Aprilia Dorsoduro 750 (2012)

Vlastník Krabos
Vloženo 30.5.2018
Aktualizováno 30.5.2018

Parádní hračka na klikaté okresky.

První dojmy - Ovladatelnost jak jízdní kolo, tahá pěkně odspodu ale nahoře to není žádný extrém, palivové mapy jsou super když začne pršet ale jinak jezdím jen na S, mohla by mít větší nádrž a trošku pohodlnější sedlo aby mě nenutila tak často zastavovat ale za to že je tak krásná ji tyhle dvě chybičky odpustím.

Dorso jsem chtěl od dob, kdy se začalo prodávat takže jsem ani nad ničím jiným neuvažoval. Jednak se mi motardy prostě líbí a navíc kvůli mojí výšce 195cm mám výběr motorky omezený na větší stroje a těch moc pěkných není. Jízda na ní je přesně to, co jsem očekával, motor by ještě pár koníků snesl ale chcíplá není. Brzdy jsou tak akorát, předek na dva prsty v krizovce bez problémů a zadek více méně nepoužívám. Jízda ve dvou je podle mě o ničem na čemkoliv ale na Dorsu ještě o trochu horší...sedlo je krátké takže je třeba sedět úplně u nádrže a to ve dvojko není úplně komfortní. Samozřejmě když si dávám zatáčky tak tam sedím taky ale můžu se u toho hýbat a to je pak o něčem jiném. Úložný prostor je tak akorát na originální vercajk a maximálně na doklady ale jezdím s batohem takže by mi nevadilo ani kdyby tam nebyl žádný. Spotřebu mám podle palubáku většinou kolem 4,7 ale reálně je to cca 5,2L (nejezdím pilu, mám se rád a držet ji pod omezovačem stejně k ničemu není). Co se týká servisu tak jsem zatím vyměnil olej+filtr a nechal přetěsnit vidlici protože po cestě domů po koupi začla téct. Není to moto na dlouhé cesty jak z důvodu malé nádrže tak kvůli tuhšímu sedlu ale jezdit rovně mě stejně nebaví takže dálnice a podobné rovné cesty objíždím a jezdím si pro zábavu kolem komína. Sériové výfuky mají slušný zvuk ale laďáky bych uvítal. Asi budu muset někde vyhrát aby mi nebylo líto dát za ně 30 000,-

Brumbaal
Brumbaal napsal 31.05.18 v 06:48 10b.

Krásná.. a dobře napsáno, tak ať to lítá budu se taky posouvat a dost možná to bude taky Dorso.