Yamaha Tracer 9 / 900 (2015)

Vlastník dekel
Vloženo 4.5.2018
Aktualizováno 6.9.2023

Veľmi dobrá motorka na výlety a aj na vyblbnutie.

Motorka koupena od bazos.sk

Triumph Bonneville T100: Tak na Bonevilla ešte musím dozrieť
Triumph Street Triple: Super motorka, ale už nie pre dvoch a na výlety

První dojmy - Po Banditovi, niečo úplné iné. Posed vzpriamenejší, to divné plexi fakt funguje a spolujazdec chváli. Motoricky je to fakt niečo úplné iné.

Motorku bych doporučil pro - Pre každého kto chce aj cestovať a užívať si športovejšiu jazdu

Doplňky na motorce - Padáky GIVI, Kufor SHAD 58X, LED smerovky, Vyhrievané hefty, Zvýšené plexi Pluig

Na začiatok som si kúpil Bandita. Super motorka do začiatku, za dobrý peniaz. Jazdenie ma chytilo a aj moju drahú. Takže som vačšinu km najazdil vo dvojici. Po dvoch sezonách som sa rozhodol ,že Bandit pôjde do sveta a rád by som skúsil niečo iné.
Radi sme chodili na spoločné výletiky v okruhu 200-300km , ale aj som sa rád previezol sám, svižnejšie. Takže výber ďalšej motorky bol medzi týmito dvoma kritériami.Neviem ako, ale učarovali mi Triumphy. Najviac ma lákal Bonneville , ideál na pohodové výletiky pre dvoch, ale zároveň som chcel skúsiť aj Street triple. Fascinovala ma tá ľahkosť a ovládateľnosť motorky v kombinácii neskutočného trojválcového záťahu.
Takže keď sa roztopil sneh už sme (spolu s manželkou) bežali pozrieť prvý inzerát na Bonnevilla. Bohužiaľ stav nezodpovedal opisu a ani cene a sklamane som išiel domov. V aute domov mi manželka ukázala ,že cestou je jeden Tracer ,a že podľa nej by to bolo na výlety aj lepšie ako Bonneville.
A keď som ho uvidel tak som pochopil,že je to motorka ktorá môže spĺňať moje protichodné chúťky. Nakoľko bola mimo rozpočet , tak som odchádzal domov s tým ,že sa ozvem. Bohužial ,než som dal prachy do kopy (2 dni) bola motorka už u nového majiteľa. Ale, to je ten správny moment, kedy opadne prvotné pokušenie a človek začne striezlivo uvažovať. Nepomohlo, keďže som si na testovačkách vyskúšal naháča MT-09 vedel som o čom je táto motorka. nebolo cesty spať.
Doma je dva víkendy a už máme odskúšaných prvých 1200Km . Takže recenzia je zároveň aj prvý dojem. Na cestovanie vo dvoch je super, manželka chváli sedačku, posed a celkový komfort voči Banditu (a to porovnávam sedlo Bagster z Bandita so sériovým na Tracery!). Za deň 430km a dalo sa .To divné plexi fakt funguje. Dokonca som ho musel dať do strednej polohy kde boli najmenšie turbulencie do helmy. Na dlhé dialničné presuny sú fakt iné a lepšie motorky ale dá sa. Tu okolo 6tis ot. (140Km/hod) začnú brnieť ríditka a stúpačky, a taktiež ,je tá motorka moc ľahká na vyššie rýchlosti. Ale mimo diaľnice úplna almázia. Ľahkosť s akou sa vodí v zátačkách (aj na mieste) , tie výjazdy zo zátačiek , ten záťah motora je božský. Za víkend sme najazdili cca 750Km a síce som zadok cítil, nebol problém sadnúť znova a ísť znova ( ono sa aj prdel musí otlačiť). Do budúcna asi bude treba iný výfuk, chýba mi doprovod od p. Akrapoviča (z testovačky). Ináč na naše proporcie ideálna motorka. Verím že vyšší jazdci a spolujazdci budú mať opačný názor ako ja.
Takže za mňa spokojnosť s výberom a aj s motorkou. Podarilo sa mi nájsť motorku ,ktorá je aj na trošku športovejšiu jazdu a aj na výlety. A Bonneville? Tak ten ešte chvíľku počká. Na neho ešte asi musím trošku dozrieť, ale na Tracera už mladší nebudem.
24.7.2018:
Takže k dnešnému dňu najazdené 5500km a celkový stav Km:20200. Konečne nastal čas na výmenu pneu a reťaze. Výrazná zmena k lepšiemu. Pôvodné (orig) Dunlop D222 vydržali neuveriteľných cca19700km . Teraz aktuálne mám Pirelli Angel ST. Na nových gumách a s novým reťazovým kitom je to iné. Ako som písal že motorka pri cca 6 tis otáčkach začne nepríjemne brnieť do stúpačiek a ríditok, tak to touto výmenou skončilo. Je pravda ,že pri tých otáčkach to zarezonuje, ale nie je to otravné. Taktiež po diaľnici som skúsil aj vyššiu rýchlosť a v pohode. Takže celý problém spôsobili opotrebené pneu a reťaz. Teraz už len radosť z jazdy.
Stále super motorka , ktorá ma baví a som spokojný.
Edit 21.8.2019, 30304km
