Anketa Křišťálová Lupa 2019: Podpořte nás a hlasujte pro web Motorkáři.cz v kategorii Zájmové weby.

ČZ 175/502 (1962)

Vlastník Fojes
Vloženo 13.9.2012
Aktualizováno 2.12.2018

Oslnivé linie a startér... toť stačí pro popis tohoto klasického prasete, narozeného roku 62, ve Strakonicích.

Motorku jsem měl od počátku v pěkném stavu. Jen zlobí dobíjení a startér. Snážíme se
dodělat detaily (tachometr, kontrolka neutrálu atd...), aby za čas prošlo technickou. Jsou k ní dokonce i pápíry :) ...Jinak když jede tak jede parádně

Tak abych to tady trochu zaktualizoval... Minulý rok po cestě na Slovensko jsem se rozhodl, že jestli na tom prasátku chci někam jezdit, bude potřeba dát ho trochu dokupy... A tak se stalo, že motorka byl do šroubku rozebrána a začalo se na ní pracovat. Rozhodně žádná renovace, na to jsem moc velká socka, ale udělal jsem co bylo třeba, hlavně co se motoru týče. Taky dostala nový kabátek Po těchto opravách jsem usoudil, že je možno vyrazit na cestu napříč Rakouskými alpami. Byla to cesta 2300km dlouhá a jak se ukázalo, ani tyto předešlé opravy nestačily k tomu, abych byl s prasátkem spokojen zcela. Pustil jsem se tedy do předělání úchytů motoru na silenbloky Skvělý návod a inspiraci k tomuto činu jsem našel na skutrklub.cz a autorovi za to velmi děkuji. Nyní se z prasátka stal neohrožený požírač kilometrů a doufám, že je připraven na nějakou tu větší expedici Snad možná Nodrkapp příštím rokem.

Tak při letošní cestě Balkánem prasátko navštívilo Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Makedonii, Kosovo, Řecko, Albánii, Črnou Horu, Bosnu a Chorvatko a musím říct, že úchyt motoru přes silenbloky je parádní vychytávka. Konečně jsem si cestu , pokud jsem zrovna jel, víc užíval Škoda jen že dosti pozlobilo dobíjení, chtělo by to řádně zrepasovat i stator.

A tady je trailer na letošní trip na Olymp!

Přidávám odkaz na video z alp:

bruttopyr
bruttopyr napsal 09.05.18 v 21:04 10b.

S Prasetem jet po ose až do Alp, tak to je punk!

pp377
pp377 napsal 02.11.17 v 05:24 10b.

Moc pěkné prasátko. Krásné fotky, ta třešnova je za 20 bodů.

Fojes
Fojes napsal 01.11.17 v 22:04