Ducati Monster (2021)

Vlastník David-Plzen
Vloženo 14.5.2021
Aktualizováno 22.6.2023

Divoka, lehka, lehce zatacejici, podvozek na muj vkus akorat - pobere i rozbitou silnici, ale dobry i v rychlejsi zatocine. Neodskakuje tak rychle jako u Tuono 660. Pohodlny posez, ale i sportovni jizda.

Motorka koupena od J&M Bike - Burda Dysina - Vstricnost, rychle jednani, ochota. Pristup domaci dilny a zaroven to je oficialni Ducati servis.

První dojmy - Nejlepsi na okresky, na jake jsem jel, hned padla do ruky. Zatim najeto jen 70km vecer po koupi. Opatrne zajizdim, prvnich 100km se snazim do 4tis. To jde jen na nejnizsi mod Urban se snizenym vykonem motoru. I tak je divocejsi nez Z900. U Z900pridam plnej a pomalu si to elektronika pridava, ze tam neni takove pocatecni trhnuti, pomalu se rozhoupava. Tady to je tak, jak otocis heftem. Zkusi l jsem i prostredni mod Touring ale to bych na 4tis neudrzel... Uz se tesim, az vyzkousim dat plnej na sport. I na rozbite silnici krasne vse pobere podvozek, ne jako u Hondy CB1000R. Zaroven ale citim od predniho kola i prilepenou zvejkacku. Za me idelane naladenej podvozek na mou vahu 82kg na okresky 2.tridy. Rejd je take veliky, vetsi nez na me predchozi Honda CB500F. Jedinne minus, na co nejsem zvykly je, ze druhy valec je blizko ridici a ze to trochu topi na nohy, coz ocenim ted, ale ve 35 stupnich to asi nebude nejlepsi. Jezdim ale v 2 dilne kombineze a prez tu to neni moc citit.

Motorku bych doporučil pro - Pri vhodnem nastaveni elektroniky, pokrocilejsi zacatecnik zvladne. Pro kazdeho, kdo rad zatacky, ale i delsi vylet se da zvladnout - hodne pohodlna.

Doplňky na motorce - Zatim nic, ale planuju original maly celni stitek (vetsi uz nechci - mel jsem na Honde a desne turbolence kolem helmy) a kryt vodni pumpy, kterej ji snad ochrani pri malym padu (vodni pumpa dost vycniva z motoru).

1.motorku jsem mel 2019 Hondu CB500F, vyborna nezaludna, velmi mala spotreba, docela dobrej odpich z mista, do nejakych 80km/h. Jelikoz to je A2 zakladni motorka, tak i podvozek tomu odpovidal. Jinak posez docela sportovni, vyhovoval. Kdyby mela lepsi podvozek a vyssi vykon, nechal bych si ji...
Prodal jsem 2020 pred letem, jelikoz v lete travim cas s detmi, rodinou na dovolene a stejne bych toho moc nenajezdil.
Od te doby koukam po inzeratech, mel jsem v merku Z900, Honda CB1000R.
Pak jsem videl novinky, ze jsou ted mnohem lehci, maji elektronicke vychytavky, co pri mych malych zkusenostech muzou nekdy pomoci, tak jsem se rozhodl, ze kdyz kupuju novou, ze radeji modernejsi.
Vykonove by stacila Aprilia Tuono 660, ale cenove ji nastavili vysoko, bez qucikshifteru(prodejce v Plzni nebyl schopny mesic zjistit, kdy quickshifter vubec bude k dispozici a za kolik. Musim ale rict, ze prodejce je velmi vstricny, ochotny, nebyla to jeho chyba. Informaci nevedel ani dovozce, ktreho jsem i sam kontaktoval. Navic mi rovnou rekli, ze kdyz pridam IMU a quicksifter, tak s praci to bude urcite drazsi nez 300tis, coz mi za 6kilo, u ktereho jsem se na zkusebni jizde nebal dat hned plnej, prislo moc).
Monster lide hani, ze to neni uz Monster, ze to je oplastovany,... Mne to je jedno, ja radeji lehkou funkcni masinu. Navic plast trochu ochrani pri lehkem padu, motor nehreje prez ten plast tolik do nohou.
Zatim jsem nenasel zadne minus. Hledal jsem posezem podobnou motorku k CB500F, s lepsim motorem, podvozkem, lepsi ovladatelnosti, modernim elektronickym balickem. To jsem dostal, tak jsem spokojeny.
Akorat zminim zrcatka. Sice pekne vypadaji, ale nejdou temer serizovat. Byl jsem zvykly na Honde, se zrcatkem hybat i za jizdy, jak mne zrovna vyhovovalo. Tady jsem se snazil, az jsem ulomil sroubek v zrcatku. Prodejce mi ale ochotne zrcatko dal do kupy. Casem asi koupim nejake lepsi.
Pred koupi jsem na motorce jen sedel na miste, nebyla jeste predvadecka, citil jsem, ze mi posez vyhovuje, z vyberu mi zbyla jen tahle, tak jsem do toho sel i bez predvadecky a nelituju.
Az zajedu, pridam dalsi poznatky zacatecnika (mam najezdeno poze 4.5 tis km, 1 rok).

