ČZ 175/502 (1964)

Vlastník kozich
Vloženo 7.10.2009
Aktualizováno 23.10.2009

Parádní veteránek(Čezeta 502/05 DeLuxe-neboli prase),po kterém jsem vždycky toužil a nakonec jsem si udělal radost a koupil ho dárkem přítelkyni.
Jednou větou "Skvělej skůtr z dob kdy jsme ještě uměli dělat pěkný a hlavně dobrý motorky"

Tak tuhle motorku/skůtra jsem viděl jezdit už od dětství a vždycky jsem si říkal,že si jí jednou koupim.

V jednu dobu se jich jejich původní značně postarší majitelé zbavovali za každou cenu,bohužel mi v této době bylo 13 a vesele jsem jezdil bez papírů na neuvěřitelné Jawa 50(fichtl).Pak přišlo období silnějších motorek(Jawa250/350 atd),takže se na prasátko zapomnělo.

Začal jsem hledat a nemohl jsem žádného sehnat,protože bud za něj chtěli spoustu peněz,nebo byl bez papírů.Už to vypadalo beznadějně,když se mi ozval starší pán z moravy,že jednoho má v garáži, s otázkou "proč ho chci".Odpověd zněla "jako dárek pro přítelkyni"To mu vyhovovalo.

Kámošovi jsem zabavil transportéra a už jsem drandil směrem morava.K mému velkému překvapení byl skůtr jenom trochu škráblej,zaprášenej a 15 let odstavenej.Jádná se o typ 502/05 DeLuxe.

Prostě jsem ho koupil za neuvěřitelných 10tis :)))Proběhla lehká renovace(rozebral,vyčistil,seřídil,vyměnil spojku a pár drobností,nové gumy,nové duše atd.)Asi největší problém bylo sehnat spínačku s polohou pro startování).

Jízda je opravdovým zážitkem,kdy se 9ti konový motor snaží bojovat s dnešní dopravou.

Nejlépe se cítí na okreskách,kde si vychutnáte krásné brblání motoru a přitom se můžete kochat okolím:)Na rovince se občas podaří atakovot rychlost okolo devadesáti km/h,ale to se nebude líbit ani vám a už vůbec ne skůtru. Vyhovuje mu rychlost pohybující se okolo 50-80km/h.Když přijde kopec,tak by se hodil nějakej ten koník navíc,ale i při jízdě ve dvou se dá vyjet většinu kopců se ctí : )))

Chce to trochu si zvyknout na 12ti palcová kola(většina z vás je určitě zná ze splašenejch,dřevěnejch vozíků,který se často vlnily za stodvácama),zvláštní kolíbkové řazení a skoro vůbec nebrzdící bubnové brzdy.Od rychlosti 60km/h jsou taky hodně znát vibrace,které nejvíce pocítíte do řidítek.

Závěr:

Všem doporučuji svezení na tomhle veteránkovi.Skvělej pocit,ale ještě lepší pocit je tu mašinu vlastnit : )

dorso
dorso napsal 22.05.19 v 17:55 10b.

tatovo dopravni prostredek cele jeho mladi.

gato1962
gato1962 napsal 13.08.14 v 22:03 10b.

mr.michael
mr.michael napsal 30.11.10 v 01:24

Zavidim a davam 10 Prase je suprovy stroj.

wsbk
wsbk napsal 07.10.09 v 13:48