Yamaha FZ6 S2 (2009)

Vlastník Butch-mt
Vloženo 8.5.2013
Aktualizováno 10.10.2016

Moto prodáno, ale jako první motorka byla naprosto úžasná.. Univerzální motorka pro každou příležitost. Dostatečný výkon motoru a skvělé brzdy. Velice agilní motorka, skvěle drží v zatáčkách. Netrestá!

Motorka koupena od MOTOMO s.r.o. Hustopeče - Autorizovaný prodejce Yamahy, určitě doporučuji, profesionální přístup, kvalitní služby.

První dojmy - Moje první nová motorka koupená v roce 2009. Díky mé výšce a váze mi okamžitě sedla. První dojmy byly úplně úžasné, protože jsem si splnil svůj obrovský sen. Z toho plyne, že mé pocity byly velice pozitivní a nehledal jsem žádná negativa.

Motorku bych doporučil pro - Výběr motocyklu je subjektiví záležitostí pro každého motorkáře. Jak jsem již zmínil výše, motorka je hodná a netrestá za všechny chyby, ale to neznamená, že v otáčkách od 8 do 12 tisíc nelítá. Takže, pro středně pokročilé jezdce. PS: všechny motorky jsou jen stroje a vždy záleží jen na člověku, který ji řídí. Vždy s rozumem a hlavně bespečně!!!

Doplňky na motorce - Instalované doplňky od firmy SW-motech, které můžu všem jen doporučit držák na zadní kufr, lakovaný kufr T-RaY v el. verzi,Sattel tašky Blaze přímo na Fz6 S2, tankbag Daypack na víčko nádrže, el. zásuvka. Vše doplňuje navi Bag S - vodotěsný držák na mobilní telefon. Padací protektory, koncovky řídítek, olejový uzávěr, víčko nádobky brzdové kapaliny vše od firmy Probikes. Klín pod motor a plexi od Yamahy. Namontována nová zpětná zrcádka Barracuda Street abs. CNC páčky a padací protektory zadní a přední osa od Rutan Performance. Osazeno rozšíření stojanu od SW-motechu. Je úplně super. Nejenom, že skvěle vypadá, ale hlavně se motorka neboří.

Namontovaná navigace TomTom Rider 400 včetně držáku na motocykl s doživotní aktualizací map a radarů Evropy (45 států).

Navigaci jsem vyzkoušel již na dvou vyjížďkách a to jak klasickým způsobem z bodu A do bodu B s možností alternativních tras tak i s předem nainstalovanou trasou. Vše funguje na 1. Viditelnost i při plném slunci je naprosto perfektní. Uzavírky, zůžení do jednoho pruhu, práce na silnici, radary, je naprosto perfektí jak TOM TOM Rider 400 pracuje. Musím uznat, že jsem velice mile překvapen. Držák RAM včetně bezpečnostního řešení proti krádeži je plně funkční. Všem můžu tuto navigaci jen doporučit!!!
Pořídil jsem nový zámek s alarmen ABUS Detecto 7000. 110 db. TOP mezi zámky na kotouč.
RS1.

Tak a je to tady. Donucen naší legislativou jsem pořídi homologovaná zrcádka Barracuda R-version. Musím ovšem říct, že co se týká výhledu jsou opravdu perfektní. Esteticky jsem je měl vyhlédnuté již asi před půl rokem. Mám s nimi za sebou jednu vyjížďku a nenůžu si na nic stěžovat.

Vybíral jsem ze tří motorek (Honda CBF 1000 - příliš konzervativní z mého pohledu bez duše, Yamaha FZ1 - skvělá i s vlastní duší, pouze chybí plyn, který je nahrazen přepínačem OFF/ON a Yamaha FZ6 S2, ve které jsem se opravdu našel - souznění duší). Po svezení se na všech zmiňovaných modelech a důležité konzultaci s kamarády (GODZILAK, BENN), kteří v té době již měli zkušenosti, jsem zvolil Yamahu FZ6 S2 Naked, která z mého pohledu naprosto splňovala a splňuje mé představy o vysněné motorce. Musím doplnit tuto recenzi o další informace a pocity, které se nastřádali za těch 5 let co tuto motorku mám.
Procestoval jsem toho velikou spousu a i když poslední 2 roky jezdím více v tandemu než sám tak motorka nestratila na své výkonosti a šlape jak hodinky. Teď spíš řeším kam naloži a uložit veškeré věci pro dvě osoby. I když je motorka plně osazena velkým kufrem 47l, bočními brašnami 2x 26l, tangbagem a dodatečným 21 litrovým obalem na stan, do kterého vkládám mimo jiné i další věci, tak neustále mi další prostor chybí. . Nejspíš to nebude způsobeno velikostí motorky ...
Co se týká jízdních vlastností, jsem naprosto spokojen s výkonem 98HP (72kW). Brzdy v kombinaci s ABS jsou naprosto dostačující a nevadnou. Po výměně originálních páček za CNC páčky od RUTANU se brždění lépe dávkuje a je podstatně citlivější. Podvozek zvládá většinu situací na našich nekvalitních cetách. Nemám s ním negativní zkušenosti ani při plně zatížené motorce. Jezdím poměrně hodně cest ve dvou a mohu potvrdit, že motorka má dostatek síly i akcelerace. Trochu mi chyběl alespoň malý štítek při rychlejších přesunech na dálnicích, ale i to jsem vyřešil (originální plexi od Yamahy). Všem mohu jen doporučit i když jsem si ho na začátku nedokázal úplně představit na naháči spíš z estetických důvodů.

