Jawa 250/353 Kývačka (1955)

Vlastník O.N.E.
Vloženo 23.2.2020
Aktualizováno 26.2.2020

Vypadalo to velice jednoduše,měl jsem rám motor a kolo a štítek 1955,ale to byl omyl Půl buben má hooodně odlišností a celkem za to lidi chtějí i dost peněz.

Motorka koupena od kovošrot sobotka

První dojmy - první při koupi jako vždy nadšení z nového projektu, po roce pří první jízdě to byl orgasmus.

Doplňky na motorce - přiznávám se bez mučení mám vape,jiné zapalování po ruce nebylo to původní nepoužitelné a hlavně absence baterky to se cenní.Já každá jaro kupuju baterky pořád dokola...

Koupeno ve šrotě,za pár fufníků.Pak půl roku scháněního chybějících dílů.Došlo to tak daleko že jsem pořídil půlbubna v původním stavu abych měl předlohu co kde a jak.Jinak pak už to byla renovace jako každá jiná.Časově asi moje nejnáročnejší a finančně taky.
Tak tohle byl začátek po jedný navštěvě Chotusic,ano na fotce je motor 350 ikdyž to je 250 :

Pár dílů zajistil soudruh Bazoš,zadní světlo stupačky,páku brzdy.Snažil jse, se dodržet rok 55 a původní díly

Tak je jasný že replikové stupačky nemají vůbec to kouzlo,takže objednáno,koupeno ,opraveno nalakováno koupena nová guma a jakou dělají parádu

Pak otryskat,spasovat,to byla docela makčka.Nevím proč ale moc mi to nešlo,ta maska nepasovala a nepasovala a pak jsem si všimnul že to je moje na sváření

A pár detailů tak snad jsem něco nepos*al aby mě tu ne upalili na hranici ...

Zatím máme jednu testovací jízdu,vše šlape jak má akorát stojánek občas vyskočil,ale to je muška..Snad se mi podaří udělat nějaký pořádný fotky na jaře až venku nebude takovej hnus...

No a důkaz že to vydává kouř hluk a smrad nebo pro někoho libezný tóny a nezaměnitelnou vůní M2T

GHM
GHM napsal 16.11.21 v 20:57 10b.

Nadhera !

Marty68
Marty68 napsal 25.05.20 v 14:35 10b.

nádherná práce i stroj...Dnes jsem příznivcem patiny , ale z torza to jinak nejde než takto a Tobě se to moc povedlo! Plný počet je málo , ale víc nejde...

DennySV
DennySV napsal 19.03.20 v 10:25 10b.

cmiral
cmiral napsal 01.03.20 v 18:19

O.N.E. já ty naleštěný zachráněný tuctovky taky miluju když už nejsou po stodolách ty fajnovky . Tuctovky jsem ještě nějaký sehnal a na důchod bude co dělat a to už jim bude cca 80-90 let .

O.N.E.
O.N.E. napsal 01.03.20 v 17:39

Sekacmagor: co je přehnaný??? Chrom je moc chromovéj, lak moc lesklej, pneumatiky moc černý?? Tyjooo potkávám daleko hezčí renovace, víc do detailu, to si myslím že mám ještě co dohánět. A pak samozřejmě i horší, každý šroub jiná ves, kolem šroubů odřený, imbusy, komaxit,použití nevhodných dílů za účelem ušetřeny nějaký tý kačky. Ale každý jak chce
Ale jinak dekuju že je to super, o to šlo. Vzít kus něčeho v mém případě rámu a pár drobností co by 99,9% lidi ani nenapadlo že to může být začátek renovace a nakonec z toho udělat zase motorku jakou byla před 65lety