Yamaha FZ6 S2 (2008)

Vlastník boncomp
Vloženo 20.4.2009
Aktualizováno 6.2.2012

Super motorka. Krásně se ovládá, při vyšších otáčkách sportovní pocit. Pro mě ideální

Zkušenosti už nějaké mám. Jako asi každý motorkář jsem už řádil na Jawa Mustang, nebo na "fichtlovi". Pak přišli 16-té narozeniny a otevřela se mi cesta 125 ccm. Moje volba byla Honda XL 125 Varadero. Jednoznačně ji hodnotím jako nejlepší volbu. Spolehlivá, málo "žrala" a univerzální jak na silnici tak na ujíždení Simírovi přez pole . Nechci psát bohužel, ale už jsem se s "varánkem" taky rozloučil a teď mám Yamahu FZ6 Fazer S2. S touhle mašinou zatím moc zkušeností nemám, mám najeto něco kolem 500 km, ale od prvního svezení me drapla za srdce.

Tak sezóna u konce, najetých poctivých 7500 km a nemůžu o Fazerovi říct nic špatného. Nikdy mě nezklamal a už jsme si na sebe zvykly. Příští sezónu se ho chystám potrápit na okruhu ale už teď je mi jasné, že se předvede v tom nejlepším

Tak konečně jsem si našel chvíli času na zhodnocení sezóny 2010. Byla to pro mě zatím nejlepší sezóna ze všech mých absolvovaných. Fazer je prostě špička. Na okruhu se předvedl, tak jak ho neznám, výkonnostně slabší, než kamarádova kawa z750 ale stačil jsem mu parádně, někdy i víc než to Parádní zátah okolo 8500 ot/min na okruhu byl znatelně pociťován na výjezdu ze zatáček, párkrát se kluk stavěl i na zadní Nejdelší cesta v kuse byla Do Drážďan, kam jsme jeli parta 8 kamarádů motorkářů a nemůžu zapomenout ani na cestu do Brna na Yamaha Day na Masarykův Okruh. To byla dávka 410 km v sedle za den a nemůžu si stěžovat. Sice spotřeba byla okolo 9 l/100km, ale to bylo zapříčiněno 100km štrekou z Jihlavy do Brna po dálnici a následným řáděním na okruhu Jinak za tuto sezónu jsem přezul obě pneu z důvodu už ojetých sliků olej a obě dvě brzdové kapaliny s tím, že na předek mám v testování nějakou racingovou kapalinu-jen zvýšený bod varu
Cena pneu se dala utáhnout, zadek 3500 a předek 2000 Kč a mám METZELER SPORTEC M3. Jsou to výborné pneumatiky, dokonale drží na "našich" silnicích ale mají jednu nevýhodu, jsou poměrně měkké a tudíž, někdo by řekl rychle, se sjíždí. Ale já na ně nedám dopustit a řekl bych, že těch 15 000km, co jsem na nich najel, než jsem je vyměnil za totožné, jsou dostačující, alespoň pro mě
To je snad vše, snad jen dodat že sezóná 2010 byla pro mě výborná,bez pádu a najetých 11 000km bez jakékoliv poruchy a defektu. Fazer šlape výborně a nepřestává mě překvapovat, jak po stránce výkonnostní, tak po stránce jízdních vlastností. Mohu jen doporučit!!

Tak konečně jsem se zmohl na laďáky. Vybral jsem si je od IXIL a jsou parádní, nebe a dudy, super zvuk...

Makina77
Makina77 napsal 01.05.16 v 20:58 10b.

Moc hezká japonka přeji hodně užívání s laďáky

nigga
nigga napsal 28.12.10 v 16:48

Krásná 10B jasných, doufám,že se mi poštěstí sehnat dobrou brigádu abych si moch pořídit tohle!

sustik
sustik napsal 07.12.09 v 20:31

Pěkná, buď na ni hodný...

Hanys22
Hanys22 napsal 07.12.09 v 19:19

Černá je prostě nej! 10b!

carlos38
carlos38 napsal 22.04.09 v 01:29