Yamaha Tracer 9 / 900 (2015)

Vlastník dekel
Vloženo 4.5.2018
Aktualizováno 21.8.2019

Veľmi dobrá motorka na výlety a aj na vyblbnutie.

Motorka koupena od bazos.sk

Triumph Bonneville T100: Tak na Bonevilla ešte musím počkať kým
Triumph Street Triple: Super motorka, ale už nie pre dvoch a na výlety

První dojmy - Po Banditovi, niečo úplné iné. Posed vzpriamenejší, to divné plexi fakt funguje a spolujazdec chváli. Motoricky je to fakt niečo úplné iné.

Motorku bych doporučil pro - Pre každého kto chce aj cestovať a užívať si športovejšiu jazdu

Doplňky na motorce - Padáky GIVI, Kufor SHAD 58X, LED smerovky

Na začiatok som si kúpil Bandita. Super motorka do začiatku, za dobrý peniaz. Jazdenie ma chytilo a aj moju drahú. Takže som vačšinu km najazdil vo dvojici. Po dvoch sezonách som sa rozhodol ,že Bandit pôjde do sveta a rád by som skúsil niečo iné.
Radi sme chodili na spoločné výletiky v okruhu 200-300km , ale aj som sa rád previezol sám, svižnejšie. Takže výber ďalšej motorky bol medzi týmito dvoma kritériami.Neviem ako, ale učarovali mi Triumphy. Najviac ma lákal Bonneville , ideál na pohodové výletiky pre dvoch, ale zároveň som chcel skúsiť aj Street triple. Fascinovala ma tá ľahkosť a ovládateľnosť motorky v kombinácii neskutočného trojválcového záťahu.
Takže keď sa roztopil sneh už sme (spolu s manželkou) bežali pozrieť prvý inzerát na Bonnevilla. Bohužiaľ stav nezodpovedal opisu a ani cene a sklamane som išiel domov. V aute domov mi manželka ukázala ,že cestou je jeden Tracer ,a že podľa nej by to bolo na výlety aj lepšie ako Bonneville.
A keď som ho uvidel tak som pochopil,že je to motorka ktorá môže spĺňať moje protichodné chúťky. Nakoľko bola mimo rozpočet , tak som odchádzal domov s tým ,že sa ozvem. Bohužial ,než som dal prachy do kopy (2 dni) bola motorka už u nového majiteľa. Ale, to je ten správny moment, kedy opadne prvotné pokušenie a človek začne striezlivo uvažovať. Nepomohlo, keďže som si na testovačkách vyskúšal naháča MT-09 vedel som o čom je táto motorka. nebolo cesty spať.
Doma je dva víkendy a už máme odskúšaných prvých 1200Km . Takže recenzia je zároveň aj prvý dojem. Na cestovanie vo dvoch je super, manželka chváli sedačku, posed a celkový komfort voči Banditu (a to porovnávam sedlo Bagster z Bandita so sériovým na Tracery!). Za deň 430km a dalo sa .To divné plexi fakt funguje. Dokonca som ho musel dať do strednej polohy kde boli najmenšie turbulencie do helmy. Na dlhé dialničné presuny sú fakt iné a lepšie motorky ale dá sa. Tu okolo 6tis ot. (140Km/hod) začnú brnieť ríditka a stúpačky, a taktiež ,je tá motorka moc ľahká na vyššie rýchlosti. Ale mimo diaľnice úplna almázia. Ľahkosť s akou sa vodí v zátačkách (aj na mieste) , tie výjazdy zo zátačiek , ten záťah motora je božský. Za víkend sme najazdili cca 750Km a síce som zadok cítil, nebol problém sadnúť znova a ísť znova ( ono sa aj prdel musí otlačiť). Do budúcna asi bude treba iný výfuk, chýba mi doprovod od p. Akrapoviča (z testovačky). Ináč na naše proporcie ideálna motorka. Verím že vyšší jazdci a spolujazdci budú mať opačný názor ako ja.
Takže za mňa spokojnosť s výberom a aj s motorkou. Podarilo sa mi nájsť motorku ,ktorá je aj na trošku športovejšiu jazdu a aj na výlety. A Bonneville? Tak ten ešte chvíľku počká. Na neho ešte asi musím trošku dozrieť, ale na Tracera už mladší nebudem.
24.7.2018:
Takže k dnešnému dňu najazdené 5500km a celkový stav Km:20200. Konečne nastal čas na výmenu pneu a reťaze. Výrazná zmena k lepšiemu. Pôvodné (orig) Dunlop D222 vydržali neuveriteľných cca19700km . Teraz aktuálne mám Pirelli Angel ST. Na nových gumách a s novým reťazovým kitom je to iné. Ako som písal že motorka pri cca 6 tis otáčkach začne nepríjemne brnieť do stúpačiek a ríditok, tak to touto výmenou skončilo. Je pravda ,že pri tých otáčkach to zarezonuje, ale nie je to otravné. Taktiež po diaľnici som skúsil aj vyššiu rýchlosť a v pohode. Takže celý problém spôsobili opotrebené pneu a reťaz. Teraz už len radosť z jazdy.
Stále super motorka , ktorá ma baví a som spokojný.
Edit 21.8.2019, 30304km
Tak motorku mám viac ako rok. Dnes bola 1x STK, bez problémov akurát len na 2roky. Čo sa týka motorky tak nadšenie a radosť stále. Je to perfektný univerzál, ako na cestovanie vo dvojici tak aj na vybláznenie okolo komína. Už som na nej najazdil 15604km a trochu viac spoznal a zlepšil v jazde. Trasenie riaditiek pri svižnom rozjazde sa dá eliminovať na minimum ak viac zaťažím predok. Pri aktívnom pohybe je motorka príkladne pevná a presná pri prejazde zátačky. Akurát vo dvojici škrtám občas centrálnym stojanom, ale to aj tým, že si neupravujem predpätie centrálu. Ochrana pred vetrom je dostatočná, ale väčšie plexi a vyhrievané rukoväte by som občas zniesol. Na motorke jazdím aj do roboty (týždňovky-mám to 100km) takže ju využívam aj ako dopravný prostriedok. Je to paráda a som rád že ju mám.

krtek123
krtek123 napsal 20.10.20 v 18:59 10b.

Krásná motorka z nádherného města na Slovensku. Ať slouží a děkuji za hodnocení.

ladyss
ladyss napsal 02.09.20 v 21:06 10b.

Rozumím Tvému nadšení, už jsem po ní také uvažoval

bosik
bosik napsal 25.02.20 v 20:21 10b.

Supr motorka i vyplněný deník, ať slouží

Medy16
Medy16 napsal 10.02.20 v 11:48 10b.

Parádní Tracer, v téhle barvě je perfektní

grave
grave napsal 02.12.19 v 18:48 10b.

ať to jezdí