KTM 1290 Super Adventure (2019)

Vlastník Choseman2
Vloženo 9.10.2019
Aktualizováno 9.10.2019

Svezl jsem se na KTM v roce 2013 a tehdy mě kromě výkonu nijak moc neoslovila. Hlavně tehdy nabízeli u konkurence už LED světla a lepší komunikaci, kterou já potřebuji při pracovních cestách. Letos...super motorka, která je "jiná" a hodně zajímavá.

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky)

BMW R 1250 GS Adventure: Hodně jsem ji chtěl a stále jsem neměl možnost se na ni svézt. Až do září, kde mi ji v Inveltu na hoďku půjčili. Byl jsem zvědavý na proměnné časování, těch 100kW a 143Nm ...no a ...nic. Jako bych ani nepřesedal ze své GS 1200 LC se svými 105tis. km

První dojmy - Jak už jsem se zmínil, první dojem je pro mě hodně důležitý. Pro mě to byl pozitivní dojem z dobře dávkovatelného výkonu při velmi solidní spotřebě a velmi příjemných jízdních vlastnostech. Je fakt, že s televeru si člověk musí chvilku zvykat na "noření" předku při brždění, ale zase v zatáčkách na nerovnostech je KTM velmi jistá. Takže mě dostal dávkovatelný výkon (a to podtrhuji...není to žádná uskákaná koza) a přijemné vyhlazování nerovností s velmi dobrou manévrovatelností a jizdními vlastnostmi. Již za chvíli jsem neměl pocit, že na ní sedím v křeči a musím si dávat pozor, abych ji někde nepoložil. Přeci jen byla půjčená. A pak je tu ještě jedna maličkost, na kterou jsem u kardanu už zapomněl, že to do těch nohou na hrbolatých cestách to nemusím dostávat přímo. Prostě všechno má své - kardan i řetěz.

Motorku bych doporučil pro - Zkušenějším jezdcům, kteří už to mají v hlavě srovnané a ví co si můžou dovolit a kdy si to můžou dovolit. Umí hodně.

Mám na ní najeto pouze 160km a před sebou ještě 840km na zajetí, takže zatím nic moc pocity kromě výborného quickshifteru a ohromného kroutícího momentu, který Vám musí dát jasně najevo na čem sedíte, a že to sledování číslíček na tachometru by mělo mít svůj limit. Nejsem extrémista ve stylovém ježdění. Nejezdím po zadním ani po předním, ale najezdím toho hodně pracovně. Takže doufám, že jsem v tomhle směru nesáhl vedle, a že mi za těch 4-5let ukáže, že najet 100tis. km není pro ní vůbec problém a v servisu stráví jen chvilky nutné k výměně provozních kapalin a vyladění ventilů. Více napíšu po delší době, ale do konce sezóny určitě ještě tak kolem 2-3tis. km stihnu.

nevo7
nevo7 napsal 11.10.19 v 19:46 10b.

To doporučenie sedí. A ešte platí aj pravidlo, koľko otočíš, toľko to ide.
Ten tankvak je asi SW Motech, ten väčší 16-22l. Vojde tam dajme tomu 1,5l fľaša? Neprekáža pri posede?