ČZ 175/502 (1962)

Vlastník jawarmaniak
Vloženo 30.12.2013
Aktualizováno 23.4.2014

Prasátko jsem chtěl odjakživa, tak jsem byl hodný a Ježíšek si na mě vzpomněl. Je to podtyp 502/01, tedy 6V bez dynamostarteru.

První dojmy - Práce bude hodně a není 100% kompletní. Lak možná půjde zachránit a rozleštit, ale to uvidíme až později. Teď je primárním úkolem čuníka dokompletovat.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv.

Doplňky na motorce - Zatím žádné, ale chci namontovat nosič rezervního kola.

Po prasátku jsem koukal už posledních pět let, ale nikdy se nenašla rozumná cenová nabídka. Proto jsem ho pořídil až dnes. Zvažoval jsem i možnost koupit 501čku, která se mi designově líbí mnohem víc, ale pryžové odpružení podvozku se mi moc nezamlouvá. Proto jsem raději pořídil ne tak povedenou 502ku s odpružením klasickými motocyklovými pražicími jednotkami.

12.1.2014
Díly se začínají pomalu, ale jistě, scházet.

Dostala se mi možnost oměřit originální montážní stojan, který se zasouvá do karoserie, když je potřeba třeba demontovat kolo. Taky jsem si oměřil tažné PAVa/nosič rezervního kola. Nožky i stojan jsou vymodelované, takže je možné nechat to vypálit na laseru. Asi udělám nožek víc, takže časem mohu poskytnout pár k prodeji.

nožka stojanu

rozvin

tažné/nosič rezervy

16.2.2014
Pár fotek z kompletace

12.3.2014
Dorazily předpalky stojanu a tažného. Teď jen naohýbat a posvařovat

24.4.2014
Montážní stojany a tažné je hotové :)

jawarmaniak
jawarmaniak napsal 09.08.18 v 22:16

Dobrý den. Bohužel už ne

MOTOVETERANDILY
MOTOVETERANDILY napsal 31.07.18 v 15:16 10b.

Dobrý den. Dal by se od Vás koupit montážní stojan na skutr prase??
kontakt: motoveterandily@seznam.cz

jawarmaniak
jawarmaniak napsal 11.02.14 v 23:18

O tom prolisu vím, ale je tam jen pro zvýšení tuhosti. Ten jsem vynechal kvůli problémové výrobě.

_CZK_
_CZK_ napsal 11.02.14 v 23:11

Ať ti brzy zachrochtá v chlívku.
Na modelu nožičky ti chybí prolis v horní části, kterej zapadá do výztuhy na kastli. Nevím jak jednoduchej máš přístup k laseru, aby to nebylo zbytečně drahý.

Kobylak
Kobylak napsal 06.01.14 v 01:05 8b.

Pěknej kousek,děda míval taky jedno v chlívku pak šlo pod kudlu a byl z něj holdr držím palce