Honda XL 125V Varadero (2002)

Vlastník boban01
Vloženo 6.5.2011
Aktualizováno 25.6.2013

Velkej, krásnej, těžkej, neohrabanej, rozežranej, ale MŮJ !

Yamaha TDR 125: Spotřeba, při mém nájezdu strach z GO ... a oproti Varaderu zas tak výrazně líp nejede, jako třeba NSR vs. Varadero

První dojmy - První dojmy? Těžká, neohrabaná, nebrzdí ... Po pár km, nové pneumatice, nové brzdové kapalině, výměně gufer prachovek a oleje ve vidlích měním názor a varan je super společník na cesty :-)

Doplňky na motorce - Blástry, padáky, průchozí výfuk Viper, teploměr, 2 12V zásuvka, sedlo DDT, hlavní stojan, deflektory plastů, nástavec na zvýšení řidítek +35mm, hrazda na řidítkách ...

Varadero jsem si vyhlídl už v osmé třídě, nic mě nezaujalo jako tahle mašina. Teď, na konci prváku, po necelých třech letech čekání a těšení se, se zadařilo.Konečně mám za sebou autoškolu, úspěšně, jen počkat na vytisknutí řidičáku. Jak jsem doma oznámil, že dobrý, otec začal projíždět Motoinzerci, ovšem já už měl Varaderko dávno vyhlídlý
Moc nebylo co rozmejšlet, otec jako zapálený motorkář, s velkým Varaderem v garáži, zavolal na mnou vyhlídlý Varadero, a večer už se pro něj jelo Cesta ubíhala sakra pomali :( :D
Když jsme dorazili na místo, zamiloval jsem se na první pohled Chytla na první otočení, ale ten zvouček Krásný dunivý, ovšem ne uječený "laďák", spíš jen prostě koncovka a kus svodu od Viperu vykouzlí úsměv na duši a pohladí uši
Po chvilce zahřívání a poslechnutí motoru jsme ji kousek projeli, kvalty držely, nikde nic neřinčelo, nedřelo, brzdilo to, tak jsme si s kupujícím plácli Po té mě čekalo jen vyplnit smlouvy, předat peníze, čímž děkuji otci a dědovi za finanční výpomoc a jet s "drobkem" domů
Po příjezdu jsme složili moto, navrkali ho a v tom otec došel pro bundy, že se prej jedeme kousek projet Podotýkám v 10 hodin večer, bylo cca. nějakejch 7°C Když jsem namítl, že je zima, prej ať si vezmu rukavice a koukám nasednout no prostě motorkář no Ani nevím, kdo z ní měl větší radost Když jsme se vrátili z noční projížďky kolem města, byl vysmátej jak lečo Bylo něco k jedenácti hodinám, prohnal jsem ji ještě já, samo že jen kolem ulice Museli jsme uskromnit velkýho Varana, aby se teď do garáže vešel i menší bráška :-) Chvíli jsme na ně koukali, podebatovali, poplácali se po zádech a šli spát, poněvadž už toho na nás bylo hodně :-)
Až si vyzvednu řidičák, a něco najezdím, dodám pocity a první skušenosti s drobkem :-)
10.5. stále čekám, už se to blíží, zítra evidenčka a technická, v pátek snad už řidičák :-) přidám zatím video ze včerejška :-) nevydržel jsem, sice jenom kolem baráku ale co ...

