě od Padany, no boty se koupily v Bikerscrown(značku teď nevím, ale jediné mi seděli a to sme projeli asi 8 motoshopů), helma Uvex Helix RS 750 carbon ,je krásně lehoučká :), bunda zatím textilní od kámoše Evolution racing trx evo, ale časem přibude kožená od 4SR.. :)

Projížďky:
Po montáži padáků první vyjížďka (2.3.2012), tak nějak okolo komína.. Jízda fajn, pouze zima jak sviň! :( . Dále bylo spousta ježdění,ale jen krátké trasy(nejdelší asi 300km/den ). Poslední byla dovolená cca 1600km. Projeli jsme sever čech od západu na východ (české švýcarsko, adršpašské skály, jeseníky). Za celou cestu super, motorka šlapala jako hodinky. pouze první 3 dny nám pršelo, takže pro mě jízda o ničem. Příští rok snad vyrazíme za hranice :)

Mé pocity z mašiny:
Mno, od té první vyjížďky(dnes 19.8.2012) najeto už pár km takže už můžu psát postřehy.. Síla téhle motorky je jednoznačně v zatáčkách, dlouhé rovinky ve vysoké rychlosti jsou o ničem! Super táhne od začátku, od nějakých 3500tis zabere, ale cestovně jezdím tak okolo 4500 - 5000ot (100km/h - 5rychlost 5000ot *6rychlost 4500ot ), když ale chci jet rychle třeba za silnější mašinou(kámoš :D), tak ji držím v 5tis a řadím v max 9tis. Opravdu nemá smysl ji točit víc, lepší zařadit, vetšinou stačí do 8tis a jede jak dělo. :) Na rovince je to trošku nuda, taky nemám štítek a řekněme od 140km/h dost fouká. Ale je to jedno, stejně tolik nejezdím...(to neznamená že ona by nejela ) Spotřeba je okolo 5litrů, nejmenší teď za dovolenou byla 4,6l/100, nejvyšší jsem neměřil, ale možná 6 si vzala. Průměr je ale těch 5litrů +/- . Dojezd max nevím, ale 300km/nádrž jsem ujel vždy. Brzdy, no přední brzdí v poho, nemám s ní žádnej problém, zadní brzda je horší, ale zase nejde hned do smyku :) Pohodli, no 150km pohoda, pak už bolí zadek, ale na to si zvyknete, ale pak začnou bolet nohy (jezdím se špičkama na stupačkách) a to chce zastavit a protáhnout se! :) Výkonově mi zatím stačí, líbí se mi že bez problému jede jak se spolujezdcem tak s bagáží, aniž bych měl problém zrychlit. Jako by nic navíc nevezla :) Na druhou stranu se nemusím bát v zatáčce přidat klidně až na doraz :) drží jako přilepená. Asi hodně pomáhají pneu, jak sjedu tu přední dunlop qualifier tak tam půjde ta co je vzadu - roadsmart (né že by qualifier byla špatná, ale rychle se sjíždí :) a já ji nemám na závody..
Motorka je hodně lehká, skvěle se sní manipuluje na místě. Jízda mi přijde hodně čitelná, výkon pro mě akorát, co potřebuji předjet, předjedu, a zároveň mě neshodí když udělám chybu :) super máša

Závady:
Prasklé žárovky :od parkovačky, jedna v osvětlení budíků, asi prasklina v plastové krabičce co je vedle airboxu (nějaké odvětrání), po výměně ok, preventivně jsem vyměnil hadici od chlazení, asi byla dobrá, ale já si chtěl vyzkoušet posílání z PartsDepot :D a potom ta spojka, (spojkové lanko taky),
ale to není závada, na svůj věk už měla nárok :)

Proč se mi líbí?:
Zvuk! parádní zvuk! návykovej! super!
Zátah od nízkejch otáček, když nechci, nemusím řadit.
Vzhled, prostě pro mě krásná!! a hlavně MOJE!
Občas mám tendence, že by si koupil jinou - silnější nebo vyšší obsah nebo zkusit 4V a pak se na ní projedu, vracím se vytlemenej jako debil a štastnej že jí mám !! :-*

Co bych chtěl vylepšit?:
Asi jediné co bych bral je možnost nastavení přední vidle,(nebo jiné odpružení dopředu, ale možná to dělá nevyvážené přední kolo, nebo pneu, nebo pilot :D) když sem v náklonu v zatáčce, tak je nejistá (zvlášť na špatném povrchu)..

A ještě zrcátka :) není v nich moc vidět a taky se mi nelibí :)

A něco musím vymyslet na přední válec, mají to v Suzuki blbě vyřešený, takže si v dešti hází vodu na svíčku (plus miniaturní odtokový kanálek) a jede jen na jeden. Bud delší blatníček, nebo destička pod chladič :)

Takže nic co by se nevyřešilo přes zimu :)

Doplnění:
Před dovolenou jsem vyměnil po druhé olej, Takže po nějakých 4,5tis trošku brzo, ale nechtěl jsem to řešit při dovolené.. A taky přední destičky :)

ORi_SV
ORi_SV napsal 27.08.18 v 22:02 10b.

Parádní recenze :) se vším naplno souhlasím... a v kolonce ohledně koupi (jak před, po, i zrovna při) jakobych se viděl

Woky
Woky napsal 14.01.15 v 20:53 10b.

deset bodů pro všechny

Jardas444
Jardas444 napsal 13.06.14 v 19:25 10b.

Krásný žluťásek a dle fotek rádi cestujete což je super .Takže to máte za 10b.

minyjohn
minyjohn napsal 02.01.14 v 19:20 10b.

Pěkná Přeji ti mnoho šťastných kilometrů v novém roce

brejle
brejle napsal 24.09.13 v 18:16 10b.

Nádhera