Honda XL 125V Varadero (2002)

Vlastník MARTINKA2002
Vloženo 11.6.2019
Aktualizováno 11.6.2019

Pěkná,pohodlná,velká motorka,která vůbec na 125ku nevypadá.Dobře ovladatelná na svoji velikost i hmotnost.

Motorka koupena od soukromá osoba

Honda CBR 125R: Nebyla poblíž žádná pěkná .

První dojmy - Motorka padla pěkně do ruky,zkušenosti s jinými žádné,kromě Jawy Travel 125 z autoškoly.Vyklepaná mašina,ale spolehlivá,na to ,že ji likvidoval zástup dalších a dalších uchazečů o A1.Varadero je na posed pohodlné,je to kus mašiny,na mých 170 cm výšky tak akorát.Pohodový vzpřímený posed,široké sedlo i řídítka jsou pro tuhle motorku klíčové.Nejvíc zatím najeto cca 120 km v kuse,bez bolesti zad a zbytku těla.

Motorku bych doporučil pro - Pro vyšší osoby,pro mladší řidiče,co ji fyzicky zvládnou.Je to pohodlná motorka,takže vlastně poslouží všem.

Doplňky na motorce - Zadní kufr.

Dlouho jsem brouzdala po inzerátech a chtěla původně Cbr 125,ale nic nebylo tak nějak v mých ,nebo spíš v očích mého táty, v pořádku.A když ano,tak dost daleko od domu.CBRky dobité,popraskané,urvaná lanka a jiné srandy za nekřestanské peníze.Tak jsme nahledli do jiných 125 a Varánek se nám zdál celkem v pohodě.Tak jsme kontaktovali prodejce od Opavy a jeli se na něj podívat.Byl březen,zima,Varaderko nám ukázal,chytalo a chytá na drc.Najeto cca 53 tisíc km.Přetěsněné vidle,nový olej,řetězová sada,má dokonce i svoje nářadí.Trochu odřený výfuk a kapotáž,prý z malého pádu,jak nás upozornil prodávající.Že to jeho synátor položil při pomalejší jízdě.Nic hrozného.Až na projížďku,mašina měla gumy nafouklé na 0,8,takže plovoucí jízda.Přední pneu vyměněna za novou,obě dofouklé na limit,a zcela jiný stroj.Spotřeba kolem 4 litrů,zatím nějak přesně neměřeno.Přece jen je to 125,tak včas řadit,to mi táta vysvětlil,takže se už nepotýkám z prudkým stoupáním.Mašina to pobere ,i když třeba na dvojku.Táta ji zkoušel z kopce bez držení řídítek,nikam netáhne,jede uplně rovně.Ovladatelnost na místě -je to o zvyku,ze začátku trošku spartakiáda,ted už v pohodě.K motorce je kufr,který nám tátův kamarád přestřikal,je jako nový.Je to moje první mašina,takže o zkušenostech s jinými nemůže být řeč.Myslím že na naučení je dost dobrá,pokud řidič není uplný diblík.Jezdim zatím v závěsu tátového Bandita 1200,musím ho pořád tlačit,jelikož jezdí děsně pomalu.Jasně, že v mém zájmu.Najeto mám cca 1200 km a myslím,že jsem udělala dobře,když jsem šla do Varadera.Je to kus motorky,pohodlné motorky,na které se nemusím krčit a vím,že něco uveze.Při mých 63 kilech má ještě značnou rezervu.Příští rok mi bude 18 a chci si udělat v akci ŘP-A2,B.Tak stejně asi půjde Varánek z domu,táta chce,abych si koupila bandita 600 se sníženým výkonem.Tak se uvidí co nakonec vybereme.Zatím s Varaderem abbsolutní spokojenost.

Luky18
Luky18 napsal 04.05.20 v 20:14 7b.

S tímhle strojem je ohromná sranda a člověk si rychle zvykne na komfort . Držím palce při vyběru silnějšího stroje

tanoz
tanoz napsal 01.04.20 v 09:39 10b.

Varánek je klasa, která dopřeje dost univerzální jízdu a hodně naučí. Dobrá volba...

MARTINKA2002
MARTINKA2002 napsal 08.07.19 v 15:26

Moc dekuji za pozitivní komentáře.

Moc si toho vážím

Tomgregr
Tomgregr napsal 16.06.19 v 13:41 10b.

tak si říkám, co bysme za takové stroje v našich začátcích dali... tak hodně stěstí s ní !

CZ175_1967
CZ175_1967 napsal 15.06.19 v 08:12 10b.

Pěkná osvědčená motorka. 10 bodů