Jawa 250/353 Kývačka (1958)

Vlastník Milimetrovej
Vloženo 8.9.2021
Aktualizováno 8.9.2021

Stará klasika co nejede, nebrzdí ale jízda má svoje kouzlo.

První dojmy - Před renovací jsem s motorkou jezdil docela dost a nemyslel jsem že je na tom tak bídně, motor byl vyhoněnej a převodovka taky mlela z posledního. Jelikož jsem asi atrochu blázen tak jsem se rozhodl zrenovovat do posledního šroubku.

Motorku bych doporučil pro - Pro stejně postižený blázny

Doplňky na motorce - Bez doplňků

Na jawě jsem jako určitě každej druhej motorkář začínal jako nezletilí jezdit kolem humen na pionýru a po chvíli přišla na řadu i dospělá kývačka, kterou jsem tehdál koupil za pár tisíc v pěkném stavu. Roky plynuly a já jsem kupoval novější motorky aly téhle jawy jsem se nezbavil a tu a tam jsem jí protahoval z milosti aby se neřeklo. Až nedavno jsem dostal skvělý nápad ji dát znovu dopucu.

Renovace

Jelikož nejsem žádnej renovátor a chtěl jsem mít vše ťip ťop vydal jsem se cestou profesionálního zásahu. No pravda je že za tu cenu bych měl tu indickou jawu novou ale co peníze budou my ne. A když jsem viděl indickou jawu naživo tak svých vložených peněz do babči vůbec nelituju. Momentálně zajíždím takže nuda. Ale zajímavý je jak se lidi za ní otačejí a když jedu třeba na bmw nebo suzuki tak nic. Holt má svoje kouzlo i dnes.

Herejk
Herejk napsal 16.09.21 v 21:56 10b.

Jak říká můj mladej. Tohle je motorka, se kterou kazdej ceskej kluk jezdil a tim padem je to "komunikativní ná/stroj".
Za mě se povedlo!!

novekostatko
novekostatko napsal 15.09.21 v 08:12 10b.

cmiral: Za kývačkou se otočím také, ale závistí ani chechtákama to není (jo, zrenovovat bych jí neuměl). Ale já se otočím i za tou BMW nebo Suzou.

Jinak renovace moc hezká a motorka taktéž.

cmiral
cmiral napsal 15.09.21 v 06:32 10b.

Gratulace k pěkný renovaci.
Závist je obvyklá, buď na to nemají chechtáky nebo to neumí

Kali88
Kali88 napsal 12.09.21 v 19:30 10b.

moc pěknej kousek

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 08.09.21 v 21:49 10b.

Vonˇjawka