Aprilia Dorsoduro 750 (2009)

Vlastník Spejlik_dt
Vloženo 10.8.2023
Aktualizováno 10.8.2023

Tohle je pořádná marmeláda, Italka s krásným tělem.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1) - Dobrá domluva, skvělý přístup.

Yamaha FZ6 Fazer S2: Dyzajn

První dojmy - Poprvé když jsem usedl a šel na testovací projížďku, tak jsem si říkal, zda to je pro mě, zda to chci. Při prvním potáhnutí za plyn jsme zjistil že JO. Při zátahu dvouválcového motoru jsem se smál jako malej. Samozřejmě, že jsem měl nastavenou mapu na S a můj nezvyk na odezvu byl takový, že na kruháči jsem poskakoval jak kamzík. Takže jak správný tuší co jsem hned přijel odkýval jsem, že to chci, musím MÍT.

Motorku bych doporučil pro - Dorso to chce milovat. Ty italský křivky, zvuk. Buď to miluješ nebo "nenávidíš"

Doplňky na motorce - Motorka je kompletně sériová.

Protože, jsem samozřejmě nemohl tuto raketu řídit v plné palbě muselo přijít omezení 35kw. Po domluvě s firmou Freemoto, kde jsem i motorku kupoval, tak mi motorku snížili výkonnostně a já cca za 14 dní mohl pro motorku jet a odvézt ji domů.

Cesta Domů

To by nebyla výzva, přece si motorku nepovezu na káře. Takže jsem si naplánoval cestu z Moravy do mého nedalekého bydliště u Plzně. Při vyzvednutí jsem byl natěšený na cestu, jenže. Po prvních km zjišťuji, že motorka jede nějak málo sotva stovku. Jenže po uvědomění, že motorka má palivové mapy. Hned jsme přepl mapu do sportu a plyn zcitlivěl a motorka vystřelila. Bylo už k večeru, tudíž jsem najel na dálnici a spěchal domů, abych hned poprvé nemusel jet za tmy. Po úspěšných 300 kilometrech přijíždím domů za tmy, unavenej, ale spokojenej že je doma.

První vyjížďky

Nemusím ani komentovat, motorka jela skvěle jediné, že na sport je ucukaná, ale to je její vlastnost. První vyjížďky byly skvělé, do zatáček šla bombově. Projet zatáčku a vystřelit, to je oč tu běží.

Palivové mapy

3 palivové mapy Rain, Touring, Sport.
Verze 35kw
Logicky Rain je vhodný do deště(prakticky jsem nikdy nepoužil), Touring - minimum času v této mapě, jede motorka maximálně 100-110. S - 99% času ježděno z důvodu dorazu plynu, protože na Sport je většina výkonu hned na první třetině plynu.

Otevřená verze
Rain klasika déšť(nepoužil jsem nikdy) Touring-jezdím tak 80% času cejtím se dobře, Sport ostrý nástup výkonu, což je výhoda, ale ve městě i nevýhoda.

Cestování
Nárazově se na motorce dá i cestovat, ale tak maximální 200-300 km za den.
Zatím jsem byl pouze v Německu, takže nemohu mluvit o nějakém větším cestování.

Nejlépe ji stejně sedí vzít po práci nebo na víkend pryč.
Ale to už je na každým, každý má jiný bod komfortu.

Rozšíření

Pár měsíců odběhlo a dvacítka klepala na záda s tím i možné rozšíření řidičáku a i odblokování moto na plný výkon. Byly dvě možnosti, otevřít si to "podomácku" nebo oficiálně. Z důvodu, že bych chtěl jezdit i Německo a Rakousko, tak jsem zvolil cestu oficiální. První pocit byl veliký, protože u Dorsa je to řešené dorazem plynu, tím pádem se mi otevřely další dvě třetiny plynu.

Plnej výkon

Ten skok z té uzavřené na otevřenou je veliký, i když ve 35kw má zátah taky pěkný. Zkusil jsem jezdit na T mapu a ta byla ideální, plynulost, ale i výkon.
S je bomba na zatáčky, většina výkonu hned na začátku plynu, ale do města je to šílenost. Možná je to o zvyku, ale je to pouze můj názor.

Dorso je srdeční záležitost, už od mala se mi líbilo, proto člověk dokáže přehlídnout malou nádrž kterou často tankujete, protože si užíváte jízdu a občas si to pápne něco víc.

Recenzi jsem psal tak, aby v případě koupě pomohla další, proto zdůrazňuji některé informace více, protože v době kupování bych byl za ně rád.

Vladounreal
Vladounreal napsal 17.08.23 v 19:25 10b.

pěkné ty kanony pod sedlem

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 14.08.23 v 06:59 10b.

parada

koki888
koki888 napsal 12.08.23 v 17:25 10b.

Krásna holka !