Honda NT1100 (2023)

Vlastník pavel73
Vloženo 18.11.2023
Aktualizováno 18.11.2023

Motorka, která má vše co potřebuji a nemusím nic dokupovat.

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová) - No, už mě tam znají, takže pohoda. Já už tam koupil motorek...

Suzuki DL 1050 V-Strom : důvod neuveden
KTM 1290 Super Adventure: důvod neuveden
Yamaha Tracer 9 / 900: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy? Byly super, velké plexi, pohodlná, nefouká, veliké sedlo. Zimu jsem necítil a venku přitom bylo jen 10 st C. Ty tři kufry jsou taky parádní, tam se vleze krámů... Co se mi úplně nelíbí, je barva. Respektive jednobarevnost motorky. Mám rád větší cirkus. No, nevadí, je to cestovní moto a to je hlavní. Padla mi do ruky? Když budu srovnávat s Afrikou, tak NT mi padlo do ruky úplně skvěle. Afrika sice taky, ale když jsem lezl na Afru, tak jsem potřeboval žebřík. Mám 179 cm a Afrika už byla asi na hranici, kdy jsem si říkal, že jsem si teda rovnou mohl koupit GS. A ještě je pěkně blbé, ze nejde otevřít kufr, když je klíč v zapalování, Při každé kravině co bych chtěl rychle vytáhnout z kufru bych musel vypínat motor, vytahovat klíč ze spínačky... Pěkná blbost. Budu muset vozit oba klíče. Jeden v zapalku a jeden na krku, abych mohl do kufru.

Motorku bych doporučil pro - Nejlepší bude asi na cestování, ale když sundám kufry, tak je to normální "drobek", který může i do kolony ve městě.

Doplňky na motorce - Už z výroby hlavní stojan, vyhřívané gripy, nastavitelné plexi, tempomat, kufry. Za ty peníze je to super vybavená motorka.

První zkušenosti byly kupodivu velké, i když to nedává smysl mít velké zkušenosti jen z prvních 17 ujetých kilometrů, ale před půl rokem jsem prodal Afriku na které jsem najezdil 15 tis km a NT je z velké části z Afriky, takže i když jsem na ní najel jen 17 km, tak asi můžu říct, že NT znám. Je ale pravda, že NT je taky úplně jiné než Afrika a pro mě určitě dobře. NT je nižší, ale přitom dost pohodlná pro dva. S Afrikou jsem v terénu nikdy nebyl a vzhledově mi NT přijde více sexy než vysoká Afrika. Je zase pravda, že NT je takové barevně nenápadné a Afrika v trikoloře byla hezká. Po Africe jsem si koupil Speeda Twina, který je sexy moc, jede jako prase, ale nedá se na tom cestovat ve dvou moc daleko... Takže proto návrat zpět k Hondě. Trinda na ježdění jen pro mě a Honda, když pojedu s batužkem, tak ať má pohodlí. Zvažoval jsem moc motorek, ale koupě Triumpha v Brně, když já jsem z druhé strany republiky mě utvrdilo v tom, že motorku si musím koupit, tam kde bydlím. A já bydlím kousek od Hondy a Hond jsem měl plno a všechny byly vždycky ok, nikdy mě nezklamaly, tak proto.

littlewonder
littlewonder napsal 22.11.23 v 12:34 10b.

Gratulace k NT. Já naopak zvažuju výměnu obráceně, tj NT za AT. Čistě kvůli rozměrům stroje. Jsem přerostlej. Jinak bych byl s NT naprosto spokojen, je to výbornej univerzál, výkon stačí, táhne to hlavně krouťák. Mám na ni přes 16 tisíc km bez problémů. Doporučuji komfortní sedlo a quickshifter. Plus prodloužení předního blatníku, je to udělané fakt blbě, s originálem jde voda a bordel na chladič i výš a stříká to až k brejlím. Ať to jezdí.

DomT
DomT napsal 21.11.23 v 09:30

Snowball - Nic pod tím není, je to dutý, jen aerodynamika. Říkal jsem si kdyby o to aspoň zvětšili nádrž, ne že by 20.5L bylo málo ale kdyby bylo aspoň 25L bylo by to lepší

Snowball
Snowball napsal 20.11.23 v 23:18 9b.

Pěkná, taky jsem o ní dost přemýšlel, za co vyměnit svoji začátečnickou CB500X. Ale kromě toho, že už je docela drahá (musel bych nějak před manželkou utajit, kolik stála, a to nevím jestli by se mi povedlo) a taky nějak nemůžu přijít na chuť tomu obrovskému plastu na boku vpředu. Zajímalo by mě, co je pod ním. Je to tam celé jen kvůli odklonu větru od kolen, nebo to zakrývá něco potřebného. Ať tak nebo tak, podle mě se to designérům moc nepovedlo.

DomT
DomT napsal 20.11.23 v 18:18 10b.

To červené prošívání na opěrce kufru patří ke komfortním sedadlům, ke standard sedačkám patří prošívání šedé nebo černé. A ta fólie přes display? Já k tomu dostal originál přesně pasující.
A s tím klíčem? Jako vážně?
Jinak přeji spoustu super km.

Pupi04
Pupi04 napsal 18.11.23 v 18:04 10b.

Skvělý stroj
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu