Yamaha XV 1900 Midnight Star (2007)

Vlastník Lipnicman
Vloženo 2.10.2022
Aktualizováno 2.10.2022

Velká , těžká , stabilní , pohodlná.

První dojmy - První dojmy naprosto úžasné , motorka sedí dobře na silnici . Pohodlné svezení a líbí se mě i esteticky , mám rád trošku "oplácané " mašiny. Obsah 1900 je prostě znát a i když na ní "nelítám " když člověk potřebuje tak zatáhne za plyn a letí. Mírná negativa spatřuji jen v 5-ti stupňové převodovce , myslím , že by ji slušela 6. A trošku menší úložný prostor v postranních kufrech.

Motorku bych doporučil pro - Kdo hledá klidnou jízdu a chce pod sebou cítit sílu stroje.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti oxford, plexisklo, padáky, kufry , plotny jezdce i spolujezdce , předkopy (vše originál yamaha) sedla s opěrkama pro jezdce i spolujezdce od "mustang" , alarm.

Hledal jsem něco k mé postavě (cca 180cm /118kg ). Takže větší pohodlný stroj s vyšší kubatůrou. Samozřejmě jsem koukal po inzerátech a recenzích i zde na motorkářích. Před tím jsem sedlal VN 1500 r.v 1997 . Kolega má xv1900 raider , motor se mě líbil , ale stroj se mě zdál málo (oplácaný ). Takže když jsem narazil na
Yamaha XV1900 Midnight Star volba byla skoro jasná. Problém byl sehnat ideální stav za rozumné peníze . Hledal jsem v inzerátech u nás , potom slovensko , německo , všude dost najeto a když méně km tak se ceny pohbovali okolo 250-270 tisíc. Můj rozpočet byl původně +- 200.Potom jsem zabrousil i na polské inzertní stránky. Ceny někde úplně jinde , klidně i o 100 t. levnější . Samozřejmě drtivá většina dotažená z USA , určité (nemalé) množství motorek poskládané ze dvou ,tří bouraných strojů. Zkusil jsem tedy hledat evropské verze , našel jsem po dlouhém hledání jeden cca 600 km daleko a už jsem byl skoro rozhodnutý , že tam s dodávkou zajedu , když jsem objevil další stroj cca 150 km od domu , okamžitě jsem žhavil telefon a volal na inzerát , že hned v sobotu si přijedu stroj obhlédnout. Stroj byl sice o něco dražší než ostatní stroje v PL (cca 210 000) ,ale jinak údaje skoro ideální. Evropská verze, r.v 2007 , první majitel, doložené km 20800, coc list , mraky originálních doplňků . Stroj byl vystaven v motosalonu kde ji majitel před 15-ti lety novou kupoval. Přijel jsem hodinu před otevírací dobou(kolega jel shodou okolností do toho samého města na burzu ,tak mě svezl) a přes sklo salonu jsem JI pozoroval . Po hodině otevřeli motosalon , technik beze slova odtlačil motorku na dílnu kde jsme ji spolu opravdu podrobně prohlédli , studený start bez problémů , zvuk ok, projetí motorky supr .Potom přijel majitel , chlapík něco přes 60 let m chvilku jsem diskutovali a on potom povídá abych si sednul k němu do auta a jeli jsme na polskou stk, kde mě obsluha vyjela dle vin celou historii ( v polsku mají stk každý rok) takže jsem viděl postupný nájezd km . Potom jsme jeli k němu domů , otevřel stodolu kde stálo 16 motorek , všechny pojízdné a psané na majitele již dlouhá léta (žádný kšeftma) . Dvě Afriky (jedna starší) které on preferoval a jezdil na nich nejvíc , na "mém" XV vyrazil 1-2x za rok o čemž svědčili i 8let staré pneumatiky které nebyli sjeté .Pán mě dal ještě slevu na nové pneu , natankoval plnou nádrž a já odjel 150 km nadmíru spokojen domů . V neděli jsem s motorkou ještě polítal kolem komína , znovu ji celou prolezl a zkontroloval (olej a podobně) . Jelikož jsem měl zrovna ještě týden dovolené dostal jsem hovězí nápad někam vyrazit A tak jsem v pondělí zabalil pár hadříků a vyrazil směr Tatry . Do Tater cca 450 km a cestu jsem si neskutečně užíval ,úterý 250-300 po Tatrách a okolí no a ve středu 450 km domů . krásný výlet cca 1200 za tři dny . trošku jsem si xv osahal . Poté jsem otočil Berlín , ráno do Berlína , podepsal jsem novou pracovní smlouvu trošku něco ogrilovali a odpoledne zpět za den cca 800 km a úplně v klidu , můj zadek si rychle zvykl na sedlo "mustang" a vůbec jsem necítil ,že jsem někde byl. Motorku mám cca dva měsíce a najel jsem 4 000 km. Stále se jí nemůžu nabažit a jak je možnost vyrážím .

juras07
juras07 napsal 06.10.22 v 07:21 9b.

Vasko969
Vasko969 napsal 05.10.22 v 21:15 10b.

Impozantny stroj, recencia písaná s vášňou !!! Gratulujem .

CRF1000
CRF1000 napsal 05.10.22 v 10:39 10b.

ošklivý těžký ocelový neohrabaný mastodont, tak daleko bych na tom nedojel...ale za ty vousy dávám 10

mirechd
mirechd napsal 05.10.22 v 06:39 10b.

Krásny parník,tak isto ho vlastním r.2006..nadmieru spokojný,pohodlná na dlhé cesty.Uži si to kámo a prajem veľa šťastných kilometrov.

koki888
koki888 napsal 04.10.22 v 19:29 10b.