renocar_srpen

Yamaha Tracer 9 / 900 (2021)

Vlastník stirlling
Vloženo 20.7.2021
Aktualizováno 27.7.2021

Dokonalý sportovně cestovní stroj na dlouhé i krátké vzdálenosti v jednom či dvou.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum BARTH (Pardubice)

BMW F 900 XR: Srovnatelná cena ale bez bočních brašen; méně pohodlná pro cestování ve dvou, měli jsme jí půjčenou na dva dny a najely na ní téměř 500km. Designově BMW super. Nakonec u nás rozhodlo pohodlí, vyšší výkon a v neposlední řadě tříhrnek.
Ducati Multistrada 950: Po té jsem pokukoval ale přesahovala od začátku můj stanovený rozpočet. Proto jsem jí raději ani netestoval. :-D
BMW F 750 GS: Měli jsme půjčenou na BMW motorrad days, jelo se na ní super podvozek hodně dobrý, slabší brzdy, slabší výkon pro cestování ve dvou.
BMW F 850 GS: Netestovali jsme ale měl jsem možnost jí vidět na BMW motorrad days, velikostně srovnatelná s F 750 GS s již zajímavým výkonem 70kW. Je o něco více zaměřená také na šotolinu logicky GS a to není zatím má parketa + vyšší pořizovací náklady.
Triumph Tiger 900 GT: Jako bývalý majitel motocyklu Triumph Street Triple 675 R jsem samozřejmě pokukoval také po Tigeru - jenže mě moc nezaujal v 950 GT verzi je již mimo můj rozpočet a navíc také více do endura.

První dojmy - Mé první dojmy? Super motorka s neuvěřitelným motorem a hodně zvláštním designem o tom se trošičku rozepíši níže protože jsem z něho stále trochu "vykolejený". Výborný společník na dlouhé cesty po super asfaltu ale také pro české tankodromy - podvozek je fakt super, to jak žehlí nerovnosti a jak pohodlný je, je prostě úžasné - pozn. pro moji řiťku však né se standardním sedlem z toho mě bolela poměrně brzo řiť - vše vyřešilo komfortní sedlo to je pecka!

Motorku bych doporučil pro - Nejsem takový expert abych určoval pro koho je a není vhodná, ale určitě jí doporučuji zkusit každému! A buď se v ní najde a nebo přesedlá jinam.

Doplňky na motorce - Komfortní sedlo - lahoda tzv. toto chtělo moje tělo.

Dále ještě budu dávat kryt chladiče a tank pady... v delší budoucností kdo víc co ještě... :D

O motorce Yamaha Tracer 900/9 jsem začal uvažovat již někdy na přelomu roku 2019/2020, kdy jsem začal také uvažovat o tom, že by se mi na motorce více líbilo cestovat... prostě se sbalit... někam jet... přespat a jet zase o kus dále. A přitom si užít trochu svižnou a pohodlnou jízdu. Na mé předchozí motorce (Triumph Street Triple 675 R) toto nebylo ještě až tak veliký problém i když to pohodlí a hlavně na našich silnicích scházelo. Vše umocnilo to, že jsme na motorce začali jezdit dva (já+batůžek). Proto následoval prodej předešlé moto a výběr nové. V hledáčku jsem měl hned několik motorek a rozpočet byl také pevně daný. To jak jsem se rozhodl každý již ví a mezi, kterými motorkami jsem se rozhodoval je popsáno výše.