13.5. Řidičák už mám doma Ložiska v krku jsme vyměnili, ale gufero do vidle jsme museli dát zpátky to starý,protože jedna p**a v obchodě nám dala o mm užší, tak to chcalo jak dunaj ... v pondělí ráno přijdou originály, tak to přes víkend počká :-) Po práci (skládali jsme motorku dokupy v práci), jsem se jel trochu projet, LEGÁLNĚ :-)úžasnej pocit svobody :-) K dnešnímu dni mnou najeto 18km :-)

14.5. První "velká" vyjížďka Jihlava-Žďár nad Sázavou-Jihlava + couračky okolo = 100,9km :-) paráda :-) Má asi jedinou chybu ==> a tou chybou jsem já

23.5.2011 tak trochu edit, mám naježděno přes 900 km, a na všemi omývanou spotřebu 3 l max.3-5 l, sem se nedostal ani hovno 4,5l ... ale co, koníček něco stojí. 50km/h se s tím po polňačce taky nedá, bo je to o život (motorky). Jinak je to supr motorka, trochu schází výkon, předjíždění je o velkým rozmýšlení, ale co by člověk od 125 čekal žejo. Zatáčky už mi takovej problém nedělají :-)

19.6 Najeto přes 3 000 km, spotřeba 4-4,5 l, Scorpionky drží jak přibitý, ohřátý jsou během pár km, několikrát jsem Varana položil i na stupačku, jednou i za mokra, což se divím, že jsem nelehnul ... Mám z něho dobrej pocit, dělá mi radost :-)

26.7.2011 Najeto přes 7 000 km, celkem 48 200km na tachometru. Začal mi blbnout tachometr, respektive počítadlo km a ukazatel teploty ... ukazuje třetinu skutečné ujeté vzdálenosti, což mě sere, ale nadruhou stranu nebude mít tak najeto :D Tenhle týden mi má přijít vzducháč a svíčky, o víkendu budu měnit. Jinak slouží bezproblémově :-)

15.8. 2011 Poslední dobou moc nenajeto, od posledního zápisu cca. 1500km, tacho jsem zpravil cca. po 300km, páč sem mezitím netankoval, takže nepřibylo na tachu těch 300, ale asi jen 70km, ale což ... Vzducháč už je vyměněnej, zasloužil si to :-) musel jsem přidat na volnoběhu, za tepla chcípala, nevím proč. Svíčky jsem pro jistotu dal taky nový, pocit je pocit, zdá se mi že motorka teď po ránu líp startuje U DDTuning jsem nechal přešít sedlo, páč po necelých 50 000 km bylo to původní už pěkně prosezený :-) tohle je jiný kafe :-)

12.1.2012 Pouze dotankování po zimní údržbě celého motocyklu :-) pár km po městě, lidi koukali jak ... nevěřícně kroutili hlavou že jede motorka :-) ale bylo 8°C tak o co jde :-)

27.2.2012 Už jsem prostě nevydržel absťák, musel jsem se jet kousek po městě projet! :-)

16.6.2012 Crash, ustřelil mi zadek ... vyvrátil jsem strom z kořenů, od toho roztržená ledvina, pohmožděné játra, sraženina v oku, otřes mozku, totálně dobitej ... aby ne, v 70ti vystoupit z motorky a napochodovat do stromu. 4 dny JIPka, pak pár dní urologie a padej dom .. české zdravotnictví je k pláči. Na motorce "žádné škody, jen srovnat padáky, přebrousit nalakovat, nová zrcátka, + 4 škrábance a 2 praskliny no oprava za 1500,- a je zas v cajku :-) jezdíme dál :-)

Mefistofel
Mefistofel napsal 31.03.12 v 19:49

hezky vymazlenej Varan ... seš tam za 10 ať slouží

alpiniště
alpiniště napsal 18.11.11 v 19:30

peknej varánek fakt peknej a poradne vybavenej 10 bodu samo sebou

Matess727x
Matess727x napsal 13.11.11 v 22:34

Pěkně napsaná ta koupě a radost z motorky.

_Veasík_
_Veasík_ napsal 12.10.11 v 12:02

děkuji za hodnocení Uvidím no,letos jsme moc nejezdila spise jen k vodě,na brigadu a na dovolenou jinak vubec nebyl nejak cas

18yamaha18
18yamaha18 napsal 28.09.11 v 17:10

Prajem všetko dobre, nech sa darí, veľa šťastných kilometrov bez pádov, krásne počasie a veeeľa benzíínu Za 10b.