BMW S 1000 R (2021)

Vlastník Nori
Vloženo 28.5.2023
Aktualizováno 8.10.2023

Lehounká,vyladěná a uživatelsky moc příjemná motorka s dostatečným plně využitelným výkonem.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

Ducati Streetfighter V4 S: důvod neuveden
KTM 1290 Super Duke R: důvod neuveden

První dojmy - Vše je tam,kde jsem u řady S zvyklý.

BMW S1000R,model 2021.V M-paketu s těma správnýma barvama,hořčíkové kola,lehká baterie,endurance řetěz.Boží je,že prostě na mě fouká a baví to i kolem stodvacítky,165 koní je v provozu dostatečných.Velice lehký(198kg pohot.hm.) a obratný bike,na Dynamic Pro baví,Akrapovič na tenhle mód slušně střílí,ale zvukově celkově nevýrazné.Další módy jsou nudné,ale změkne podvozek a na našem asfaltu to žehlí o dost lépe.Řazení,brzdy,odezva na gas,vše supr.Jako konzerva jsem uvítal,že je vše na svém místě,prostě eSková řada.Fantastický display.Vůbec se nedivím,že vyhrává většinu testů v provozu.Spíše tedy celkovým ponětím,vyladěním,kvalitou,pro někoho(streetfighteři a superduci)může být engine nudou,na okruhu bude určitá konkurence rychlejší.Dizajnově se mi líbí moc,i když musím přiznat,že pouze v trikoloře.
Po 7 letech po XR a RR tedy další báwo,vypadá to,že kolekce už zůstane,nějak to ke mě patří.
Edit1:Přes léto 2023 přidány nové"M" zráctka a karbonové boční kapoty s winglety Ilmberger.

Ozzy_
Ozzy_ napsal 10.10.23 v 09:13 10b.

Jsem vubec netusil ze krome krouzeni jezdis i silnice

Pat13
Pat13 napsal 13.06.23 v 13:30

Nori
Nori napsal 31.05.23 v 03:31

Superduka jsem zkoušel ve verzi Evo.Parádní motor a vlastně vše ostatní,ale chyběla mi ta přirozená hravost a lehkost při změnách směru-oproti BMW.
Streetfightera jsem nezkoušel.Pouze přečtené mnohé testy.V provozu se dá těžko využít superbikový charakter motoru.Není hezčí motorka než SF,ale moje srdce dlouho bije pro BMW.Zvažuji upgrade ohledně karbonových kapot se speciálními křídelky pro výjimečný pocit.

dan1024
dan1024 napsal 30.05.23 v 22:17 10b.

ahoj, muzes, prosim, rozepsat, proc to nebyl ten SDR nebo Street V4? z toho popisu mi to prijde jen jako naklonnost ke znacce, coz ale chapu a respektuju. ale SDR je na okreskach rozhodne nejvetsi rebel a V4 je nahata verze motoGP specialu. takze co presne Ti nesedelo na tech holkach? diky za odpoved

Nien
Nien napsal 30.05.23 v 12:06 9b.

Naprosto chápu, že se těžko přechází k jiné značce. Krásná motorka.