Honda CB 650R (2020)

Vlastník QuadRider
Vloženo 15.8.2023
Aktualizováno 15.8.2023

Moje pocity a postřehy z téměř ročního soužití.

První dojmy - Jaké byli moje první dojmy? Přesedlal jsem na ní z CB 500X a při prvním svezení jsem si řekl wau, ten motor je fakt paráda, má parádní zátah. Výfuk má pro mé uši dost líbivý zvuk a ten design prostě krása. Poloha těla je o dost jiná než na CBčku ale rychle jsem si zvykl.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji všem. Jak do začátků tak i pokročilým. Určitě má tahle motorka co nabídnout.

Doplňky na motorce - Malý štítek, spíš designovka než funkční prvek. Alespoň člověk nečistí mouchy z tolika záhybů XD

Po CB 500X jsem sháněl něco přeci jen svižnějšího. CBčku nějaký ten koník chybí, zejména při předjíždění.

Určitě vás budou zajímat mé zkušenosti po necelém roce
Motorku jsem si pořídil loni (2022) ke konci léta. Mám na ní najeto kolem 6000 km, jak kolem komína, tak i týdenní dovolenou po republice a nějakou tu víkendovku. Ještě přidám malé info o mě pro lepší představu. Výška nějakých 177cm váha +-75kg.

Jízda je na CB 650R příjemná, klikatá okreska s krásným asfaltem je pro tenhle stroj úplně ideální. Posez je více sportovní s došlápnutím nebudou mít problém ani menší postavy, já dosáhnu oběma chodidly celou plochou.

Motor si toho nechá hodně líbit. Není problém jet 60 na šesku bez cukání a při výjezdu z vesnice ho plynule roztočit kam až srdce a rozum dovolí. Motor není nijak záludný a nástup výkonu je lineární. Pokud se chci blížit rychlostem, při kterých vzlétávají cestovní letadla, nechám motor točit až k červenýmu poli a sázím jeden kval za druhým. Ten zátah motoru ve vysokých otáčkách je super. Na bezpečné předjíždění výkon bohatě stačí.
Vlastně výkon mi zatim nikdy nechyběl. A spotřeba? Dlouhodobě jezdím podle budíků za 5.1 přes 6 jsem se zatím nedostal a nejmíň jsem jel 4.7l (cca 1300km s bagáží) jenže jsem zjistil že PC ukazuje víc než reálně jezdím a to cca o dvě desetiny. Za mě si motor zaslouží 10/10.

Brzdy. Při jízdě v jednom brzdí dost ale zase nejsou jedovatý. Při ostrém brzdění se rozblikají varovky, což je určitě dobrý prvek bezpečnosti na silnicích. ABS zasahuje až když je opravdu potřeba. To si myslím, že je odladěný fakt dobře. Bohužel při jízdě ve dvou už brzdy tolik nebrzdí a je potřeba za ně brát podstatně větší silou a je dobré to mít na paměti. 8/10

Ovladatelnost: Jelikož nejsem úplný začátečník, tak se mi motorka řídí moc dobře. Myslím, že se na ní naučí i úplný začátečník, nebo někdo kdo bude stejně jako já přecházet z kategorie A2. Takže ovladatelnost taky velmi slušná. 9/10

A dostávám se k nejslabší části motorky a to je podvozek respektive odpružení. Přední tlumiče jsou nenastavitelné od firmy Showa ty nefungují špatně ale s nastavením má tady člověk prostě smůlu. A u zadního tlumiče jde nastavit pouze předpětí a to je sakra málo. Předpětí mám na minimum a na mých 75kg je motorka stejně pořád tvrdá. S batožinou je to podstatně lepší. Na rozbité silnice tahle motorka prostě není a dává to znát. Ještě je na ní celkem dost tvrdé sedlo, hlavně při delším cestování je to znát. Podvozek by si zasloužil vylepšení 6/10.

Comfort: asi jako na každém naháči prostě na vás fouká, z delších cest mě bolí především pozadí, jinak si stěžovat ani nemůžu. Ale sedlo určitě budu nějak řešit.

Doufám, že moje recenze někomu pomůže s výběrem.
Za mě parádní motorka.

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 17.08.23 v 21:44 10b.

JardaBar
JardaBar napsal 15.08.23 v 19:15 10b.

jakub_hruby
jakub_hruby napsal 15.08.23 v 18:46 10b.

Super recenze, vypadá fakt skvěle. Ale zatím si ještě nechám svou CB500F, minimálně na další rok Užívej a dobré návraty domů!