Yamaha FZ6 S2 (2008)

Vlastník nektarossi
Vloženo 28.4.2010
Aktualizováno 18.2.2015

Velmi pěkná, černá "mamba", kterou jsem kupoval ještě nezajetou.

První dojmy - Prvním dojmem u mě hned vyhrála barvou. Každým krokem blíž k ní to už byly různé vzhledové detaily a nakonec technické parametry. Jenže ty mě zatím neříkaly nic, dokud jsem neprovedl zkušební jízdu. Tak jsme si s prodejcem plácli.

Motorku bych doporučil pro - úplně pro všechny, kteří nepotřebují trhat maximálky na rovinách...

Doplňky na motorce - Scorpion - výfuky, Barracuda - řidítka, zrcátka, blinkry, padáky, gripy, CNC - páčky

Teprve motorku zajíždím, takže na klady a zápory je zatím čas. Uvidím, jak si vše po zajetí sedne. Pro začátečníka je tento model akurátní, dá se s ní jezdit na pohodu, ale dokáže i po otevření řádně zatopit.
Černá barva s orig. díly. Koupeno s předním štítkem (odmontován, je hezčí bez něj a že na mě víc fouká...??), padáky a nosič s kufrem od Givi. Později asi dovybavím laděnými výfuky

Tak dnes je 23.5.2010 a moje "efzetko" má najeto celkem 2.000 km. Pocity? Negativa přisuzuju nepovedeným zrcátkům, zvuk orig. laufů. Pozitivně hodnotím účinnost ABS (ale na okruhy ne), asi 2x mě vytáhly z brindy, ovladatelnost v zatáčkách a na "šestikilo" slušná akcelerace. Je i pohodlná.

Poohlédnutí za sezonou 2010: Celkem najeto cca 4.000 km, takže už plně zajetá. Ideální do města i na delší cestování. Vycestovali jsme spolu i do Chorvatska, takže jsem měl možnost porovnávat chování stroje ve městě i na dálnici. Do 10.000 ot./min ještě stačíte vnímat okolí, ale co se děje těsně před omezovačem, "šestkařům" asi nemusím popisovat Se vám zúží úhel pohledu, vypínáte mozek a dál je to už na vás

...za sezonou 2011: Letos najeto 6.300 km a úplně bez problému. Ještě před letošní sezonou jsem nasadil komíny od Scorpionu. Obrovský rozdíl ve zvuku bez killerů. Nikdo za mnou nechce jezdit A před červnovou moto expedicí po Alpách přezuto na Dunlopy Roadsmarty. 100% spokojenost, dobře lepěj, takže v náklonech lepší pocit. V souhrnu s motkou doposud celková spokojenost, tak v to doufám i v příští sezoně.

...za sezonou 2012: Letos najeto pouze cca 2.600 km, ale pořád se vší spokojeností. Letos žádné delší cestování, tak jsem to aspoň pojal ve sportovnějším režimu. Vyplňoval jsem mezery v jejích (nebo v mých?) maximech a musím ji pochválit za věrnost a toleranci A já ji to kompenzuji řádnou údržbou
Tak opět budeme vidět příští sezonu.

...za sezonou 2013: Stále věrnej a najeto cca 6.000 km (kolem komína + Alpy). Je to hodná holka, kamkoliv mě odveze bez problémů. Závady žádné a ani žádné náznaky.

nektarossi
nektarossi napsal 27.01.15 v 02:56

Ahoj foksi, díky za pochvalu. Je to opravdu skvělej bike a já ti gratuluju pro jeho volbu. Mám ho pátým rokem a kdybych si letos nesplnil sen a nekoupil Triumpha, tak se S2 nikdy zbavovat nebudu. Bohužel, budu ho prodávat a strašně mně to rve srdce :´-
Přeju ti, ať ti slouží tak stejně skvěle jako mně ta moje!

foksi25
foksi25 napsal 26.01.15 v 18:49

Ahoj. Krasna motorka. Kupil som minuly rok v jeseni taku istu. Verim, ze budem rovnako spokojny ako ty. Prajem vsetky stastne kilometre.

Katty3
Katty3 napsal 03.10.14 v 04:53

fakt luxusní stroj,závidím

BlackMode
BlackMode napsal 13.01.13 v 14:10 10b.

Co na to říct, tohle je krásný model... vždycky jsem po něm koukala

Pjercak
Pjercak napsal 15.11.11 v 12:34