Honda XL 650V Transalp (2006)

Vlastník tatiss
Vloženo 24.1.2012
Aktualizováno 6.4.2019

Je to pro mne splněný sen, taková hodně „srdcová“ záležitost. Univerzální voják na asfalt i do terénu, v celkovém pořadí dvanáctá mašina v mém životě. Před 35 lety jsem jezdil závodně motocross, takže po mnoha letech takové moje malé osobní "retro"

Motorka koupena od Prodejna Prostějov - Velmi dobré

První dojmy - První dojmy jsem popsal na jiném místě mojí prezentace, každopádně byly a jsou ty nejlepší. Nejvíce si cením perfektní posez a velké pohodlí při jízdě, bezpečnost jízdy a také dokonalé brzdy. Výkon je přiměřený a pro mé potřeby dostatečný.

Motorku bych doporučil pro - Mašinka je pro každého rozumného, pohodového a nenáročného bikera nebo bikerku.

Doplňky na motorce - Hlavní stojan, přídavné přední halogeny, zadní a boční kufry, dokonalé audio, držák GPS, audio do přilby, zásuvka 12V a USB, přídavné brzdové světla, nové polepy, oudoorová kamera hero3, přídavné (efektové) spodní osvětlení atd.

Je to pořád ještě „voňavka“ dovezená z Itálie, jezdila ji starší madam (ročník 66) a je to na ní opravdu znát - ani jeden škrábaneček !!! Ještě se tak trochu seznamujeme, ale už nyní mi tato prima „kočka“ ukázala své hlavní zbraně a přednosti. Klíčové jsou: spolehlivost, výdrž, univerzálnost, vynikající jízdní vlastnosti na silnici i v terénu, nenáročná obsluha a provoz, rozumná spotřeba, dostupné díly na opravy nebo upgrade atd. Je to prostě Hondička jak má být, pro mne má navíc nádherný desing a to tak, že ze všech stran. A protože nepotřebuji „trhat asfalt“ či dlažební kostky ani dojed z Brna do Prahy za půl hodiny, je to pro mne asi ta nejlepší volba. Také mi už není 20 ani 30 a bohužel Šemíka pamatuji ještě jako hříbě a Hradčany když byly ještě ze dřeva – tak co bych do prkýnka chtěl ???

Každopádně nadevše na světě miluji motorky a všechny prima lidičky kolem nich. Takže milé bikerky a bikeři, srdečně vás tímto všechny zdravím a přeji velikou radost, pohodu i štěstí za řidítky vašich miláčků .

Jezdím převážně krátké ale občas i delší trasy v okolí (kolem komína) tzv. „na kochačku“. Při jízdě občas fotím nebo natáčím, abych se pak mohl v zimě u PC zpětně pokochat jízdou i nádhernou krajinou, kterou jsem v sezoně propelášil. Nejraději jezdím „lehký“ terén v sedle nebo ve stupačkách, podvědomě se tak vracím ke svým „soutěžním“ letům v motocrossu. Už se předem těším v nadcházející sezoně na nějaký ten motosrazík nebo okružní jízdy po vlastech českých, moravských nebo slovenských, možná časem i za hranice všedních dnů. Jasně že s báglem na nocleh, stravou či jiné campovací radosti. Časem možná přibude i nějaký ten „baťůžek“, ale není to nezbytnou podmínkou.
Takže prozatím můj stručný závěr:
Pokud už tedy někdy do pekla, tak na pořádném koni !!! Motorka (a v současnosti můj Alpík) je to nejlepší a nejhezčí, co lidstvo za svoji dlouhou existenci prozatím vymyslelo a vytvořilo. Velké a srdečné díky za to !
Prodáno do západních Čech, bohužel život to tak chtěl...slza zatlačena !!!

Zima-nezima, leden a únor 2012 najeto prvních cca 200 km. Sice více na ledě a sněhu, ale moje "holka" to zvládala na jedničku. Na koupání to sice ještě nebylo, ale každopádně moje bikerská dušička byla alespoň na čas uspokojena. Motorkářský absťák je snad horší, než ten sexuální nebo nikotýnový

Jinak zakoupena nová kombinéza Lookwell, motoboty, rukavice, tričko i čepice Honda a přilba Airoh byla doplněna HF sadou pro mobil, GPS i iPod.