Ještě jednou mé první dojmy především, co se designu týče? No, když jsem spatřil design nového Tracera 9 řekl jsem si... sakra... co to ti japončíci vykonstruovali za šílenost... upřímně z obrázků se mi moc nelíbil - možná v red line barvě trochu... A zprvu jsem byl trochu zklamaný, co to s mým favoritem č.1 na další motorku udělali, jenže... Postupem času, když jsem se na ní čím dál víc díval jsem v tom začínal nacházet smysl. Objednal jsem tedy testovací jízdu (dvou denní) během které jsme najeli bezmála 500km ve dvou a musím říct já byl ze sedla celkem rozlámaný ale dalo se to, zato přítelkyně ta si sezení vychvalovala a cítila se na motorce prý bezpečně, vyloženě byla nadšená. :) Co se týče ovladatelnosti a to jak motorka funguje to je prostě kapitola sama pro sebe z toho jsem byl nadšený zase já! :D A víte co? Naživo se mi začínala líbit i po designový stránce víc a víc a nyní se na ní musím každou chvíli dívat a říkám si, jak nádherný stroj to je! :) A to vše přitom, že jí mám v barvě Tech Kamo, která mi na první dojem přišla asi nejvíc odporná - bezpardónu. :D No to jsem trochu odbočil... po dvoudenním testování jsem motorku vrátil s trochou zklamání zaprvé, že jsem jí už musel vracet a také proto to, že dodací lhůty verze 9 GT jsou nejasné a sám dealer mi řekl, že pravděpodobně bude spíš až na další sezónu. Tak jsem rovnou objednal na následující týden další dvoudenní testovačku tentokrát stroje BMW F 900 XR - základní sport packet. To shrnu jen krátce... jen co jsme vyjeli za město bolela nás oba s přítelkyní už zadnica a často jsme museli dělat přestávky navíc v režimu road (nebyl dynamic) mi přišlo, že na ní jedem prostě pomaleji a reálně to tak i bylo. Trochu jsem z toho byl celkově zklamaný jelikož se mi popravdě F900 XR po designový stránce hodně líbilo ale věděl jsem, že na tomhle stroji bychom museli každou chvíli prostě zastavovat. A tak jsem ho zklamaně vracel. Při předání jsem u dealera jen tak zklamaně nadhodil, že škoda že nebudou letos už Tracery 9 ve verzi GT (chtěli jsme GT jelikož plánujeme cestovat) a pán najednou, že kolegyně má hlášený 2 kusy na dodání v červenci a jeden, že už myslí, že je zabraný a druhý by měl být ještě bez majitele... v tu chvíli jsem věděl, že se mýlí, že i ten druhý už má majitele... :D A TO MĚ!!! Domluvil jsem se s kolegyní a byla tzv. ruka v rukávu. :D (Pro doplnění... objednáno v cca půlce června, dodáno v půlce července.)

Nyní jsem již hrdý majitel motorky YAMAHA TRACER 9 GT a právě se vrháme na zajíždění... Po třech dnech najeto již téměř 500km a přátelé... naprostá spokojenost!!!

Průběžně více info o zajíždění servisu a podobně budu doplňovat... :)

///Za případné hrubky a češtinářské nedokonalosti se předem omluvuju!///

Myschan
Myschan napsal 27.07.21 v 10:31 10b.

Dobrá volba a hezky napsáno

Paulano
Paulano napsal 27.07.21 v 07:43 10b.

Pěkná mašina, ať slouží a kolama vždy dolů

bikerp
bikerp napsal 26.07.21 v 09:26 10b.

Gratuluji. Ať slouží k plné spokojenosti.

Splatterhouse
Splatterhouse napsal 22.07.21 v 21:02 9b.

Přeji hodně zábavných výletů na krásné motorceTaky jsem si koupil letos Yamahu a zajímavé je, že jsem měl z počátku podobnou zkušenost z prvního setkání, kdy se mi motorka nelibila a chtel jsem původně jinou a nakonec jsem ji prisel na chut a dnes uz bych nemenil..asi to Yamaha tak má ?

stirlling
stirlling napsal 22.07.21 v 17:03

Plexi je originál, zatím jsem neměl moc šancí ho vyzkoušet ve vyšších rychlostech, ale při té troše mi přišlo bezva... Až budu moci trošičku více divočit doplním info.