Yuki Sport 125 (2004)

Vlastník vidlak
Vloženo 1.12.2009
Aktualizováno 6.7.2012

Moje první motorka. Sice sem si původně představoval něco lepšího a silnějšího, ale zatím to vypadá jako dobrá volba

Konečně sem si splnil svůj sen a ve 24-ti letech sem si udělal řidičák na motorku. Původně sem si chtěl do začátu pořídit nějaký starší seškrcený šestikilo, ale nakonec zbyly prašulky jenom na tuhle. Zprvu zklamání, ale teď už vím, že na tuhle motorku budu dlouho vzpomínat (a nejenom proto, že je první).

On si člověk hodně rychle zvykne na spotřebu 2.5 na 100. A je úplně jedno, jestli za to tahám, nebo jedu pohodovýho brbláka. S dnešní cenou to vychází asi tak 60 haléřů za km. Na tomto stroji jezdím levněji než autobusem :)

Jezdím téměř vždy ve dvou a přítelkyně taky nešetří chválou (a to mi dřív pořád tvrdila, že na žádnou motorku nevleze). Myslím, že za všechno mluví její komentáře "Téhle motorky se nebojím protože prostě rychle jezdit neumí" a "Na téhle motorce můžu za jízdy klidně psát SMS". Prostě klidná mašina vhodná do začátků, na vjížďky i každodení dojíždění.

Jasně, zápory jsou klasické: vibrace, malý výkon, pořád praskající žárovky... To už všichni ví a nemá cenu to pořád rozebírat dokola. Navíc kdo chce jít do číny, tak s tímhle musí počítat.

Nakonec ale zjistíte, že nic není takové, jak se zdá. Na vibrace si zvyknete a jako řidič je už moc nevnímáte. Spolujezdec je na tom hůř co se vibrací týče, ale stačí aby si přisedl trochu blíž k vám (což není vůbec špatný...tedy pokud jde o přítelkyni ) a případně trochu zvolnit tempo, nevytáčet zbytečně motor. Malej výkon motoru zas nenahání tolik strachu, takže se v naprostý pohodě zajíždim a přítelkyně si zvyká.

Zatím mám jenom jeden velkej minus a to je přední světlo. Je to spíš taková světluška. V noci buď musíte jet hodně pomalu, nebo poslepu.

Jinak co se povídá o rychlostech. V papírech je napsaná maximálka 85. Podle tachometru na motorce sem už jel přes 110 (a to dokonce ve dvou po dálnici a nebylo to z kopce), ale ten dost přidává (asi aby si šestnáctiletý frajírci připadali víc cool ). Při padesátce přidává 5km/h a při 100 už přidává něco přes 10km/h. Takže maximálka přes 110 bude necelý kilčo.

SuperSic58
SuperSic58 napsal 28.04.11 v 18:32

ať to frčí

Devil999
Devil999 napsal 02.12.09 v 18:34

Je moc pekna a v zachovalem stavu. Ja mam twinsporta a je bez problému s tou žárovkou jsem to vyřešil, že jsem si kupil nomrlně led žárovku. Svítí to stejně a je to úplně to stejné za 70 kč je to lahoda. Teď už to neřeším

aklenot
aklenot napsal 02.12.09 v 15:46

Taky jsem ji mel a nemuzu proti nic rict nic. Nemuzes od toho cekat zazraky, ale poslouzi dobre pokud se k tomu bude chovat. Osobne jsem na ni najel 16 tisic km a zadna vetsi porucha, jen jsem resil casteji problem okolo zarovek. Jestli by te zajimalo kde jsem na ni byl nebo nejake vylety, tak se mrkni na odkaz na rajce.net co mam v profilu, rozhodne jsem s ni nejezdil kratke vzdalenosti Muj rekord na najetou nadrz 540 km (13 litru )

DMC.motobiker
DMC.motobiker napsal 02.12.09 v 00:17

Spotřeba 2.5 je sice pěkná , ale když s tebou pojedu třeba na svojí devítce tvojí rychlostí , tak se pod ty 3.5 na sto taky dostanu , a to ještě s vědomím že mám pořád 100 koní rezervu , a to mi za tu 1,- Kč na km stojí! Jinak na tomhle stroji jsem se několikrát povozil, a do města docela dobré vozítko , má to jeden můj známej už několik let, a pořád jezdí, takže snad to byla za ty prachy opravdu dobrá volba , jen to zápolení mimo město třeba při snaze předjet kamion by mě asi docela štvalo! No každopádně ať ti dělá jen samou radost a přeju málo závad , za 10b...