Royal Enfield Interceptor (2019)

Vlastník Bicista
Vloženo 12.1.2021
Aktualizováno 15.1.2021

Retro vzhled 70 let, 650ccm, Dva pořádný laufy, Super zvuk, Celkově radost pohledět

Motorka koupena od FIRMA:Reviti - Guzziny (Břevnov (Praha 6 - Pan Weingartner měl super přístup, super dohoda, Zařídil STK a Evidenčku. Moto dovezl 150 km do ČB za slušné peníze. Přiidal mi zdarma i plachtu na moto, kterou jsem u něho viděl. Zařídil prostě vše co slibil. Je to srdcař. Mohu maximálně doporučit.

Kawasaki W800 Street: Drahá, nižší posez, černý motor :)
Yamaha XV 750 Virago: Už moc stará, a tak asi jen na kochačku a ne vhodná na UNI svezení pro každou příležitost.
Jawa 300 CL: Krásná, ale špatný poměr výkonu a ceny, tak velký patriot nejsem.

První dojmy - První dojmy byly rozpoluplné, to se ale dočtete dále :)

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny kdo chtějí trochu Retra, kdo chtějí pohled na žebra válce, pro všechny kde nemají rádi plast. Zároveně pro ty co ale chtějí moderní koncepci, fungující brzdy, minimum oprav.

Doplňky na motorce - V ceně při koupi již byl motocykl vybaven :
- originální kouřový čelní štít (2390,-kč)
- orig. padací rám motoru (3190,-kč)
- krásně měkké originál sedlo RE Touring (4490,-kč)
- držáky bočních kufrů (3000,-)
- boční kufry Kappa (3200,-)
- v obou kolech bezdušová úprava ráfků Bartubeless.it (2600,-)
Celkem: 18 870,- Kč.

Jak jsem došel k Royal Enfieldu.
Jsem tzv, Husákovo ditě, takže si pamatuji podpultové zboží, tuzex a další socialistické speciality :) no a jako každy 15ti lety fracek jsem začal jezdit na fichtlovi, a to hned ve 13ti. (mám ho stále ve sklepě) Papiry nebyly, ale ty měla matka, ale ta zas neuměla jezdit, takže máma dopředu a ja za ni řídil ze zadu, když už to jelo rovně bez řazení tak přebrala řízení. :) Pak svoje papíry a závist všem co meli Simsona :)
V 17ti hned skupina A (ano za nás to šlo)a koupě ČZ180.

Někdy v roce 2000 stěhovačka z bábovkou a mojí budoucí manželkou, do jiného paneláku, kde již nebylo možné stroj parkovat. Pak taky práce se služebním vozem a vozením si zadku v podstatě zadarmo.Takže Číza šla pryč.
a mezitím nic a dlouho nic. Teď dostavěn RD, garaž a myšlenky vyplnit jeden kout garaže. Nejdříve myšlenky kolem Yamahy Virago, ale zde se mi krom pro me super vzhledu, nezamlouvalo, že uz pomalu jistě spadá do skupiny veteránů.
Pak mě silně oslovila indicka JAWA 300CL, ten vzhled motoru mě dostal a celkově moc krasný stroj, ale ta cena !! a 300 kubíků za 150tis ? ne takovy patriot nejsem, abych dal zlodějskýmu importerovi nažrat, když v Indii stojí 60tis, Jasně nějaký clo, dph, nějaký poplatek za homologaci. Ale stejně to s cenou přehnali.

