Yamaha Tracer 9 / 900 (2020)

Vlastník zuzaSV650s
Vloženo 30.4.2023
Aktualizováno 15.9.2023

Tracer 900 náhodné setkání, které se zvrtlo v pořízení. :)

První dojmy - Radost... :)

Motorku bych doporučil pro - Pro zkušenější jezdce, na začátek to není dobrá volba. Motorka je už celkem divoká a ráda se zvedá na prdel.

Doplňky na motorce - Laďák...

Hezký večer všem bláznům do jedné stopy :)

Otevírám další pivko a pustím se do toho...takže na zdraví všem motorkářům, ať se vždy ze své jízdy vrátíte ke svým blízkým. To je to nej...

Hodně let jsem sedlal SV650S. Úžasný zvuk s laďákem, ale malá kočička na Vojtu 182cm 105kg. Pak jsem chtěl více cestovat, tak volba padla na "Zuzku" GSF650S bandit. Moc fajn, příjemný motor, kamarádský, žádná jedovatá motorka, od 8000 otáček pěkně vrněla a frčela slušně, ale až na tu její nadváhu.

V létě roku 2022 mě napadá čím dál více myšlenka na novou pořádnou motorku. Hledám pokračovatele své oblíbené značky Suzuki. Jezdím se dívat na Stromka XT 1050 a líbí se mi to, čím dál více si říkám, že ke 40. narozeninám si nadělím pořádný a jednou v životě nový stroj. Okukuji ji živě, čtu recenze a už, už skoro budu v Hradci a kupuji, ale život je o náhodách.

Jezdím okukovat i Tenerku 700 rally, krásná, štíhlá, vysoká už se cítím jak na rally Dakar.
Motorky je můj zájem a divím se, že tu krasavici neznám. Jmenuje se Yamaha Tracer 900.
Manželka křičííííí, ty kurevnííííku, takhle odkopneš Suzuki, ty jsi ale srááááč... :D

Ale já jsem skutečně sráč, po 3 měsících okukování motorek od Yamahy Tracer 900 je to čím dál více jasnější.
Jsem kurevník a uteču od Zuzky k Jáje. :D Nikdy jsem Tracera 900 neviděl na živo, nikdy na něm nejel. Ale i přes to to je asi láska na první pohled, prosinec 2022 a jedu za nevěstou. Její životopis je jasný, první majitel, původ ČR a ojetá tak rok, maximálně dva.

Nikdy jsem ji neviděl, neslyšel a dívám se na fotku tracer Yamahy Tracer 900...a asi se zamilovávám.
Přes tři měsíce čtu recenze a slyším chválu na motor CP3, hmmm tříválec.Co je liché přeci musí stát za starou pochvu...ooo jak jsem se spletl.
Prosinec 2022 a jedu si pro rok ojetou nevěstu...

Měním svody a výfuk za laďák, zvuk je brutální tohle 2 ani 4 vál nedává. Děti naznačují zatůruj, dívky se otáčejí a mávají, důchodci lamentují a hrozí holí,
to je bordel, řev :D

//---
A teď trošku něco k jízdním vlastnostem, jěště mám čerstvé porovnání s bandaskou GSF650S(2013) a mlhavé zkušenosti s SV650S, kterou jsem měl 8 roků.

VZHLED je čistě subjektivní, ale jo, Tracer 900 se mi moc líbí, i jeho celkem agresivní rysy. A i ostatním se moc líbí, i když to je mi celkem jedno, hlavně, že se na ni rád dívám já.

POHODLNOST ta je fajn, příjemné vzpřímený posezení. Odzkoušeli jsme i delší jízdu ve dvou s manžekou a ta se tetelila, jak se ji dobře sedí a hrubý potah na sedle je lepší, než na bandasce, kde na hladkém sedle neustále klouzala. Často a racionálně zmiňované jsou blízké polohy stupaček jezdce a spolujezdce.
Toho jsem se trokšu bál, ale problém nenastal i když mám nohu číslo 46 nijak si se spolujezdcem nevadíme a nemáme kolizi bot jezdce a spolujezdce.

MOTOR, VÝKON to je opravdu jiná káva než bandaska, kurevsky úplně někde jinde. Výměnou celého výfukového systéme se Tracer 9 dostal s pohotovostní váhou
pod 200kg s výkonem cca 120 koní. Je znát ta lehkost proti 250kg bandasky. Zároveň motor cp3 je nezmar, frčí to krásně od spodních otáček až k omezovači.
Předjíždění a kroucení se v zatáčkách je radost. Co je trošku jinak proti bandasce je spojka a převodovka. Přijde mi, že hydraulická spojka bandasky a její převodovka byla lepší, tišší, přesnějsí. Nééé že by tracer měl vyloženě špatnou kombinaci spojka, převodovka ale je hlučnejší a hůře dávkovatelná.
Ale to je tak celé, z motoru cp3 jsem nadšen, výkon, krouťák, zvuk...

BRZDY to bude krátké, brzdí to, dobře se to dávkuje a i při vyšších rychlostech je jejich výkon dostatečný.Třeba u sv-éčka to bylo s brzdama horší, ještě si pamatuju, že po více klikaté pasáži s častým bržděním účinnost brzd dost ochabovala a bylo to dost nepříjemné. Třeba u bandasky jsem tohle nezaznamenal.

JÍZDA okresky i vedlejší prdelačky s dobrým povrchem je paráda. Dneska jsem si dal dálniční vložku ehm, no rychleji. A ups, no zas tak super to už nebylo.
Bandaska jak je těžká a má níže těžiště než tracer 9 krásně seděla a byla to jistota. Tracer jak je lehčí, vzpřímenější posez takovou jistotu a stabilitu jsem nepociťoval. I bych skoro řekl, že docela nestabilní pokud se setkáte s postraním větrem. Neumím si představit mít verzi tracera 9 2018 a starší, kde je rozvor o 6cm menší. To už musejí být dobré taneční ve vyšších rychlostech.

Tracer, laďák, jízda...miluji to.

Bylo to fajn, ale v září 2023 si našla nového majitele. Bylo to fajn poježdění, ale stačilo. Posun ještě trošku na větší objem a kultivovanější motor.

Krásný den všem motorkářům.

zuzaSV650s
zuzaSV650s napsal 15.09.23 v 08:31

Tak šla a šla až si našla nového majitele... :) bylo to fajn, ale stačilo.

Plha76
Plha76 napsal 11.09.23 v 20:16 10b.

Skvělý výběr.

zuzaSV650s
zuzaSV650s napsal 30.05.23 v 22:54

Jojo to asi sedi proti sv650 nebo bandasce 650 je to vztekloun. A frci to znatelne lepe. I kdyz na rezim A je to popojizdeni po meste uz docela neprijemne. Ale jinak zatim spoko

Myschan
Myschan napsal 12.05.23 v 14:10 10b.

Měl jsem myslím rok 17. Byl to pěknej vztekloun . Tak ať ti ten Tvůj dělá jen radost

AssasinTrader
AssasinTrader napsal 04.05.23 v 11:47 10b.