ČZ 175/502 (1960)

Vlastník GHM
Vloženo 11.7.2021
Aktualizováno 4.7.2022

CZ 175/502 (1960), prve 502ky po prechode z 501.

První dojmy - Neokukany skuter CZ 502 vyrobeny pre DDR trh. Po dovoze domov som dokupoval chybajuce veci (vsetko co mohol predchadzajuci majitel z nej predat predal).

Doplňky na motorce - drzak rezervy

Skuter som kupil ako dalsie moto do rodinnej zbierky. Na zaciatku mi padla na fotke do oka. Ked som ju videl v reale, tak som sa chcel otocit a odist...ale svojim zufalym pohladom ma presvedcila. Nemec na nej jazdil, lepil ju co bolo po ruke pokial sla (so zapustnym srobom stiahol vrch sytica k telu karburatoru - to by ma nenapadlo). CZta bola v srotoznom stave, rozobral som ju 11/2020 a dnes je v laku. Motor bol tiez v zubozenom stave - vylagrovane puzdra v karty sa vyvaraju. Klukovka a valec je uz po GO.

20.9.21 zlozeny motor po peripetiach vsetkeho druhu. Po vyvareni kartra nedofrezovane lozka okolo vodiacej tycky vidliciek - co som zistil po zlozeni (celkom 2x). 1x Nechcelo zaradit 3 a 4 stupen. 2x vodiaci cap novej vidlicky nepreslo na 4 stupen v kulise riadenia, skoro ma porazilo. Dnes uz caka na vyvarenu a nastriekanu karoseriu. Zima bude zaujmava :)
15.11.21 lak hotovo, lego caka na zlozenie.
17.11. 21 moto doma, nahrubo zlozene. Opisane vsetky sroby v zeleziarstve to bude na 30 min... mali zo mna posledne radost ked som skladal zetku (hlavne cakajuci za mnou, co uz taky je zivot :) Cakanie na chrom…
12.2. 22 chrom po pol roku doma, hned to lepsie vyzera. Motivacia pokracovat stupla :)
19.2. 22 predna vidlica zlozena, ufff dochadzam na chut renovacie a replik silentblokov (vsetko tri krat zlozit rozlozit kym to sadne na svoje miesto). Tlmice ohnuta podlozka na piestiku.
13.3. 22 po pretesneni tlmicov, zlozeni prednej vidle a poskladani zadnej, dnes oboje namontovane + nasadene riaditka. Kvoli nedostatku casu to ide hodne pomaly, ale iste. na stole som vyskusal pretocenie motoru cez starter - slo to. Uz vidim, ze k tej replikovej elektrike budem musiet zohnat 10mm2 kabel k dynamostarteru inak s tymi prutkami co su tam vyhorim :)
26.3.22 a ide sa na elektriku, motor na mieste
27.3.22 elektrika na 95% hotova. Po zapojeni baterie nehorime a toci motor!
2.4.22 prvy testovaci start
16.4. stojim na ulozeni zadneho kolesa...kutil vykutil a ohol zadnu os :) a naskladal naboj co dom dal...
30.4. motor krasne drzi volnobeh. Inak pozor na kvalitu replikovych ben. kohutov. Mozno som mal smolu, ale diky sitoznej gumicke kapal.
14.5. po 1,5 roku zlozena

1:20 pomer olej/benzin - dymovnica a nechce jazdit, z vyfuku vali olej...
1:25 budu dalsie km

cmiral
cmiral napsal 16.03.22 v 18:52

Jo to znám, když jsem začínal kupoval jsem taky instalace z nití a ne z patřičných kabelů. Ať se daří

GHM
GHM napsal 16.03.22 v 18:35

Kupil som blbu :) jednak som stravil asi dve hodiny so skusackou abych zistil co kam patri a potom som zistil, ze su tam startovacie kable tak akurat abych vyhorel...az by motor pretocilo. Uz som objednal elektriku z bazosa.

cmiral
cmiral napsal 16.03.22 v 17:34

A co jsi koupil za elektriku? Není replika jako replika, na bazoši je prý kvalitní

Targus
Targus napsal 14.03.22 v 14:28

Takže už jsi v cílové rovince!
GRATULACE!!!
Ať už ti to všechno klapne do sebe, jak má!

Fist
Fist napsal 14.03.22 v 02:41 10b.

10 bodů za vynaloženou píli je žalostně málo, gratuluji! Stejný model v jiné barevné kombinaci (spodek cihlově červený) jsem v šedesátých letech vlastnil a spokojeně užíval.