Ducati Monster (2022)

Vlastník Johnnie_biker
Vloženo 13.2.2022
Aktualizováno 3.10.2022

Láska na první pohled, italská kráska, která se umí pěkně rozvášnit.

Motorka koupena od FIRMA:DMOTO (Popůvky)

KTM 890 Duke: Skvělá, lehká, kultivovaná a zatraceně ostrá. Nesedl mi vzhled a z celé motorky jsem měl takový \"lowcost\" plastový pocit. Přitom v konfigurátoru mě vyšla dráž než Ducati.
Yamaha MT-09: CP3 je jeden z nejlepších motorů vůbec, celá motorka je skvělá, pecka. Bohužel mi nesedla ergonomie a oproti Monsteru je méně agilní (působí těžkopádněji).
Honda CBR 650R: Chtěl jsem zkusit CB650R ale byla jen kapotovaná sestra. Motorka je skvělá ale charakter 2valce mi sedi vice.
BMW F 900 R: Moc hezká motorka, taková velká, chlapská. Skvělý SW a infotainment. Tři mínusy - nejlínější motor, paradoxně nejsportovnější pozice (u jediné mě po 2 hodinách boleli kolena) a ne zcela precizní QS.

První dojmy - Krásná motorka, byla to láska na první pohled. Naprosto skvělé řízení a "handling". Je agilní a po prvním usednutí jsem byl doma a to co se týče jízdní pozice i ovládacích prvků.

Monster je má první dospělá motorka. Loni jsem sezónu odjezdil na první CB500F ale už byl čas na změnu. Po řádném výběru a několika testech bylo jasno.

Je krásná, lehká, skvěle ovladatelná a má skvělé brzdy. Pro mě co by nováčka má výborný SW a možnosti nastavení a díky tomu si sní dovolím opravdu hodně, je velmi intuitivní, přesná a zároveň bezpečná.

Jízdní pozice je sportovní ale ne nijak extrémně, v pohodě se na ní dá odjezdit celý den. Motor je pod 3k poměrně nesvůj ale kolem 5k když zatáhne 93Nm, to je raketa a tam se cítí jako ryba ve vodě, čím víc na ní člověk tlačí, tím lépe funguje. A člověk na ní může být i sprostej a ona si s tím poradí, super.

Mám ji jako víkendovku a čistič hlavy. Nejlépe se cítí na klikatých cestách ale letos zkusíme i okruh a myslím, že se neztratíme :)

Jediné co zamrzí je zvuk, který díky Euro5 opravdu za moc nestojí. Vynahrazuje to mohutný zvuk sání když za to člověk vezme. No, počkám s čím přijde Mr.Akrapovič :)

jps13
jps13 napsal 23.02.22 v 07:19 10b.

Dobrá volba super stroj.Tak at slouží.

Samíc
Samíc napsal 21.02.22 v 13:37 10b.

Hodně pěkný

Milanek13
Milanek13 napsal 20.02.22 v 11:37 10b.

Šedá + červená kola je fajn kombinace
Mám tento motor v Supersportu , takže věřím, že v lehčím Monsteru to pojede ještě lépe.

Johnnie_biker
Johnnie_biker napsal 15.02.22 v 09:51

Diky vsem za pochvalu

Petr45
Petr45 napsal 15.02.22 v 09:27 10b.

Hezká, holt Ducati. Ať dělá radost.