PROFIL MOTORKY

Yamaha XV 1900 Midnight Star (2007)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník Filo
Vloženo 18.6.2010
Aktualizováno 20.6.2010
Zobrazeno 6 926x
HODNOCENÍ PROFILU OD 41 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.5

Popis motorky


Tak jsme pokročili , Drakouš musel uvolnit místo téhle mašině ...

Více fotografii

Recenze

Po dvou letech v sedle Draka XVS 650 , se kterým jsem se se slzami v očích rozloučil jsem pokročil k mému vysněnému stroji . Bylo to loni na akci setkání Hvězd , kde jsem měl možnost tento stroj poprvé vidět "na živo" . Do té doby jsem jej viděl jen na netových stránkách a diskuzích ...a slintal Počátkem tohoto roku jsem svůj sen přetavil ve skutečnost .A musím konstatovat , že jsem za to nesmírně vděčný . Čekání na jaro bylo hrozně dlouhé .Následovali nekonečné hodiny v garáži a kochání se . Yamaha XV 1900 Midnight Star je , alespoň pro mě , stroj který si zaslouží respekt a pokoru svého jezdce . Za to se mu dokáže odvděčit skvělými zážitky z jízdy . Zatím mám najeto cca 4 tkm a není co dodat . Je to sice stroj , jehož váha dá občas , hlavně při manipulaci na místě zabrat , ale stačí se jen mírně odpíchnout , motor přenese svůj solidní krouťák na zadní kolo a hmotnost motky je v tu ránu pryč . Stroj poslouchá na slovo , ovladatelnost je skvělá , výkon více než dostatečný ( s ledvinkou jedu , jako bych ji na motce neměl ) .
Jsem nadmíru spokojen s pohodlím pro mě , jako pro jezdce . Tvar a šíře řidítek je absolutně bez výtek . Nejsem žádný čahoun , měřím jen 178 cm a je fakt , že sedlo by mohlo být , alespoň při manipulaci na místě , o fous níže , ale i tento handicap je jen mírnou šmouhou na celkovém dojmu z této mašiny .
Co se týče brzd , myslím si , že řidič by měl uvažovat o nějakou chvilku dopředu , protože ubrzdit tohoto mastodonta dá i skvělým brzdám , které Midnight Star má , trošku zabrat . O výkonu motoru asi nemá cenu psát , je naprosto dostatečný a pro způsob jízdy , kterým jezdím , absolutně bez výhrad . A tady snad dojde na jeden nedostatek : pneu Občas to člověkovi nedá a zatáhne za heft ...no a hmotnost motky , spolu se skvělým zátahem se musí zákonitě na zadní gumě projevit .
Osvětlení motky je v zásadě bez výtek . Motku mám doplněnou o přídavná světla , takže svítivost při jízdě v noci je dostatečná .
Jeden z kolegů a majitelů této motky ve své recenzi uvádí takové pozastavení se nad ochranným plexisklem a občasném jevu , kdy se mu v plexi odráží kaplička . Nezbývá mi nic jiného , než s ním souhlasit . Občas i mě , dá se říct ruší odraz v plégu . Netvrdím , že by se jednalo o nějaký závažný problém , ale musím s tímto názorem souhlasit . Ovšem na druhé straně , patřím mezi skupinu jezdců , kteří na plégo nedají dopustit a tento malý nedostatek tomu odlesku odpouštím
Hodně jsem četl o nedostatečném úložném prostoru v originál kufrech , kterými mám motku opatřenou . Ze své zkušenosti musím nesouhlasit . Dovybavil jsem motku kufrem na zadní nosič o obsahu asi 55 litrů a zatím nemáme s ledvinkou problém sbalit vše pořebné na cestu ( vícedenní ) . Takže asi záleží buď : na umění sbalit si věci , nebo na umění zvážit co jsou nutné věci .
Další , pro mě důležitým kritériem při rozhodování se pro tuto motku , byla ta skutečnost , že nejsem sólo jezdec , naopak , snažíme se jezdit spolu s ledvinkou ...a proto jsem přihlížel i na její pohodlí . Z jejich slov lze jednoznačně říci , že i pro ni je pohoda při cestování v pohodě . Širší sedlo spolujezdce , oproti Drakovi , měkký posez , dostatečně vysoká a široká opěrka a v neposlední řadě pomohla i výměna zadních stupaček za pohodlnější plotny . Takže z úst ledvinky také jen chvála
Přehlednost a dostupnost ovládacích prvků na řidítkách a na , pro mě velmi zdařilé , kapličce je už u dnešních motek naprostou samozřejmostí . Jednou z mála věcí , kterou bych si ještě rád opatřil je "tempomat" , samozřejmě ten , kterému se říká grip control Někdy potřebuji "vytřepat" pravou ruku a docela by se to udělátko hodilo .
Celkový dojem je zatím veskrze pozitivní a doufám , že to tak zůstane i nadále . Přeji všem příznivcům a vyznavačům jedné stopy pohodové kilometry , co nejvíce sluníčkových dnů a hlavně : ať sedláte jakýkoliv stroj - bezpečný návrat domů .

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
bilihor
bilihor napsal 04.03.17 v 08:51 10b.

Nádhera

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 15.02.17 v 19:15 10b.

Super parník gratulejšn.

CptAdamito
CptAdamito napsal 07.10.16 v 21:54 10b.

Nádhera přeju jen ty nejhezčí chvíle v sedle

DanRen
DanRen napsal 20.10.15 v 20:24

Opravdu krásný kousek Jasných 10b

mvacky
mvacky napsal 30.01.15 v 05:54 10b.

Více komentářůTOPlist