Yamaha FZ1 N (2009)

Vlastník Manciak
Vloženo 22.1.2015
Aktualizováno 22.1.2015

Chtěl jsem ji mám ji a nelituji toho.

Honda CB 1000R: Myslím že CB 1000R je určitě lepší jak průběhem výkonu tak podvozkem. Ale měl jsem dobrou nabídku tak jsem vzal FZ1

První dojmy - První jízda byla asi jako (No ty vole). Oproti Hornetu to strašně brzdilo. A jelo to jako blázen. Jak jsem z toho poprvé slezl tak jsem si říkal CO jsem SI TO zase koupil.

Motorku bych doporučil pro - Vhodné je určitě až pro pokročilejší motorkáře. Vyžaduje trochu víc pozornosti a trošičku lepší řidičské schopnosti.

Doplňky na motorce - Miniblinkry. Proužky na kola. Výfuk. Držák SPZ. Páčky.

Yamaha FZ1. Po tomto naháči jsem pokukoval už při koupi moji první motorky. (Honda CBR 125 R) Tou dobou stroj pro mě nedostupný. A tak čas plynul a já jsem přesedlal na další Hondu Hornet 600. Jednoho krásného dne jsem potkal Staršího sympatického pána samozřejmě motorkáře který bydlí ve vedlejší ulici. Moje oči se rozzářily a srdce se rozbušilo v tu chvíli když jsem zjistil že tento starší pán Je majitelem FZ1. V černé barvě (já černou rád). Ve chvíli kdy jsem ji uviděl jsem mu řekl že tahle motorka bude moje. A tak se taky stalo. Skoro do roka a do dne jsem se na ni zamilovaně díval ve své garáži.

[/img Agresivní vzhled a černá barva dávají motorce takový zvláštní výraz. Oproti Hornetu jiné přední světlo a širší zadní guma se vzhledové děla velká revoluce. Teď zbývalo jenom jezdit a jezdit. Po obsolvování pár delších vyjížděk jsem se z motorkou začal sžívat a poznávat ji jako celek.

Podvozek je podle mě super.Hodně k tomu přispívá rám který je opravdu tuhý a nic se nekroutí. Brzdy úplně super myslí si že k výkonu dostačující brzdy. Nebo aspoň na to moje posunování po českých silnicích to stačí. Problém je u stupaček které jsou hodně nízko a už relativně v malých náklonech se ozývají hlásiče náklonu. Posez je uvolněný, přirozený i delší trasy se dají zvládnout. U spolujezdce je to horší ale myslím si že oproti třeba Kawasaki Z 1000 je to křeslo. Jediný sice menší problém jsou řidítka. Je to asi jediný naháč který má řidítka z rovným profilem. Stačilo kdyby tam dali ve výrobě klasicky tvarované řidítka a bylo by to mnohem lepší. Ale stejně je většina majitelů mění a já nebudu vyiímka. Určitě bude ovladatelnost lepší. co se týká vzhledu. Tak jsem ji koupil téměř v originálu. Největší (Ohava) Co na té motorce je je držák SPZ a originál Výfuk(ten se dá skousnout). Takže výfuk vyměněn za Laděný výfuk Sharon. Držák SPZ taky. Vyměněný blinkry. Proužky na kola a nějaké nálepky. A navíc Klín pod motorem. Všichni ví že motorka je srdeční záležitost a vlastní vzhledové úpravy dělají dobře jak na těle tak na duši

Motor je asi to nejrozporuplnější část co na té motorce je.Jeho projev je hodně zvláštní. Takový ten výkonový propad. Dole to moc nejede ve středních otáčkách ne dost a na hoře Všechno. Nevím zda je to úplně ideální motor do našich zeměpisných oblastí. Výkon 150 koní nastupuje V 11000 Otáčkách. A využít to je celkem věda. Myslím si že kdyby těch koní bylo miň a byly posunuté do nižžších otáček jako to má třeba Honda CB 1000R. byl by motor příjemnější. Samozřejmě je to pouze můj názor někomu to muže absoultně vyhovovat. Od toho se odvíjí i spotřeba,není nejnižší ale to se u motorek neřeší

Motorka jako celek je dobrá. Vypadá to jede to. To stačí.

context
context napsal 19.04.17 v 18:28 10b.

Krásna a ta leskla černá ji prostě sluší, přeji hodně km bez nehod

FZ1-tona
FZ1-tona napsal 03.04.17 v 15:04 10b.

Zdravím.FZ1 jsem vlastnil,nezapomenutelné,Teď Honda CB 1000R,ani ta není k zahození.

Lenthilkaa
Lenthilkaa napsal 10.04.16 v 21:19

Zajda.Zajdovic
Zajda.Zajdovic napsal 15.02.16 v 19:22

Krasavice,ta černá jí prostě sluší

Zajda.Zajdovic
Zajda.Zajdovic napsal 15.02.16 v 19:17 10b.

Krasavice,ta černá jí prostě sluší