Aprilia Dorsoduro 750 (2012)

Vlastník Krabos
Vloženo 30.5.2018
Aktualizováno 23.5.2020

Parádní hračka na klikaté okresky.

První dojmy - Ovladatelnost jak jízdní kolo, tahá pěkně odspodu ale nahoře to není žádný extrém, palivové mapy jsou super když začne pršet ale jinak jezdím jen na S, mohla by mít větší nádrž a trošku pohodlnější sedlo aby mě nenutila tak často zastavovat ale za to že je tak krásná ji tyhle dvě chybičky odpustím.

23.5.2020
Na začátku třetí společné sezóny jsem se do Dorsa opět bezhlavě zamiloval. Po provedení potřebné péče před začátkem ježdění přišla s pěkným počasím taky první opatrná vyjížďka za účelem zjištění stavu silnic a schopností řidiče po zimní přestávce s překvapivě dobrým výsledkem. Rychle jsme si na sebe zvykli a po pár desítkách kilometrů začínám tahat. V loňském roce vyměněná řetězovka a obutí umocňují pocit jistoty v sedle a s každou další zatáčkou se stupňuje moje nadšení z jízdy. Spotřeba leze nahoru skoro úměrně s rostoucím nadšením takže se mi poprvé povedlo rozsvítit kontrolku rezervy už po 130 km od tankování. Zvuky které se při akceleraci linou z výfuku předčí už jen jeho chrchlání při meziplynech a zpomalovalní. Nemůžu se té jízdy nabažit. To s jakou lehkostí se mašina nechává vodit zatáčkama je neskutečné. Opět se utvrzuju v tom, že jsem zvolil ideální motorku na vyblbnutí ve volných chvílích.
A ještě k tomu jak si všichni stěžujou na škubání v režimu S - ano chce to trochu cviku ale jak si na to člověk zvykne tak jsou ty ostatní režimy hrozně nudné

30.5.2018
Dorso jsem chtěl od dob, kdy se začalo prodávat takže jsem ani nad ničím jiným neuvažoval. Jednak se mi motardy prostě líbí a navíc kvůli mojí výšce 195cm mám výběr motorky omezený na větší stroje a těch moc pěkných není. Jízda na ní je přesně to, co jsem očekával, motor by ještě pár koníků snesl ale chcíplá není. Brzdy jsou tak akorát, předek na dva prsty v krizovce bez problémů a zadek více méně nepoužívám. Jízda ve dvou je podle mě o ničem na čemkoliv ale na Dorsu ještě o trochu horší...sedlo je krátké takže je třeba sedět úplně u nádrže a to ve dvojko není úplně komfortní. Samozřejmě když si dávám zatáčky tak tam sedím taky ale můžu se u toho hýbat a to je pak o něčem jiném. Úložný prostor je tak akorát na originální vercajk a maximálně na doklady ale jezdím s batohem takže by mi nevadilo ani kdyby tam nebyl žádný. Spotřebu mám podle palubáku většinou kolem 4,7 ale reálně je to cca 5,2L (nejezdím pilu, mám se rád a držet ji pod omezovačem stejně k ničemu není). Co se týká servisu tak jsem zatím vyměnil olej+filtr a nechal přetěsnit vidlici protože po cestě domů po koupi začla téct. Není to moto na dlouhé cesty jak z důvodu malé nádrže tak kvůli tuhšímu sedlu ale jezdit rovně mě stejně nebaví takže dálnice a podobné rovné cesty objíždím a jezdím si pro zábavu kolem komína. Sériové výfuky mají slušný zvuk ale laďáky bych uvítal. Asi budu muset někde vyhrát aby mi nebylo líto dát za ně 30 000,-

Krabos
Krabos napsal 08.06.20 v 22:30

Nezkoušeli jsme vyměňovat výfuky takže upřímně nevím. Někde ve videích na netu jsem Dorso s těmahle LeoVincema viděl ale to si mohl klidně někdo ty svody upravit...

M0891557
M0891557 napsal 08.06.20 v 21:11

Peknej kousek! Ohledně těch ladaku - na fotce koukám ze je i Shiver s LeoVince výfuky. Nevíš náhodou jestli bych je dostal i na Dorso? Co jsem koukal tak je tam trochu jiný úhel T svodu. Líbí se mi tyhle ale primo na Dorso je už nedokážu sehnat. Díky za info.

Brumbaal
Brumbaal napsal 31.05.18 v 06:48 10b.

Krásná.. a dobře napsáno, tak ať to lítá budu se taky posouvat a dost možná to bude taky Dorso.