Servis na motocyklu: pouze garanční prohlídky a výměna pneu. Bridgestone BATTLAX S20 jsou perfektní pneu. Chovají se naprosto neutrálně jak na suchu tak i na mokru. Odvod vody je bez sebemenších problémů. Prostě drží. nedokážu zatím napst dojez těchto pneumatik. (zatím najeto 4600 kilometrů). Vše bez problémů! V roce 2013 jsem měnil pouze čidlo zadního brzdového světla, které je umístěno pod páčkou přední brzdy. Nijak zásadní operace.
Co se týká spotřeby tak můžu napsat, že jezdím od 5,2 do 6,0 litů na 100 kilometrů. Záleží na tom jestli člověk jede sám nebo se spolujezdcem a jak jezdí sám, jestli chce trochu závodit a blbnout nebo jestli jede normální cestovní rychlostí.
Celou motorku jsem pro cestvání osadil doplňky od firmy SW-MOTECH, které můžu všem jen doporučit (držák na zadní kufr, lakovaný kufr T-RaY v el. verzi,Sattel tašky Blaze přímo na Fz6 S2, tankbag Daypack na víčko nádrže, el. zásuvka).

V této třídě motocyklů pro mě znamená SW-MOTECH to co pro cestovní endura firma TOURATECH. Klín pod motor a plexi od Yamahy. Namontována nová zpětná zrcádka Barracuda Street abs. CNC páčky a padací protektory zadní a přední osa od Rutan Performance.

Musím uznat, že po namontování nových zpětných zrcátek už konečně něco vydím i za sebou a nemusím neustále uhýbat rameny. Dobrá volba. CNC páčky jsou pro mě výtanou změnou. Jsem schopen podstatně citlivěji ovládet brzdy i spojku a to nemluvím o tom jak skvěle vypadají.

V letošním roce jsm pořídil AIRHAWK podušky Relax M pro sebe a Relax S pro spolujzdce. Doporučuji všem. Je to naprosto super věc. Najel jsem s nimi za jeden týden 2200 kilometrů a pozadí je jak v bavlnce. Chvilku jsem si musel zvyknout, ale potom jsem našel přesný poměr nafouknutí.
V letošním roce jsem dal nové pneu Bridgestone Battlax BT-021. Jezdil jsem BT-020 a po najetých 12 tisících kilometrech jsem byl nadmíru spokojený, proto moje volba byla naprosto jednoznačná. Na nových pneu mám najeto 3200 kilometrů a letos hlavně v dešti. Skvěle drží i v opravdových adventure podmínkách, kdy jsem projížděl i opravdové potoky vody ve vyjetých kolejí na silnici. Mohu jen doporučit.
27.2.2016 po mnoha přečtených recenzích jsem pořídil navigaci TomTom Rider 400 Premium pack. Kompletní mapové podklady pro Evropu s doživotní aktualizací map a radarů včetně uzamykatelného držáku na motocykl. Další info o navigaci doplním v průběhu roku.
Zakoupeny nová závaží do řídítek od Rutanu.

S Fz6 jsme procestovali Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu, Maďarsko, Polsko, ČR, Rakousko, bez problémů a z mého pohledu i v pohodlí. Nemůžu napsat jak se člověk cítí po ujetých 1000 kilometrech v jednom zátahu, ale po 700 kilometrech to pořád ještě jde a člověk není úplně zničený. Nemám zkušenost s místem pro spolujezdce, ale tam to bude asi o trochu horší , záleží na zvyku.
Fz6 je pro mě univerzální motorkou, na které se člověk svižně povozí tak i procestuje kus světa. Můžu všem jen doporučit.

Makina77
Makina77 napsal 11.04.16 v 10:38 10b.

Pěkně sladěná motorka a perfektně napsána recenze

Tonyny
Tonyny napsal 05.02.16 v 16:24 10b.

vypada naramne

Ziggi
Ziggi napsal 04.06.15 v 08:44 10b.

Nejlepší motorka na světě!!!

petunieprvni
petunieprvni napsal 30.01.15 v 10:36 10b.

super vymazlenej stroj!!!

annas
annas napsal 21.10.14 v 12:05 10b.

Super, super, super. Hodně šťastných kilometrů a hlavně si to užij.