KTM 1290 Super Adventure (2019)

Vlastník VlČek67
Vloženo 4.4.2020
Aktualizováno 6.4.2020

super motorka s divným "ksichtem", úplně celý já, taky mi musíš dát druhou anebo třetí šanci abys poznal jaký jsem super člověk

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky) - Ke koupi předešlé Yamahy Tracer 900 GT od KaraOne - Yamaha Praha Šterboholy řeknu "spokojenost", ale v KTM RaceTool s prodejcem p. Heiník řeknu "spokojenost" a ještě k tomu na pohodu, pokud bude život s KTM stejně pohodový, jako byla koupě, tak se moc těším.

Yamaha Tracer 900: můj Tracer - zvažoval jsem, že si ho ještě pár let nechám, ale 1290-ka Adventure mě hodně oslovila
Yamaha XT1200Z Super Tenere: je těžká, nadváhu mám i já a asi jsem chtěl zkusit něco nevyrobeného v Japonsku
Triumph Tiger 1200 XC: "krásný tlusťoch", pohodlný a super vybavený, verze XCA byla velký favorit, ale zalekl jsem špatné dostupnosti ND, četl jsem několik příspěvků na téma "dostupnost ND"
BMW R 1250 GS Adventure: více než 20 let poslouchám od kámoše GéeSo ... GéeSo, tak jsem si asi postavil hlavu abych možná nemusel poslouchat "já Ti to říkal", ale i cena je vyšší, protože jsem ujetý na různé "fičury" a BMW je nabízí, takže +toto a +tamto ...

První dojmy - Přechod z tracera byl jednoduchý a přirozený, 1290-ka mi více vyhovuje. Před 20-ti lety jsem přesedl z 12-tky Bandita na novou Yamahu XJR 1300 a první dojem byl hrozný, ale potom jsem XJRko miloval, vloni jsem přesedl ze dvou naháču CB650F a starší Kawy ER6n a opět jsem si říkal, že je méně "obratná" anebo já na traceru jsem byl méně obratný ... , ale po prvních 1000 km jsme se "skamarádili", já byl happy a užíval jsem si super motor, který Yamaha vyrobila a za to "klobouček dolů". Přesednutí z tracera na KTMku 1290 Super Adventure S bylo jedním slovem super, tam kde byl Tracer dobrý, tam je KTMka lepší a já jistější. Sorry, lépe to neumím pospat, ale prvního dubna jsem litoval, že jsem tracera prodal a třetího dubna = náš svatební den jsem si už užíval v sedle KTMky a na tracera rychle zapomněl.

Motorku bych doporučil pro - každému, kdo se chce bavit, já se opravdu bavím a doufám, že mi to dlouho vydrží.

Doplňky na motorce - padací rám KTM, mřížka chladiče z eRka, ochrana nádrže KTM, vyhřívané gripy, doplňkové filtry proti prachu - záslepky vedle světla - lépe to s nimi vypadá, KTM držák navigace - šílená cena za kus plastu, ale je super, sada SW "travel pack", snížené sedlo s gelem od p. Koníře - super, dále "LEOšek" laděný výfuk Leo Vince One Evo - cena super, kvalita super a zvuk lepší než originál (designéra originálu nejspíše vyhodili od výrobce autobusů, protože design a velikost = malý busík"), KTM tank bag s rychloupínákem - podivný, ale super veliký a funkční "komín", do kterého se vejde nepromok a mnoho dalšího. Ještě čeká na instalaci - sada kufrů bumot a nalepit proužky na kola a ještě pár samolepek.
Je okufrováno !
Ještě bude horní rozšíření padacích rámů a kryt motoru od fa. Outback od MotorkaruvPruvodce.cz a na kufry nějaký držák na kanystr a držák na pití, ale na to je čas.

Dnes najeto 400 km, rychle se seznamujeme a KTMka mi dává takovou jistotu, jakou mi TRACER nedal. Moje schopnosti zatím nejsou takové abych využil vše, co KTM 1290 Super Adventure S nabízí, tak jsem té "obludě s podivným ksichtem" slíbil, že si zaplatím nějaký moto-kurz a pokusím se zlepšit.

Chyby: vyhřívané gripy i na nejméně opravdu hřejí, teplo pod prdelí je, teď to je příjemné (cítím to), v létě bude asi hůře, ale s tím jsem počítal. Motorka je o moc lepší motorka než jsem já jezdec, což je ta její největší chyba

Jedním z důvodů proč jsem přeskočil z TRACERa na KTM 1290 Super Adventure S byla recenze místního člena IncredibleHulk a výraz "obluda" je od něho, jeho popis je super čtivý, zábavný a nemá konkurenci, tak Vám mohu jen doporučit jeho přečtení .

