Yamaha FZ1 N (2007)

Vlastník Levhart
Vloženo 15.7.2008
Aktualizováno 14.7.2017

Jsem druhý majitel (moto měla 3měs/1000km), má padáky, klín pod motorem, držák SPZ, je to důstojný nástupce FZS600 :)

Motorka koupena od FIRMA:MMB (Mladá Boleslav III) - jen dobré

První dojmy - posez - široká nádrž, skvělý zvuk, divoký vršek

Motorku bych doporučil pro - Zkušenějším motorkářům s hlavou :)

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti Saito II, padací špunty, plexy Ermax, zadní nosič, laďák Leo Vince GPStyle Inox standard evoii, pancéřové hadice

Ve srovnání s fejzříkem FZS600 je to větší janek, pohodlí menší, hlavně je to naháč nahatější, plexi bude nutností, na dálniční přesuny to takhle není. Podvozek podstatně tužší, pérování nastavitelnější, moto padá do zatáček úplně samo a ve vyšších točkách trochu ďáblík... Tak snad bude sloužit tak dobře, jako fejzřík!

5.8.2008: V neděli jsem v Lukavci u Hořic koupil Ermax plexi a moooc jí sluší, už se dá jet se zalehnutím i rychleji, aniž by mě chtěl vítr sundat :).

10/2008: Konečně jsem namontoval nosič na kufr, byl to docela boj. Nejdřív jsem myslel, že tam vrátím origo blatník, ale není to ono, už jsem tam vrátil ten držák SPZ.

A ještě mám doma vyhřívaný hefty, brzo tam taky budou nandané :)

12/2008: Tak už jsem namontoval i ty vyhřívané rukojeti a zapojil přes relátko, na jaře bude zase teploučko na ruce:)

Moje hodnocení:

Na FZ mám najeto
2008 konec sezony: 2000 km
2009 vydařený rok: 8000 km (na mé poměry dobrý)
2010 slabý rok: 1300 km (tento rok byl v očekávání a narození potomka)
2011 věřím, že zase najedu o něco více :) - necelé 4000 km
2012 2300 km - rodina je rodina

2011
začátek sezony: 12.603 km
Letos 4.sezona s FZ, nemám důvod měnit a pravda ani nevím, za co bych měnil. Na moto nebyla zatím jediná závada, šlape jako hodinky. Zatím mám původní gumy, ale dálniční plošky už jsou znát. Na dlouhé cesty není úplně nejpohodlnější, ale zvládnout se to dá a na běžné poježdění mě stále velmi baví.

Na konci sezony 2011 výměna pneu za Pirelli Diablo Corsa III, uvidíme, jaké budou
na původních MPR najeto 16042 km, jestě by to šlo, ale na jaře musím na technickou ... . Ani po této sezoně nemám důvod měnit.

Kromě standardního servisu přibyl laďák Leo Vince GPStyle Inox standard EVOII :)

2012
začátek sezony: 16.507 km
5. sezona s FZ, motorka je po technické, s gumama PDC III spokojenost. Vypadá to opět na slabší rok, řešíme přípravu nového bydlení a stěhování, takže času po práci už moc nezbývá ...

Kromě pravidelného servisu i nová baterka.

2013
začátek sezony: 18.814 km
Letos pravidelný servis v MMB + vylepšení - pancéřky na předku
Kilometrově opět slabší rok, ale snažím se :)...

nejrobert
nejrobert napsal 17.10.14 v 13:53

Nádherná mašinka.
Doufám,že jednou k ní také dojdu.Přeji mnoho štastných kilometrů.

context
context napsal 13.06.14 v 19:09 10b.

pěkný stroj, tak ať ti slouží a hlavně bez nehod

Levhart
Levhart napsal 11.10.12 v 08:36

@PavelCZ1982: Asi jsem tenkrát zadával minimální, na kterou jsem se dostal, bylo to při cestování po Maďarsku a opravdu jsem byl těsně po 5l. Ale jak píšeš, běžná spotřeba je 7-8 a na okruhu ještě trošku víc :).

napsal 21.09.12 v 15:51

Pekna masina, ale spotreba 5l/100 tomu moc neverim. Kamos ma R1 kapotu a lita bezne za 8.

Levhart
Levhart napsal 07.02.12 v 12:49