Takž sednutí k PC a projždění info o motokách a hledání alternativy, sjiždění kanálu Jednou Stopou, a najednou video o RE Interceptoru, sama chvála, motor vidim a stribrnej :) laufy taky chrom ... mé srdce zaplesalo. Trochu obavy ze značky, RE, ta po odmlce není tak proflaklá, Zastoupení jen Praha a Brno, jak budu řešit servis, bude dost ND ??? ale řekl jsem si vždyť je stovky značek na čem lidi jezdí, není to jen o Hondě, s Kawi, Yamaha, jejichž servis je v kdejaky zádeli. Zamiloval jsem si RE v barvě orange. Takže hned první den po novém roce 2021, návštěva prodejny Vintage Garage to okouknout. Šel jsem tam s pocitem, jako u koupi auta, že ceníkovka je jen údaj v ceníku a člověk nakoupi s pocitem vzájemně dobrého byznysu. Tady bohužel zklamaní, Cena je takova jaká je, bonus akorad ve formě laděnych vyfuku, která jsou možna dobré, ale nic co bych životně potřeboval. Orange barva nakonec na mě neudělal takovy Whow efekt jako z obrazku, Snaha u VG abych tam tu smlouvu kruci podepsal nebyla žádná, ale minimalně jsem si stroj na 14 rezervoval, byl totiž poslední skladovka v barvě mé nejbližsí a ještě Euro 4. Takže odchod domů. Ačkoliv jsem měl peníze na nový stroj, voňavku, pocit, že si to zajedu sám byl silný.

Ale přeci jenom mi to nedalo a zkusil jsem prohledat web jak se pohybuji roční moto RE, zjištění pokles ceny o 40 000,- za holý stroj bez doplňků, což je dost pokles, a vzhledem k tomu, že znova začínám, nevím zda mě to chytne, nerad bych po sezoně prodělal takový balik, nehledě, že uspořený peníze mohu vložit do osobní výbavy, blembák, hadry, nemám nic začínám. Takže objeven inzerat stříbrny Interceptor (druhá má oblíbená barva) rok 2019. Moto již vybaveno doplňkama za nějakych bezmala 18tis !!! a takovymi, který by člověk možná i dokupoval, žádné nepraktické věci. Kdybych ty doplnky ještě odečetl z nabízený ceny, tak je cena moto v tu chvilí bez konkurenční !!! To tam přeci nemohu nechat :) Takže honem volačka, prosím podržet přijedu se podívat. Do týdne jsem vyrazil. Hned jsme si plácli, super pán, Barva lepčí naž na fotkach a k věku mi jde lépe, než svítící a výrazna orange. Motor naběhnul na cvrnk starteru. Statická ohlidka stroje, Nejel jsem, namrznuto , je zima. Věřil jsem tomu stroji.
Pan dal i bonus, že mi zaplatí a udělá STK a evidenčku, šlo totiž o dovoz Italie. A že mi ho za 1500,- přiveze z Prahy do ČB. Nutná dodávka, je Leden, kdo by na tom jel. No neni ten svět kráasnej ??? takhle se dělá byznys !!!

Takže zatím to beru jako super kauf.

Osobní zkušenosti se strojem časem doplním, musím počkat na jaro, Už se ale moc těším !!!

kirman84
kirman84 napsal 16.01.21 v 21:37 10b.

Dobrá volba, určitě nebudeš zklamaný značkou RE. Jinak díky za zmínku o bezdušové úpravě (oprava duše na cestách - moje černá můra), zřejmě budu také upravovat.

FilipTenere
FilipTenere napsal 16.01.21 v 12:43

Krásná klasika Detailní fotky ukazuj solidní zpracování. Jednoduchá technika, žebra, žádný plasty.., to já rád.
Celej život jezdím na cenduru, ale tenhle Enfield se mi moc líbí. Asi stárnu ..nebo zraju
Ať ti slouží!

Karlossboss
Karlossboss napsal 16.01.21 v 10:47 10b.

Taky byl u mě ve výběru, ale zůstal jsem věrný značce a přidal si nejaký ty korunky a udělal jsem dobře . Ať ti to jezdí .Je pěknej

Vlk1975
Vlk1975 napsal 15.01.21 v 21:00 10b.

Krásnej stroj! Ať ti dobře slouží a přináší spoustu radosti. Jo a kolama dolů.

Tuktukjawa
Tuktukjawa napsal 15.01.21 v 19:06 10b.

Nemůžu se na tvyho enfika vynadivat je krásnej. Měl jsem ho v létě pujcenyho na vykend , motor je silně navykovej na ten zvuk nic nemá je to orchestrion. Brzdy a podvozek už mě tak skvělý nepřišly připadalo mě to celkem dost tvrdý a o sedadle raci aní nemluvím ale ty máš priplatkovy snad bude pohodlnější. Tiše závidím. Gratuluji.