Dnes namontovány kufry BUMOT od MotorkaruvPruvodce.cz - Radek Fiala, je super když Tě baví to, co děláš a Radka Fialu baví motorky a cestování na nich. Umí super poradit a doporučit, takže kompletní sada kufrů, vnitřních tašek BUMOT byla jasnou volbou, já mám opravdu velkou radost, syn 9r řekl "tatí, to je super" a hned poznal, že boční kufry jsou větší než byly na TRACERu, ale TOP je (asi o 7l) menší, což konstatoval. Ještě dodal "škoda, že nechodím do školy, zase bys pro mně přijel". Manželka řekla "pěkná barva", což je taky pochvala, na rozdíl od "HHMM", což obvykle znamená, že bude (obvykle brzy) na talíři "manželčina dršťková"
Po montáži byla cca 150 km projížďka = bomba den. Najeto cca 630 km, laďák LEOš nebo VINCEk úžasně brumlá při podřazování.
Další dva mínusy - narazil jsem si prst na levé ruce, bolí to jako čert, ale všiml jsem si toho až večer doma.
Teď nebudu psát o zvuku, který vychází z výfuku. Na vysvětlenou, japonský motor je takový neslaný nemastný takový nijaký "takový šicí stroj" nebo jak říká kamarád "s vrtulí" něco jako "motorová pila", za to srdce KTMky, to je podle zvuku "nemocné srdce člověka těsně před srdeční zástavou", nevím jak to popsat, ale je to něco jako "kadla kadla a na pozadí někdo třese poloprázdnou plechovkou se šrouby a matkama", ale stačí lehce pootočit plynem a je to hned jiný koncert pro dvě "divoká velká kladiva".
Je to jen motorka = stroj, ale úroveň emocí je jinde než na Japonce = dobře vychovaná japonská gejša, tohle je hubatá a drzá "děvka Josefína Mutzenbacherová"
Takže "Pepinka" je v garáži a já dám ještě vanu s drinkem v ruce.

VlČek67
VlČek67 napsal 02.05.20 v 12:52

Ahoj, děkuji za další kladné komentáře, jezdím a montuji doplňky a tak pořád do kola. Nyní jsem již překročil 2000 km, žádné problémy jsem nezaznamenal a teď právě řeším teplo pod zadkem https://www.motorka...p;pgr=2#goto10041806 a příští týden nejspíše proběhne instalace velkého balíku doplňků a potom si musím dát pauzu, protože jsem doma dostal důtku s výstrahou
Krásný prodloužený víkend v jedné stopě a bezpečný návrat všem.

Adarek
Adarek napsal 28.04.20 v 13:27 10b.

Pěkně napsáno

MA-FO
MA-FO napsal 14.04.20 v 07:45 10b.

IncredibleHulk
IncredibleHulk napsal 12.04.20 v 21:29

Jo to by nejspis slo, napisu ti svoje tel. cislo do soukrome zpravy, at se muzem domluvit

VlČek67
VlČek67 napsal 12.04.20 v 13:53

Pánové jsem rád opravdu rád, že jsem členem "podobně pozitivně šílené komunity".
Mnohým z Vás patří velký dík, protože jste mně motivovali k registraci, předcházejících 10 let jsem byl jen pasivní člen, ale čerpal jsem zde jen informace a až loňský Tracer to změnil, potom jsem se svezl na kamarádově KTM 1190 Super Adventure a bylo doma zaděláno na průser. Korunu tomu dodala recenze od IncredibleHulka a já už jen chodil a dumal, kolik poslat na mimořádnou splátku na hypo, kolik si nechat rezervu na rodinnou letní dovolenou a další standardní hlouposti. Celou vánočně-novoroční dovču jsem dumal a dumal, 10/1 návrat domů, 16/1 zkušební jízda díky neuvěřitelným teplotám v lednu a před koncem ledna jsem již měl složenou zálohu. V březnu jsem chtěl motku převzít, ale napadlo nás to svinstvo z Číny a já opět dumal zda to nebyla chyba atd. Ale od 3/4 už nepochybuji, nebyla, dobře jsem udělal.

to IncredibleHulk - kdysi za mlada jsem jezdil pařit na Výsluní, někde u takového motorestu za Chomutovem se odbočovalo doprava a potom do kopce, tak bych to po 20 letech opět rád viděl, takže jsem se právě pozval k Tobě do kraje na návštěvu, co říkáš na příští víkend Chomutováku, ukážeš mi Tvůj kraj?