Yamaha Tracer 9 / 900 (2018)

Vlastník martinseky
Vloženo 8.3.2019
Aktualizováno 8.3.2019

Na motorce jezdím od 4 let. Tehdy mě táta posadil na Pionýra - Pařeza, dal mi tam jedničku a pomohl mi se startem. Já pak jezdil po parkovišti a táta vedle mě běhal, abych nespadl. To se člověku zadře pod kůži. Když už jsem byl potom velkej, měl rodinu a

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek) - U Kabourků je to nejlepší. všichni tam jeďte. Hezký a moderní shop, a k tomu milé jednání a všechno funguje. Pan Kabourek drží slovo a váží si klienta, paní Kabourková je milá a uvaří dobré kafe. Asi to nemůže být o moc lepší.

První dojmy - Úžasná motorka, pro mě v tuto chvíli to nejlepší, co můžu mít. Lehounká, rychlá, pohodlná, posaz fantastickej. Padla do ruky a ještě nevypadla. Doufám, že dlouho nevypadne.

Motorku bych doporučil pro - Každému. Je lehounká, nádherně se vodí, nezáludná, ale při tom vzrušující. A krásná, chodím se na ni koukat do garáže. A moc se těším na novou sezonu. Jo, a jeďte všichni ke Kabourkovým do Písku, je to tam fakt nejlepší.

Doplňky na motorce - Doplňků je málo, jen ty originální. Chci motorku nechat, tak jak je, vypadá skvěle. A skvěle jezdí. Padací rám, skoro není viděl a vypadá dobře. Člověk nikdy neví, může to někde vypadnout z ruky... Origo kufry, kdybych vyjel někam dál. Akrapovič. U toho mi pan Kabourek vysvětlil, že bez něj ani nemá cenu vyjíždět... Tak jsem to už dál moc neřešil, Akrap má krásný zvuk. Jo, je to asi nutnost... Vyhřívané ručky, to je bezvadná věc a prodlužuje sezonu, když je chladno.

Tracera jsem moc chtěl. Před dvěma lety jsem se na něm u Kabourků svezl a bylo to super. Vloni na něm v Yamaze zapracovali, předělali ergonomii, prodloužili zadní kyvku a udělali další dobré změny. Asi řekli Valentinovi a jeho kámošům, aby si na ni sedl a doporučil, co se má udělat. Svezl jsem se na ní zase u Kabourků a hned jsem věděl, že to je ono.
Pozice je výborná, docela sportovní, taková supermotárdová, což je skvělé v zatáčkách a vůbec. Trojúhelník stupačky, zadek a ruce je to nejlepší, na čem jsem kdy jel. A bylo toho hodně. Samozřejmě je to věc vkusu každého, někdo chce choppera, někdo chce hodně cestovat, někdo chce brousit v zatáčce koleno na supersportu, atd. všechno je super. Ale já už teď chci motorku pohodlnou, na které se bude pěkně sedět, ale při tom sportovní, aby dělal radost v zatáčkách a při jezdění kolem komína. Ale taky, abych ji mohl vzít na delší výlet, několik dnů do Alp nebo na Jadran. A taky trochu sexy. Tracer mi vrátil radost z jezdění na motorce. Která se tak trochu za poslední roky vytratila, i když jsem si to nechtěl přiznat. Takovou tu přirozenou radost, prostě to, proč asi všichni máme rádi motorky a rádi jezdíme. Vzít ji na 2-3 hodinky ven, pěkně se svézt a užívat si hezké pocity. Svezl se na ní můj výborný kamarád, vůbec se mu z ní nechtělo a moc ji chválil. Asi už u sebe plánuje nějakou změnu...
Takže vloni jsem prodal dvě motorky (vlastně jednu motorku a velkého skůtra. Zase u Kabourků, moc mi pomohli) a mám Tracera. Všechno fungovalo perfektně a stále funguje. Motor je výborný, má parádní a dostatečný výkon, a přitom táhne pěkně odspoda. Vůbec se nedivím, že s ním má Yamaha takový úspěch a že se Tracer tak dobře prodává. Já už nechci závodit, to už mám za sebou, takže se tak pěkně a příjemně vozím a říkám si, že je pěkně na světě. Převodovku, spojku atd. nemusím hodnotit, je to samet a paráda. Moc mě baví přední plexi, výborně funguje. V Praze, když je vedro, je ve spodní poloze a mimo město, když už se jede rychle, ho lehce vytáhnu nahoru a je to paráda. Manipulace s ním je jednoduchá, jak pro malé děti. Jednou rukou a za jízdy. Skvělej a jednoduchej systém. Řidítka jsou akorát vysoko a široká, prostě super.
Tracer 900 je prostě parádní a příjemná motorka, lehounká, krásně se vodí. 200 kilo a 115 koníčků je bezva, ne? Spotřeba je nám všech asi trochu jedno, že? ale je příjemné, když je to v rozumných relacích. Já jezdím za 4.5, což je fantasie.

Liborek81
Liborek81 napsal 18.11.22 v 10:15 10b.

Krásná recenze díky, příští sezónu jsem bez moto, ale bude se číst a testovat, ale řekl bych že mám nakročeno stejným směrem, díyk

JINVOKY
JINVOKY napsal 24.03.19 v 08:13 10b.

Jsem rád že se rozrůstáme at´dělá Tracer jen radost

spike-cz
spike-cz napsal 15.03.19 v 15:32 10b.

Majk157
Majk157 napsal 15.03.19 v 07:57 10b.

Ať Ti služí a kolečkama dolů

dekel
dekel napsal 15.03.19 v 06:02 10b.

Krásna kombinácia čierných odtieňov Veľa šťastných km a radosti!