Aktualizace 3.6.2021
Porad prselo, pak z rodinnych duvodu neni tolik casu na jizdu, takze zatim najeto jen 500km. Je citit, jak motor seda, lehceji se roztaci, meni zvuk, zatim akceleruji stale pozvolna, ale vytacim k 5500-6000 otackam, takze uz je trochu vetsi zabava z jizdy. Na 6ku 6tis otacek je asi 135km/hod. Spotreba neni u motorky moc dulezita, ale klesa - napred kolem 5.2, ted 4.7 (pomalejsi jizda tedy, brzdeni motorem, zadne stale otacky).
Brzdy si sedly, na tak silny nastup nejsem z CB500F zvykly. Kdyz prezenu rychlost v najezdu do zatociny, musim na to stale myslet, ze predni brzdu jen lochtat...
Vyfuk je o poznani tissi nez jine starsi potunene motorky kolem, ale kdyz se vice otevre plyn nad 5tis otackami, tak to pekne zaburaci v sani.
Nevim jak jine motorky, ale tady vyrobce pise, ze i po 1000km se musi tahat jen do 7tis otacek (dalsich 1500km).
Vzhledem k mym malym zkusenostem se s ni alespon vice seznamim, nez vemu vice za plyn.

Aktualizace 30.8.2021
Kratce po 1. servisni prohlidce najednou zhasl dashboard - jen podsviceni svitilo. Chcipnul uplne bez varovani - vse OK, zastavim na benzince natankovat a uz se nerozsvitil. Zamrazilo me, ze zustanu viset, ale jinak vse fungovalo bez problemu.
Dovozce se snazil 2x o prehrani SW, ale nepomohlo to. Az museli dodat uplne novy. Nyni vse bez problemu.
Dalsi mensi potiz byla se stale sviticim brzdovym svetlem. Vsimli si toho az kamosi, se kterymi jsem jel na vyjidku. Stacilo mensi doladeni s buzirkou na mikrospinaci zadni brzdy - z vyroby udelano tak, ze tam chybelo 0.5mm.
Nyni najeto 3100km, uz davam chvili plyn naplno - ted na okruhu v Moste, masina jede jako z praku, skvele se ovlada, velka spokojenost.
Ted uz zbyva jen se zdokonalovat, abych vyuzil alespon cast jejiho potencialu.
Az na okruhu v Moste jsem mohl vyuzit vykon naplno a to jen kratce po vyjezdech ze zatacek. Na normalni silnici to nejde vyuzit ani pri rozjezdu ani pri rychel jizde - musel bych jet 200. Jini tak asi jezdi, ale prijde mi vetsi zabava na klikate silnici jet kolem stovky nez se ritit a byt sestrelen.
Nejake fotky z Mostu - polygon, ochutnavka okruhu.

22.6.2023
Zkusenosti po delsi dobe. Motorka uzasna na okreskach, kdyz se nehoni, tak i mala spotreba, tak 4.5-4.7 litru, uzasny zatah i z nizsich otacek, krasne zehli nerovnosti, drzi stopu, neuskakuje, brzdy hodne dobre. prakticky nic bych na ni nemenil.
Ale. Z duvodu zdokonaleni se, jsem navstivil parkrat motoskolu na okruhu, s kratsi jizdou na okruhu a zde jsem poznal, ze mi zacalo vic bavit potrenovat(ne zavody) na okruhu. Zde bych chtel vice vykonu, motorku stavenou na okruh a ne na okresku. Takze pokukuju po BMW S1000R, Aprilia Tuono V4 factory, nova Honda 1000 nahac.
Chci se posunout dale, 1.srpna mam objednanou motoskolu, pak motorku dam na bazar a budu ocekavat novou Tuono V4...

faux4
faux4 napsal 18.03.23 v 20:10 10b.

Pěkný Monster. Chtělo (chce) to čas, aby lidi pochopili filozofii Ducati.. nelze pořád stát na místě..

eddie80
eddie80 napsal 06.09.21 v 16:21

Móc pěknej novej Monster, no museli jít s dobou a trochu ho zmodernizovat, mně se to moc líbí, a máš tam vlastně stejnej motor jako já, takže vím jaká s tím je zábava. Máš prostě pocit, že žiješ :) 10b

ramesse
ramesse napsal 14.07.21 v 08:45 10b.

Víc fotek!
Za mě to už není Monster, ale je to stále Ducati, takže super!

Paulano
Paulano napsal 21.05.21 v 14:34 10b.

Krásná Italka!

Zdenda6
Zdenda6 napsal 17.05.21 v 00:11 10b.

Taky sem hodim tu svoji, jinak zrcatka jsou na hovno musim trochu uhnout ramenem abych vubec neco videl jinak urban na 3tis strasne klepe lepsi je touring nebo sport taky do 4tis obcas lehce nad ale neklepe to uz tak. Chce to proste tocit jinak se to klepe jak ratlik. Dneska 200km a citim dost zapesti to nejsem ze 4 valce zvyklej. A pak euro5 vyfuk vic je slyset motor nez vyfuk takze to bude chtit taky poresit ?