Honda CB 650R (2019)

Vlastník claire_only_one
Vloženo 7.6.2019
Aktualizováno 3.3.2024

Stylová, elegantní, trendy kočička, která umí pořádně zatnout drápky ;)

Motorka koupena od FIRMA:Moto Ostrava (Ostrava - Třebovice)

Honda CB 300R: Myslím, že to není třeba vysvětlovat :)

První dojmy - Mám za sebou prvních 200 km, okamžitě jsme se sžily, moc se těším na další kilometry.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná i pro začátečníky. Je to hodná motorka, ale to neznamená, že neumí být i pěkný dravec :)

Doplňky na motorce - 12V zásuvka
Tank pad
Bag na zadní sedlo
Padáky
CNC páčky
větrný štítek

Zaujala mě svým vzhledem, je to krásný stylový naháč s prvky cafe raceru, v mém případě to byla láska na první pohled. A poté, co jsem si jen sedla na "šestku", tak i na první posed :) Jízda je moc příjemná, překvapila mě trošku spojka, jak zabírá u řazení jedničky - při první cestě mi motorka tak třikrát "zdechla".
Je krásná, hodná, má se mnou trpělivost a je s ní zábava :) Víc se rozepíšu po prvním servisu.

Září 2019
Máme za sebou spolu nějakých 3 500 km. Sedly jsme si dokonale.
Spojka: jako žena řeším to, že mám kratší prsty (drobnější ruku) a občas si nechtěně při řazení vypnu kontrolu trakce. Uvidím, jak si zvyknu a jestli se to rozhodnu nějak řešit. Spojka je pro mě stále citlivější, několikrát mi moto za těch 3 500 km zdechla, přiznávám :))) Moto standardně jako vzorná řidička udržuji kolem těch 5 - 6 tis. otáček, ale nutno dodat, že při 8 tis. otáčkách přijde "kopanec" a motorka krásně ožije

Brzdy: nemám výtku, brzdí skvěle.

Posed: je mírně agresivnější než u Horneta (r. v. 2005), se kterým mám možnost srovnávat. Osobně mi to vůbec nevadí, za mě bez problémů. Zadek nebolí, za jeden den jsem zatím najela max. 320 km (nikoliv v kuse) a zadek si nestěžoval :) Přesto uvažuji o custom sedle, ne však z nutnosti.

12V zásuvka: to je kapitola sama pro sebe. Je to malý šrám na kráse motorky. Opravdu nevím, koho napadlo zásuvku umístit pod sedlo, které se mimochodem otevírá dost špatně (ale časem se dá chytit ten správný "grif"). Vyřešeno natažením kabelu k řídítkům.

Spotřeba: umím jet za 5,3 i za 4,8, většinově to držím na 5,0 až 5,1 - za mě bez problému ;)

Celkový dojem: nemám slov. Moje představy a očekávání splnila dokonale, motorka je nádherná, vzhledově se mi dokonce líbí o něco víc než "litr". Jezdí se mi na ni opravdu dobře.

Motosezóna 2020
Začátek letošní sezóny je bohužel skrze stávající omezení a vyhlášený nouzový stav rozpačitý. Najeto zatím moc nemám. Každopádně nové CNC páčky odstranily problémy s tím, že jsem si neustále vypínala kontrolu trakce. Konečně páčky, které sedí mé ruce, jsem max spokojená

květen 2020
S CNC páčkami jsem maximálně spokojená, pořízeny padáky a větrný štítek - plexi. Plexi - poměr cena/"výkon" super. S ohledem na nájezd blížící se 9000 km výměna pneu při píchnutí zadního kola. Nooo... a zahrádky restaurací otevírají a přece jen je ta cesta na moto ještě o něco příjemnější, když si člověk může někde "dáchnout", dát kafe a tak ;)

[b]motosezona 2021 - 2023/b]
Z důvodu zdravotních omezení naježděno bohužel nějakých 600 km.

[b]motosezona 2021 - 2023/b]
Motorka na mě skoro dva roky čekala mezitím tedy ježděná někým jiným, aktuální nájezd cca 17.000 km.

[b]motosezona 2024/b]
V březnu 2024 kompletní prohlídka a příprava motorky na novou motosezonu. Těším se a doufám, že si spolu užijeme opět tolik zábavy jako v počátcích.

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 18.06.22 v 23:03 10b.

Tohle se Hondě hodně povedlo.
Celá ta řada těch ''NEO'' naháčů je strašně pěkná.
Pořádně si ji vychutnej.

drake1961
drake1961 napsal 09.08.21 v 21:46 7b.

...super, dobrý výběr...

RoSmi
RoSmi napsal 08.04.20 v 20:34

už na ni taky čekám

libac22
libac22 napsal 09.09.19 v 09:08 10b.

Super výběr , moc se jim v Hondě povedla

VendyCBR
VendyCBR napsal 18.06.19 v 11:10 10b.

Krásná motorka, sluší Vám to spolu