Suzuki SV 650 (2001)

Vlastník ORi_SV
Vloženo 8.7.2018
Aktualizováno 9.7.2018

Co dodat... Jednoduchá, skvěle ovladatelná mašina s nádherným zvukem dvouválce :)

První dojmy - SVčko mi dokonale sedlo hned při ujetí prvních pár kilometrů. Je to motorka, která padne velmi rychle určitě každému.

Motorku bych doporučil pro - SVčko bych doporučil samozřejmě začátečníkům. Dost odpouští, jak motorově, tak podvozkově a je to prostě taková hodná a příkladná motorka pro začínající i více zkušené jezdce. SVčko určitě dokáže pohltit a bavit i zkušenější motorkáře. Když za to vezmete, tak to prostě JEDE :) a obratnost v zatáčkách dokáže pobavit široké spektrum motorkářů. Za mě naprosto super.

Doplňky na motorce - Na SVčku je zatím téměř vše origo. Až na blinkry, stupačky a držák SPZ je vše z výroby. Dokonce i zrcátka, gripy a páčky.

Zatím mám však motorku příliš krátce a více vzhledových úprav plánuji až po sezóně. Zatím jsou tam ale jiné stupačky, závaží na řídítkách ve fluorescenční zelené a oddělané madlo spolujezdce.

V brzké době dám ale určitě klín pod motor (změní vzhled motorky opravdu o 200%), krovku místo sedla spolujezdce a doma mám větrný kryt budíků z SVčka z roku 2005. Štít i přes vystouplý otáčkoměr na straně sedne parádně, ovšem je koupený z padlého SV, tak chce ještě nalakovat.

Rozhodně jsou v plánu širší řídítka, jiná zrcátka, CNC páčky a pár fluorescenčních doplňků. Sériový výfuk zní pěkně, ale také to chce nějaký laděný :) Představoval bych si ještě i zadní blatník, hodit kola na lak a bude to přesně podle mých představ. Původní věci si ale samozřejmě nechám :)

Zatím mám s SVčkem pramalé zkušenosti, takže "recenzi" doplním určitě časem.

Ve stručnosti, vybral jsem si SVčko, protože se mi vždycky líbila druhá generace. A když už jsem to nevydržel a přišel čas na koupi mašiny, věděl jsem, že nic jiného to prostě nebude. Bohužel na druhou generaci s "přímovstřikem" jsem nemohl uvolnit tolik finančních prostředků kolik bych si přál, tak jsem se rozhodl pro generaci první. Vzhledově se mi líbila o dost méně, ale každým shledáním s ní se mi líbí více a více :) z SVček se mi ale stejně nejvíce bude líbit druhá generace. Tak snad za pár let pořídím nahatou tisícovku... :)

Motorku jsem koupil od jedné sympatické ženy. Ta na ni bohužel díky narozenému prckovi prakticky nejezdila (za 2 roky vyjela jen párkrát, z toho těsně před prodejem kvůli STK), a tak bylo potřeba dát SVčku trochu té péče. Motorka tedy dlouho stála, ale zdála se v perfektní kondici.

SVčko mi sedlo opravdu rychle. Myslím, že je to jedna z nejuniverzálnějších motorek (ne ve smyslu použití, ale jízdních vlastností a chování motoru) a mám za to, že si na něj zvykne úplně každý za pár kilometrů.

Jak jsem již řekl, motorka dlouho stála. Následovala tedy výměna veškerých provozních kapalin, několik málo vzhledových úprav a hurá brázdit silnice.

Motor má skvělý průběh výkonu, jeho nástup je učebnicově lineární a široké spektrum využitelnost otáček je opravdu ukázkové. Jasně, má jen usmolených 52 kW, takže to není žádná raketa, ale prozatím to bohatě stačí a zrychlení motorky mě vážně překvapilo.

Podvozkově zatím těžko říct, nemám toho na SVčku naježděno ještě tolik, abych mohl objektivně soudit. Odpružení se ale zatím zdá dost měkké (jasně, zadní pružina má 7 možností nastavení), ale určitě to je jedna z těch pohodlnějších nahatých motorek.

Jen ta řídítka by mohla být o něco širší.

Brzdy by mohly být o něco lepší, ale na většinu silničního použití více než dostačující. Jen pro ostřejší brždění je třeba páčku zmáčknout skoro až k rukojeti a na jejích ideální dávkování si, upřímně, pořád ještě zvykám. Co ale vím, je to takový "neduh" všech SVček. Údajně by měla pomoct kombinace pancéřových hadic, jiných desek a brzdové kapaliny. Vše je v plánu, tak uvidíme. No a pokud to nepomůže, nevadí, rozhodně tím určitě nic nepokazím :)

Vzhledově je to ale opravdu moc pěkná mašina. Lehce evokuje Ducati Monstera, a věřím, že se vzhled jen tak neokouká. Na 17 let starou motorku vypadá pořád báječně.

jard60
jard60 napsal 11.07.18 v 09:02 9b.

Gratuluju, měl jsem ročník 2000 čtyři krásný sezony. Pak jsem vystřídal několik strojů a po sezoně nebo po příští se hodlám vrátit, ale už k novému modelu. SVčkáři jsou společnost, která si rozumí, pomáhá, pořádá akce atd. Doporučuju se zapojit www.suzukisv.cz. Za mě palec nahoru a hodně km s kolama na silnici.