Tak motorku mám viac ako rok. Dnes bola 1x STK, bez problémov akurát len na 2roky. Čo sa týka motorky tak nadšenie a radosť stále. Je to perfektný univerzál, ako na cestovanie vo dvojici tak aj na vybláznenie okolo komína. Už som na nej najazdil 15604km a trochu viac spoznal a zlepšil v jazde. Trasenie riaditiek pri svižnom rozjazde sa dá eliminovať na minimum ak viac zaťažím predok. Pri aktívnom pohybe je motorka príkladne pevná a presná pri prejazde zátačky. Akurát vo dvojici škrtám občas centrálnym stojanom, ale to aj tým, že si neupravujem predpätie centrálu. Ochrana pred vetrom je dostatočná, ale väčšie plexi a vyhrievané rukoväte by som občas zniesol. Na motorke jazdím aj do roboty (týždňovky-mám to 100km) takže ju využívam aj ako dopravný prostriedok. Je to paráda a som rád že ju mám.
Edit 25.4.2022, 47432km
Za tieto dve sezóny motorka zožrala 2sady pneu PIRELLI Angel ST, jednú reťazovú sadu. Technický stav super, minulé leto som riešil rachot v motore od strany spojky, bol to len povolený napinák rozv. reťaze, ináč bez závad. Radosť z jazdy je stále super.
Edit 20.3.2023, 53618km
Minulá sezóna bola z tých slabších na jazdenie, len 6tis km, technický stav výborný, počas sezóny sa menilo predné brzdové obloženie a bolo nutné rozhýbať jeden zatuhnutý piestik. Menil som opäť pneu, tentokrát som zvolil ContiRoad, nie sú tak lepivé ako predošlé ContiSportAtack 4, ale snáď vydržia ešte túto sezónu. Bohužiaľ voľného času na jazdu mám čím ďalej menej, tak sa pohrávam s myšlienkou pustiť motorku k novému záujemcovi.
Edit 6.9.2023, 56018km
Tak, mašina už robí radosť novému majiteľovy.
Zhodnotím svoje skúsenosti za 5sezón a 41tis km v sedle tejto motorky.
Motorka po technickej stránke fungovala ako mala, "závadu" som mal len 1x a to povolený napinák rozvodovej reťaze. Servis robený pravideľne, a podľa predpisu výrobcu. Olej menený min. 1x ročne, v priemere každých 8tis km. Pri 20 , 40 a naposledy 53 tis km bol robený veľký servis s výmenou sviečok, filtrov, chlediacej kvapaliny. Brzdovka sa menila každé 2roky. Po 4 rokoch u mňa sa menil olej v predných teleskopoch. Ventily a rozvody kontrolované pri 40tis bez nutnosti zásahu, teraz pri 53tis sa nastavovali výfukové ventily, ktoré boli mimo toleraciu, pri tomto servise sa čistili a synchronizolali aj škrtiace klapky. Iné servisné úkony neboli potrebné.
Za tých 56tis km, motorka spotrebovala 2x reťazová sada , 5x sada pneumatík, 1x brzdové doštičky na predku. Pneu som preferoval športovo turistické, kde som mal 1x originály(tie boli pri kúpe už zodraté) 3x Pirelli Angel ST, 1x ContiAtack4 a naposledy obuté ContiRoad. Všetky uvedené pneu boli super, nepodarilo sa mi ísť nad ich limity.
Čo sa jazdných vlastností týka, tak to bola vždy super zábavná motorka s bohovskou akceleráciou, na ktorej sa dalo aj cestovať, len mne na nej akosi nešlo to kochacie tempo. Cestoval som solo aj s manželkou, výkonovo bez problémov, nikdy sa nestalo ,že by mi dáky koník chýbal. Moto bola ľahká , super ovládateľná s perfektným motorom.
Ako prvý ročník 2015 mala problém s ucukaným plynom a rozkmitaním riadítok, ale po čase som prišiel ako na to a už ma to len bavilo, alebo pripomenulo, že som na ceste, a mám sa ovládať. Na ucukaný plyn stačilo držať otáčky nad 3,5tis ot/min a išlo to hladko ako sklapel v masle, ten motor jednoducho nemá rád nízke otáčky, síce ťahal už od 2tis , ale jazda v nizkych otáčkach bola uskákaná. No a rozkmitanie riadítiek sa konalo len pri prudkej akcelerácii cca okolo 170km/hod, takže na to bola masť, len sa prikrčiť a zaľahnúť na nádrž, kolenami stisnúť nádrž, ruky uvolnené, trochu ubrať plyn a keď sa prestala trepať ako drahý pes, tak zase full gas a až cez 200km/hod nebol problém. Ako som uviedol na začiatku po prvých km, tak veľký vplyv na to má aj stav pneumatík a reťaze. Maximálku som nemal potrebu nikdy skúšať. To ako ten motor letel do otáčok a ako akceleroval bolo úžasné a pritom vôbec nebolo nutné extrémne prekračovanie max. pov. rýchlosti. Aj pre toto ma táto motorka moc bavila a ani dnes stále riadne neviem čo by som si miesto nej vybral. Bola perfektný univerzál, na blbnutie dobre ovládateľná so silným FUN faktorom, a dalo sa aj cestovať vo dvojici. Za mňa super stroj.

Marty11
Marty11 napsal 13.10.21 v 17:08 10b.

Super výběr hodně radosti

krtek123
krtek123 napsal 20.10.20 v 18:59 10b.

Krásná motorka z nádherného města na Slovensku. Ať slouží a děkuji za hodnocení.

ladyss
ladyss napsal 02.09.20 v 21:06 10b.

Rozumím Tvému nadšení, už jsem po ní také uvažoval

bosik
bosik napsal 25.02.20 v 20:21 10b.

Supr motorka i vyplněný deník, ať slouží

Medy16
Medy16 napsal 10.02.20 v 11:48 10b.

Parádní Tracer, v téhle barvě je perfektní