Co se týče ostatních úprav, byl přidán centrální stojan, držák GPS, polepy, přídavné světlomety, zásuvka 12V i 5V USB a hlavně zadní kufr. Ten je vybaven kompletním a výkonným audiem. Tvoří ho kvalitní (značkové) autorádio 4x50W s CD a DVD přehrávačem, USB vstupem, čtečkou SD karty a externím audio vstupem. Zabudované 4 repro SONY s vypínatelným výstupem pro externí reprobedny a přijímač bezdrátového (náhlavního nebo klopového) mikrofonu. Pomocí něho jsem schopen (na místě) ozvučit hudbou i mluveným slovem poměrně veliký prostor ve velmi solidní kvalitě. Kufr má navíc přídavné brzdové světla a vlastní napájecí zdroj (Li-Pol 12V/10 Ah).Takže po rychlém odpojení 3-pinového konektoru od motorky může pracovat zcela samostatně - třeba na stole mimo mašinu. A že je to síla...na to berte jed !!!

No...už aby konečně "odešly" ty "bílé sračky" a venku nastalo naše vytoužené bikerské počasí. Snad se toho do prkýnka už konečně všichni dočkáme !!!

29.2.2012 opět hezká projížďka "kolem komína", cca 60 km "po všech čertech". Bude se to dobře pamatovat, přestupný den v roce a po dlouhé době solidní náznak bikerského počasí. Kéž by už bylo jenom líp, však hůř už snad bylo !

26.3.2012 Konečně nádherné a vytoužené bikerské počasí. Nejenom o víkendu ale i v pokračujícím týdnu. Další projížďka byla už i mimo "komín", celkem najeto cca 320 km . Namátkou Bučovice, Nesovice, Buchlovský hrad, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Luhačovice, Slavičín a při zpáteční cestě Chvalkovice a rybníky v Pavlovicích. Na závěr dne (po lehkém terénu) nádherný výhled na Vyškov od "Drnovské špice". Hondička "šlapala" bez jediné výhrady, krátkou jízdou po dálnici ručička tachometru lehce "lízla" hodnotu 180 km/hod. Fučák kolem přilby však už nebyl moc příjemný, tak jsem poté opět pokračoval na "kochačku". Noční část jízdy také OK, světla svítí opravdu exelentně a přídavné světlomety nemají chybu. Už se předem těším na další Velikonoční jízdu na Jižní Slovensko.

Po uplynulé sezoně vše OK, celkem najeto (v tuzemsku) cca 2000 km bez jediné závady. Mašina šlapala jak "švýcarské hodinky" - pouze tankování benzínu a občas dohuštění pneu a dopnutí řetězu. Potvrdilo se mi, že Alpík je fakt univerzální voják do pohody i nepohody. Hodně km najeto také v lehčím terénu (ve stupačkách) a nikde ani šrábaneček. Průměrná spotřeba oscilovala kolem 5 l / 100 km, spotřeba oleje neznatelná. Ke konci sezony začala při startování trochu zlobit baterka, zítra kupuji novou. Také budu instalovat nové boční kufry, prostě tu krásku budu nadále vymazlovat. V sezoně najeto hodně km také s nejedným "batůžkem", všem se jízda móóóc líbila. (viz třeba "EVA MOTO" na You Tube). Opět se moc těším na začátek další sezony, snad se dle počasí dostaví co nejdříve. Další info později.

Tak opět po delší době pár slov. Sezona 2013 zase za námi a pár tisíc nových km namotáno. Vše opět (jako pokaždé) v naprosté pohodě, mašina bez sebemenšího problému. Něco málo upraveno nebo doplněno, hlavně boční kufry GIVI. Nasedání sice trochu horší než bez nich, ale toho prostoru...prostě bomba. Přikládám pár nových fotek a všechny bikery opět zdravím.

Čadil
Čadil napsal 17.03.19 v 09:45 10b.

parádní kousek,vynikající popis,a jelikož pocházim z Moric,tak za 10,ne?

MaraMytic
MaraMytic napsal 12.03.19 v 11:05

Krásný Alpík a hezký popis . Máš ho pořád? Mám pocit,že jsem ho dle výbavy nějaký rok dva zpět viděl v nabídce k prodeji...mně se moc líbil, ale nebyly děngy, až teďka jsem navážno začal nějakého Alpíka pro sebe shánět...

rocker78
rocker78 napsal 29.03.18 v 21:17 10b.

a co říkají čerti na ty modrý světýlka? nevadí jim to ? jsi střelec, respekt

Syste
Syste napsal 01.12.17 v 14:22 10b.

Andreman
Andreman napsal 28.07.14 v 20:36 10b.

Tak s tím radiotopcasem jsi mě dostala . Pěkné