ČZ 175/502 (1962)

Vlastník Fojes
Vloženo 13.9.2012
Aktualizováno 17.11.2020

Oslnivé linie a startér... toť stačí pro popis tohoto klasického prasete, narozeného roku 62, ve Strakonicích.

Motorku jsem měl od počátku v pěkném stavu. Jen zlobí dobíjení a startér. Snážíme se
dodělat detaily (tachometr, kontrolka neutrálu atd...), aby za čas prošlo technickou. Jsou k ní dokonce i pápíry :) ...Jinak když jede tak jede parádně

Tak abych to tady trochu zaktualizoval... Minulý rok po cestě na Slovensko jsem se rozhodl, že jestli na tom prasátku chci někam jezdit, bude potřeba dát ho trochu dokupy... A tak se stalo, že motorka byl do šroubku rozebrána a začalo se na ní pracovat. Rozhodně žádná renovace, na to jsem moc velká socka, ale udělal jsem co bylo třeba, hlavně co se motoru týče. Taky dostala nový kabátek Po těchto opravách jsem usoudil, že je možno vyrazit na cestu napříč Rakouskými alpami. Byla to cesta 2300km dlouhá a jak se ukázalo, ani tyto předešlé opravy nestačily k tomu, abych byl s prasátkem spokojen zcela. Pustil jsem se tedy do předělání úchytů motoru na silenbloky Skvělý návod a inspiraci k tomuto činu jsem našel na skutrklub.cz a autorovi za to velmi děkuji. Nyní se z prasátka stal neohrožený požírač kilometrů a doufám, že je připraven na nějakou tu větší expedici Snad možná Nodrkapp příštím rokem.

Tak při letošní cestě Balkánem prasátko navštívilo Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Makedonii, Kosovo, Řecko, Albánii, Črnou Horu, Bosnu a Chorvatko a musím říct, že úchyt motoru přes silenbloky je parádní vychytávka. Konečně jsem si cestu , pokud jsem zrovna jel, víc užíval Škoda jen že dosti pozlobilo dobíjení, chtělo by to řádně zrepasovat i stator.

A tady je trailer na letošní trip na Olymp!

Přidávám odkaz na video z alp:

Borodov
Borodov napsal 07.11.21 v 22:28 10b.

cmiral
cmiral napsal 09.10.20 v 10:29

Dabl

cmiral
cmiral napsal 09.10.20 v 10:28 10b.

Šikovnej , AEV by mohlo problém dobíjení vyřešit

Guga
Guga napsal 09.10.20 v 06:07 10b.

...kam se hrabe Bittner, to nedá srovnat!

Targus
Targus napsal 08.10.20 v 23:43 10b.

Původně jsem ti chtěl nasypat hvězdy i ze synova profilu, ale dostaneš ho>>>, páč namísto, aby líbal prasátko, cicmáš se tam s nějakou úplně cizí fiflenou.
No fuj je to!!!

A prase se ale vůbec k ničemu nehodí, páč na ňom nemáš plégo až někam do prvního patra. Já vím, že by to pak nejelo, ale mně se to kdysi strašně líbilo...